Skocz do zawartości

Subaru Impreza gen. 1 - silnik i podzespoły


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem wymienić silnik na lepszy, pokombinować, bo młody jestem to kombinuje i szukam więcej mocy a silniki alfy ponad 240 konne są tanie tak więc pomyślałem nad tym i stwierdziłem że zapytam :D dzięki za pomoc, jeszcze poczytam nad tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nickooo...Wszystko się da...Kwestia tylko ceny i tego- kto sie tego podejmie....bo problemów na pewno nie będzie mało...no i pytanie, które już padło...Po co w ogóle?

Chcesz mody w I gen.imprezy? Kup taką w wersji turbo i tyle :D

Tak czy owak....Jeśli masz chęc i zapał...Nie będę Go gasił...Tylko3mał kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nickooo, alfa jest beee. Serce boksujące w subaru też potrafi rozwinąć ponad 200 i nawet więcej koni.

ładując jakieś włosie padło, po pierwsze godzisz się na rzeźbę, po drugie tracisz napęd na 4 łapy.

Lepiej ściągnąć jakąś wersję specjalną z kierą po prawej stronie i wtedy przeszczep jednostki z napędami, zawieszeniami i heblami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też myślałem nad anglikiem do przeszczepu.. przeglądnę i najwyżej posłucham Cię, ryk boksera jest bezcenny :) mam warunki i pomoc specjalisty do przeróbek.. (ojciec ale też nie zna się zbyt dobrze na czymś takim) Najbardziej boli chyba to że jest strasznie spragniony na benzynę.. GT pali pond 20/100 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może kolega chce założyć do Imprezy silnik boxer z Alfy.

O ile dobrze pamiętam to były takowe w modelu 33 i w początkowym

okresie produkcji modelu 145/146. Nie wydaje mi się żeby te silniki

spełaniały założenia mocowe i były oszczędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem alfe 145 z silnikiem boxera 1.7...całe 130koni choć pewnie ich trochę uciekło- to i tak...Dynamiczny był skurczybyk :D

Brzmiał jak boxer brzmieć powinien i palił podobnie jak te moje byłe 1.8....

Pytanie nadal..Po co kombinować? Chce dżwięk i moc niech kupi turbo...Chce tylko dźwięk niech zmieni kolektor w dowolnym n/a...Jeśli seria Go nie zadowoli- wpakować 2.2 lub 2.5 litra ALE SUBARU...Lub uturbiać co się ma...To i tak mniejsza herezja i karkołomna operacja niż silnik z alfy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie moc głównie :D

najpierw naucz się jeździć, potem walcz o moc.

 

 

GT pali pond 20/100 :(

to trzeba takie GT naprawić, bo to nie jest normalne. Myślisz że alfowy wynalazek będzie palił mniej niż 17l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... żeby nie było nie jestem mechanikiem i nie znam się na mechanice :-D

 

Jeżeli kolega wziąłby silnik z Alfy Romeo 159 3.2 JTS Q4, a tam jest torsen to czy przy grubej rzeźbie AWD będzie działać?

 

Nickooo z tego co się orientuję to AR może być jeszcze bardziej paliowżerne niż Subaru i to przy normalnej jeździe bez upalania.

Edytowane przez NonPhixion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...