Skocz do zawartości

Swap Skrzyni 6MT z STI 2002 do Forka 2,5 XT


bambino5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Koledzy niestety moja skrzynka nie wytrzymała( ale chyba przez niedopatrzenie...było bardzo mało oleju) i jak turbo dmuchneło na trójeczce...i skrzynia zmielona:(

 

Mam dwie opcje

 

1. Skrzynka oryginał z Forka JN-TY755VN5AA

2. Lub swap skrzyni z całego ,,Bagaja" z 2002, tylko czy dużo pracy przy tym?

 

ps. Forek przejechał w podobnej konfiguracji 300km/500m. na skrzyni oryginalnej.

 

Co zrobić..bo forek płacze w garażu:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj 6mt i zapomnisz o problemach ze skrzynią.Będziesz musiał zmienić oprócz skrzyni koło zamachowe,sprzęgło,wybierak biegów,dyfer,półosie przód- tył,zwrotnice tył,wał i zamontuj zaciski sti -kowe

Edytowane przez siwiutki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest fundusz to 6 mt i będzie cacy. Ile zrobił na forkowej skrzyni kilometrów z takim nm. Bo u mnie teraz pod 430 i tak sobie czasami o skrzyni myślę

Ponoć zrobił 50 tys....ale myśle, że mniej.

Fundusze:..hmmm, wolałbym nie wydawać..,ale koszty skrzyni do Forka ok.3 tys...i nadalnie wiadomo co to jest?

 

Mam na myśli całego anglika sti, to wtedy przekładam całość..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponoć 6MT a 5MT to inna liga nie tylko, jeśli chodzi o trwałość, ale i charakterysytykę pracy - biegi wchodzą bardziej precyzyjnie, tak przynajmniej mówi kolega, który przesiadł się z 5MT na 6MT.... a teraz jeżdżąc evo8 i tak mówi, że subarowska 6MT to jest najlepsza skrzynia, jaką kiedykolwiek miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 6mt jest lepsze, to nie ulega dyskusji, tylko pytam o sprawy techniczne swapa z tego modelu STI( mając cały samochód do wykorzystania). Mogę zabierać wszystko. Czy skrzynia z 2,0 T będzie pasować do 2,5T w Forku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa, ze tylne półosie nie będą pasowały do zwrotnic. Więc albo zwrotnice z STi, albo trzeba hybrydę z półosi zrobić, ale dowiedz się jeszcze. Sprzęgło i zamach może narazie zostać to co masz. Jest po prostu o 1 cm mniejsze niż "dzwon" skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na odpowiedź od Carfita ;) , wszyscy czekają :)

 

Odpowiedz jest krótka ;) warto z pewnością wkładać skrzynię z STI , ale dobrze Ci radzę , daj to do kogoś kto już to robił w foretsrze ! a nie pierwszy raz , bo w pewnym momencie zderzy sie ze ściana ;) i będą problemy . To nie jest takie proste jak przeszczep do gtka czy wrxa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz jest krótka warto z pewnością wkładać skrzynię z STI , ale dobrze Ci radzę , daj to do kogoś kto już to robił w foretsrze ! a nie pierwszy raz , bo w pewnym momencie zderzy sie ze ściana i będą problemy . To nie jest takie proste jak przeszczep do gtka czy wrxa

 

Dzięki za info:)

 

Właśnie, każdy mówi wrzucaj 6MT i bedzie spokój, ale nikt nie potrafi odpowiedzieć jakie mogą być problemy i przeciwności w instalacji w Forku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...