Jump to content

regeneracja reflektorów

KubaKul
 Share

Recommended Posts

Jakie macie doświadczenia z lampami w Legacy? Jedną z nielicznych, o ile nie jedyną rzeczą, jaka od początku przeszkadzała mi w moim aucie, jest moc świateł mijania. Wzrok już nie ten co dawniej :), a nocną i wieczorową porą jeżdżę często. W zeszłym tygodniu padła mi żarówka i z tej okazji udałem się do specjalistycznego zakładu, którego właściciel autorytatywnie stwierdził, iż reflektory w moim Legacu wymagają regeneracji (150 zł za sztukę), dodając, iż jest to znana bolączka samochodów japońskich (większość klientów jego warsztatu to właściciele "japończyków"). Czy ktoś z Was robił taką regenerację? Jakie były efekty?

Edited by KubaKul

IMO te auta maja calkiem dobre swiatla, m.in dzieki soczewkom. W moim bylym MY04 z 2003 roku swiatla swiecily poprawnie i nie widzialem w nich sladu zuzycia. Po czym ten zaklad poznal, ze sa zuzyte ? Pytales na czym to polega ?

Jezeli ilosc swiatla jest tobie nie wystarczajaca zaloz zarowki np Thunsram +90% i bedzie znacznie lepiej. Po ich instalacji w serwisie pytali czy mam xenony :)

IMO te auta maja calkiem dobre swiatla, m.in dzieki soczewkom. W moim bylym MY04 z 2003 roku swiatla swiecily poprawnie i nie widzialem w nich sladu zuzycia. Po czym ten zaklad poznal, ze sa zuzyte ? Pytales na czym to polega ?

Jezeli ilosc swiatla jest tobie nie wystarczajaca zaloz zarowki np Thunsram +90% i bedzie znacznie lepiej. Po ich instalacji w serwisie pytali czy mam xenony :)

Kielichy są dość mocno wypalone. Nie wiem jak powinny wyglądać po 8 latach, ale faktycznie są mocno zabrudzone ...

Kielichy są dość mocno wypalone. Nie wiem jak powinny wyglądać po 8 latach, ale faktycznie są mocno zabrudzone ...

kielichy :) ?

Chodzi Ci o obudowe soczewki ?

Czyste musza byc soczewka i szklo, jezeli sie zabrudzi mozna spr czyms przedmuchac ..

U mnie po 9 latach i 204kkm nie widzialem zabrudzenia.

IMO to nie ma wplywu co jest na obudowie, ma byc czysta soczewka + szklo refektora. Zeby to dobrze wyczyscic trzeba rozkleic reflektor.

OK, dzięki za radę. Nie będę się spieszył z wydawaniem 300 zł na regenerację :)

Jezeli sa dosyc mocno zmatowiale to:

papier scierny wodny w kolejnosci: 2000, 2500, 3000 + na koncu Plast-X

jezeli do odswiezenia to tylko Plast-X

http://showcarshine.pl/3-pielegnacja-tworzyw-zewnetrznych/85-meguiars-plastx-reflektory-i-lampy-jak-nowe-gratis-mikrofibra.html

takze za 60pln zrobisz to we wlasnym zakresie.. Mowie oczywiscie o powloce zewnetrznej lampy

Z drugiej strony polecam sprawdzić napięcie dochodzące do lampy + wymiana na dobre żarówki - zobaczysz róźnicę (szczególnie nocą) ;)

No w dzień pewnie będzie podobnie :biglol: