Skocz do zawartości

regeneracja reflektorów


KubaKul

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie macie doświadczenia z lampami w Legacy? Jedną z nielicznych, o ile nie jedyną rzeczą, jaka od początku przeszkadzała mi w moim aucie, jest moc świateł mijania. Wzrok już nie ten co dawniej :), a nocną i wieczorową porą jeżdżę często. W zeszłym tygodniu padła mi żarówka i z tej okazji udałem się do specjalistycznego zakładu, którego właściciel autorytatywnie stwierdził, iż reflektory w moim Legacu wymagają regeneracji (150 zł za sztukę), dodając, iż jest to znana bolączka samochodów japońskich (większość klientów jego warsztatu to właściciele "japończyków"). Czy ktoś z Was robił taką regenerację? Jakie były efekty?

Edytowane przez KubaKul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO te auta maja calkiem dobre swiatla, m.in dzieki soczewkom. W moim bylym MY04 z 2003 roku swiatla swiecily poprawnie i nie widzialem w nich sladu zuzycia. Po czym ten zaklad poznal, ze sa zuzyte ? Pytales na czym to polega ?

Jezeli ilosc swiatla jest tobie nie wystarczajaca zaloz zarowki np Thunsram +90% i bedzie znacznie lepiej. Po ich instalacji w serwisie pytali czy mam xenony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO te auta maja calkiem dobre swiatla, m.in dzieki soczewkom. W moim bylym MY04 z 2003 roku swiatla swiecily poprawnie i nie widzialem w nich sladu zuzycia. Po czym ten zaklad poznal, ze sa zuzyte ? Pytales na czym to polega ?

Jezeli ilosc swiatla jest tobie nie wystarczajaca zaloz zarowki np Thunsram +90% i bedzie znacznie lepiej. Po ich instalacji w serwisie pytali czy mam xenony :)

Kielichy są dość mocno wypalone. Nie wiem jak powinny wyglądać po 8 latach, ale faktycznie są mocno zabrudzone ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sa dosyc mocno zmatowiale to:

papier scierny wodny w kolejnosci: 2000, 2500, 3000 + na koncu Plast-X

 

jezeli do odswiezenia to tylko Plast-X

 

http://showcarshine.pl/3-pielegnacja-tworzyw-zewnetrznych/85-meguiars-plastx-reflektory-i-lampy-jak-nowe-gratis-mikrofibra.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO te auta maja calkiem dobre swiatla, m.in dzieki soczewkom. W moim bylym MY04 z 2003 roku swiatla swiecily poprawnie i nie widzialem w nich sladu zuzycia. Po czym ten zaklad poznal, ze sa zuzyte ? Pytales na czym to polega ?

Jezeli ilosc swiatla jest tobie nie wystarczajaca zaloz zarowki np Thunsram +90% i bedzie znacznie lepiej. Po ich instalacji w serwisie pytali czy mam xenony :)

Kielichy są dość mocno wypalone. Nie wiem jak powinny wyglądać po 8 latach, ale faktycznie są mocno zabrudzone ...

 

kielichy :) ?

Chodzi Ci o obudowe soczewki ?

Czyste musza byc soczewka i szklo, jezeli sie zabrudzi mozna spr czyms przedmuchac ..

U mnie po 9 latach i 204kkm nie widzialem zabrudzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to nie ma wplywu co jest na obudowie, ma byc czysta soczewka + szklo refektora. Zeby to dobrze wyczyscic trzeba rozkleic reflektor.

OK, dzięki za radę. Nie będę się spieszył z wydawaniem 300 zł na regenerację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli sa dosyc mocno zmatowiale to:

papier scierny wodny w kolejnosci: 2000, 2500, 3000 + na koncu Plast-X

 

jezeli do odswiezenia to tylko Plast-X

 

http://showcarshine.pl/3-pielegnacja-tworzyw-zewnetrznych/85-meguiars-plastx-reflektory-i-lampy-jak-nowe-gratis-mikrofibra.html

takze za 60pln zrobisz to we wlasnym zakresie.. Mowie oczywiscie o powloce zewnetrznej lampy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony polecam sprawdzić napięcie dochodzące do lampy + wymiana na dobre żarówki - zobaczysz róźnicę (szczególnie nocą) ;)

 

No w dzień pewnie będzie podobnie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...