Jump to content

Potknięcie przy przyspieszaniu


Pitz
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Czy ktoś może się orientuje co może powodować chwilowy przydech przy gwałtownym przyspieszaniu? Sprawa jest o tyle dziwna, że auto rwie do przodu, potem ma takie "dupnięcie" a potem kontynuuje co było na początku.

Wygląda to przykładowo tak:

Autko zagrzane, porusza się ślimaczym tempem w korku, lub też po uruchomieniu po krótkim postoju. Dojeżdzam do świateł, czekam grzecznie na zielone, wyjeżdzam na drogę i już jadąc normalnie (po pełnym puszczeniu pedału sprzęgła) wciskam gaz w podłogę. Samochód ciągnie jak powinien przez około sekundę, potem przydechnie na moment i potem przyspiesza jak na początku...

 

Legacy MY08 dieselek na oryginalnym sofcie, karmiony tylko "lepszym" paliwkiem (może z dwa razy co innego niż BP Ultimate, ale też z tych "lepszych"), z przebiegiem jak na ropniaka niewielki, bo niecałe 80 tys. Serwisuję go grzecznie jak FHI przykazało u p. Kopra zgodnie z licznikiem.

 

Wszelkie sugestie mile widziane.

Edited by Pitz
Link to comment
Share on other sites

p. Kopra zgodnie z licznikiem
A u Andrzeja tego nie diagnozowałeś?

 

To się zaczęło już po ostatnim przeglądzie. Pytanie raczej ma na celu stwierdzenie co to może być i czy to bardzo groźne dla portfela... Jak nikt się z tym nie spotkał, to pewnie będę musiał się wybrać, ale znając złośliwość rzeczy martwych, jak pojadę to nie wystąpi.

Na razie nie jest to niebezpieczne, bo przyduszenie jest tak chwilowe, że nie grozi zwiększeniem czasu wyprzedzania, czy tym podobnymi historiami.

Edited by Pitz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...