Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów. Po bardzo długich podchodach, przeczytaniu od deski do deski wszystkich postów dotyczących Imprezy i XV (dzięki Wam wsiadając do samochodu podczas jazdy testowej, czułem się trochę jak chodząca encyklopedia Subaru :D) , stałem się szczęśliwym posiadaczem XV – 1.6 exclusive, quarz blue pearl. Samochód kupiony w salonie Ligęza w Jeleniej Górze, podejście dealera do sprzedaży wzorcowe – dwie jazdy testowe, duuuża ilość pytań z mojej strony – wszystko załatwione naprawdę super sprawnie.

 

To moje drugie Subaru, jakieś sto lat temu jeździłem wspaniałym (choć chyba znienawidzonym przez miłośników marki) Libero, w tym aucie można było się poczuć jak Pan Samochodzik :D

 

Przesiadka na XV z Lancera VIII, 1.6 98KM na 1.6 114KM, więc ja na pewno nie będę płakał jakim to wolnym i mułowatym samochodem przyszło mi teraz jeździć. XV jest jak dla mnie niesamowicie przemyślanym i dopracowanym autem. Szczegóły na pewno wrzucę w odpowiednich tematach na forum.

xv1.jpg

Edytowane przez momol
  • Super! 5
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje !!! Jutro minie 4 miesiące jak ja cieszę się swoim ! Ta sama wersja tylko kolor blue dark :) Wybór był przemyślany, przeanalizowany w 100% choć ❤ do ostatniej chwili walczyło o Impreze... ;)Wczoraj pękło 7000 ;) Jestem bardzooo zadowolona... Na początku nim silnik się dotarł było lekko "mułowate" teraz czysta przyjemność i frajda z jazdy :) Pozdrawiam i szerokosci...moze kiedyś, gdzieś pomachamy :D.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W dniu 17.08.2019 o 14:40, Paweł J. napisał:

Kiedyś przejeżdżając przez Częstochowę wszedłem do salonu i stał granatowy xv. Powiem, że bardzo fajnie się prezentował. 

Życzę szerokości i przyjemności z jazdy!

Dziękuję :D Tak to prawda...kolor prezentuje się pięknie...jednak coś za coś...jest mega wrażliwy na brud...zwlaszcza kurz, który osiada na mokrym aucie :(:huh:

Edytowane przez novicjuszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, novicjuszka napisał:

Wybór był przemyślany, przeanalizowany w 100% choć ❤ do ostatniej chwili walczyło o Impreze... 

Czyli dokładnie tak samo jak u mnie - na starcie nie było tematu XV, sto procent pewności co do tego, że kupię Imprezę. Ale, że nie było w żadnym z dolnośląskich salonów Imprezy do obejrzenia, jazdę testową zrobiłem na XV. No i pojawiły się wątpliwości - XV pod każdym względem mnie zachwyciło i najchętniej kupiłbym je jeszcze tego samego dnia... ale zaraz - przecież crossovery i suvy to nie moja bajka. Miało być maksimum bezpieczeństwa i przyczepności, a XV przecież tak wysoko zawieszone. Więc zaczęło się długie analizowanie, zakończone na drugiej jeździe testowej, po której stwierdziłem, że skoro XV kierowane już nie przeze mnie, a pracownika Subaru pokonuje górskie serpentyny dwa razy szybciej od mojego - wydawało mi się - bezpiecznego maksimum, to znaczy, że w tym samochodzie chyba nigdy nie zabraknie mi przyczepności :D

Szerokosci i do pomachania na trasie :)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.07.2019 o 15:15, Klexiu_ZST napisał:

Witam Wszystkich.

 

Jestem Piotrek znajomi wołają na mnie Klexiu.

Pochodzę z Zachodniopomorskiego - dokładniej Stargard :)

Kupiłem swoją pierwszą subarynę miesiąc temu.

 

Pozdro i do zobaczenia 

IMG-20190615-WA0000.thumb.jpeg.5394290ce12f1b6eb69008f309bc2b20.jpeg


No to raczej nieczesty widok w Stargardzie, zaglebiu pasków i audików ;-) zdarza mi sie odwiedzic, wiec liczba Subarów na mieszkanca nieznacznie sie podnosi ;-) bezawarynej jazdy :-) 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No to raczej nieczesty widok w Stargardzie, zaglebiu pasków i audików ;-) zdarza mi sie odwiedzic, wiec liczba Subarów na mieszkanca nieznacznie sie podnosi ;-) bezawarynej jazdy :-) 
Powiem Tobie że w okolicy 50 km widziałem może że 4 imprezy tej generacji. Reszta to nowe sztuki.

W Stargardzie jest jeszcze jedno GC z tego co wiem I widziałem 2 foresterki.

Ludzie się boją subaru a samo auto zwraca uwagę na siebie.

Pozdro i do zobaczenia :)

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim!

Mam na imię Paweł i od niedawana jestem szczęśliwym posiadaczem Forestera SF z 2001 roku. Ponieważ budżet miałem mocno ograniczony samochód trzeba co nieco dopieścić, ale mechanicznie wszystko gra i Forester daje mnóstwo przyjemności z jazdy. :thumbup: 

Jest to moje pierwsze Subaru, przesiadka z Carismy. Podróżujemy głównie po okolicach Trójmiasta, ale na pewno zaliczymy też trasy na Mazury, w góry (Karkonosze :wub:) czy w Bieszczady, także mam nadzieję, że do bieżącego 200+ tys. kilometrów dorzucimy co najmniej drugie tyle. Na zdjęciu jeszcze na starych blachach, obecnie mamy już GD.

 

DSC_0124.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie znalazłem jeszcze swojej wymarzonej Subaryny.

Od 11 lat nie mogę się rozstać z (uwielbianym  przez fora Alfy BMW a także Subaru) Passatem B5 TDI tyle że w wersji 4 napędowej. Zrobiliśmy nim już ponad 200kkm teraz ma już pewnie z 500. Nadal w ciemno mogę nim jechać w każdą trasę. Im trudniejsze warunki tym lepiej a najlepsze to świeży śnieg. Najgłębszy śnieg jakim brodziłem po asfalcie sięgał do dolnej krawędzi lamp.

Wydawało mi się że XV będzie jego godnym następcą ale przeraził mnie test ADAC i czar prysł. Następcą Passata został Jeep Grand Cherokee.

Zarejestrowałem się ponieważ spodobało mi się podejście do jazdy samochodem jakie tu można spotkać. To na forum Subaru można znaleźć  ludzi którzy zamiast lamentować że spadło 5 cm śniegu, umawiają się na spontana żeby się poślizgać.

Do pracy auto mam, rodzinne też, dlatego do kryzysu wieku średniego brakuje mi czegoś jeszcze. Motory mnie nie pociągają, dlatego  chodzi mi po głowie 2.5 litrowe GD, tylko dla mnie, tak na na zimę.  Nie twierdzę ze Passat z Torsenem jest do niczego ale Diesel zanim się zimą zagrzeje mija wieczność no i waży prawie 1600 kg.  

Problem z tym że znalezienie zadbanego egzemplarza GD jest coraz trudniejsze.

Pozdrawiam

Zeb

Edytowane przez Zeb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu się tutaj pojawiam, śledzę kilka tematów, więc i czas najwyższy tutaj się pojawić :) Od zawsze gustowałem w japoncach (pierwszym samochodem była Mazda 6 2.3 - skarbonka). Później kilka nudniejszych samochodów (Audi A4 1.8, Opel Astra H 1.6 kombi). Prawie upadek :lol:. Kiedy poczciwy Opelek wyplul głowice, stwierdziłem że koniec z nudą. Coś japońskiego, coś co da radość z jazdy, ale z racji sporych dystansow - w miarę oszczednego. Naciagajac swój budżet do granic możliwości - Legaś IV. Jedyne wymogi - benzyna, ksenony, grzana pupcia. 

Po przejrzeniu kilku(o ile nie kilkunastu) podejrzanie tanich modeli, w super stanie, z małym przebiegiem, znalazła się moja srebrna kombi strzała! 2.0, jak duża butelka coli (w sam raz), gaz od nowości, strach przed silnikiem zrujnowanym przez owy gaz i przebieg (256k),postanowilem zaryzykować. Tak od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem mojego pierwszego, aczkolwiek na pewno nie ostatniego Subaru. Pojawilem się tutaj początkowo przez problemy i niewiedzę, ale od tamtego czasu regularnie tutaj zaglądam, nie zawsze żeby się wypowiedzieć, ale często poczytać, doksztalcic się. Fajna społeczność, czemu więc nie spróbować stać się jej częścią. Hej wszystkim :bry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich - starych i młodych!

Jako osoba, która gdzie się nie obejrzała to miała do czynienia tylko z VAGami, jestem bardzo zielony i prawdopodobnie będę zadawał dużo pytań.

Na forum trafiłem z powodu, iż ostatnio miałem szansę przejechać się "Lanosem" i się zakochałem. Będę szukał na forum wszelkich informacji na temat tego modelu i szukał swojego pierwszego Subaru :)

Gorąco pozdrawiam!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników forum !

 

Jako że u mnie w rodzince były juz Subaryny to i czas teraz na mnie :D Sądze że założenie konta tutaj rozwinie moją przygodę z tą marką.

Miałem też przyjemność być na kilku spotach więc temat nie jest mi obcy ale wiedze trzeba cały czas rozwijać :D 

Aktualnie jestem w trakcie poszukiwań Imprezy bądź tez Forestera i tutaj małe zapytanie do Was --> jeśli ktoś z Was ma na sprzedaż któryś z tych modeli tak do 15 tysięcy to zapraszam do kontaktu

 

Szerokości i do zobaczenia!

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne forum ! :bry:

 

Po wielu dniach lurkowania postanowiłem wreszcie dołączyć do grona użytkowników. Przywiodło mnie tutaj rozpalone dobre kilka tygodni temu umiłowanie do marki Subaru, a zatem także przyszła też myśl i chęć posiadania osobistego egzemplarza :) , padło na Imprezę :D, tak więc jestem w trakcie poszukiwań uturbionego wariata, który stanie się moim codziennym kompanem wojaży i obiektem platonicznej miłości (mam nadzieję że odwzajemnionej :lol:). 

 

Pozdrawiam wszystkie Pany i Panewki (jak to mówi jeden szajbus z jutuba :lol:) i do zobaczenia na kartach forum,

Filip 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pan-banan napisał:

Dzień dobry,

 

Przywitać się chciałem. Zacząłem się rozglądać za swoim pierwszym Subaru, więc moja obecność tutaj rozumie się sama przez się :)

 

 

Siemanko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pan-banan napisał:

A siema, siema.

Postanowiłem się nawrócić, ale możesz mnie próbować odwieźć od tej myśli ;)

Ależ skąd, kupuj kupuj ;)

Nawet ja mam fajnego na sprzedaż :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...