Jump to content

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]

Recommended Posts

• Replies 20.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Witajcie,   Tak jak Saint miałem przerwę od Subaru - jakieś 7lat się tłukłem kombi w dyszlu Ale w końcu nadszedł ten moment i  w końcu jest STI Pozdrawiam wszystkich Subaromaniaków

Dzień dobry, witam wszystkich. Od kilku miesięcy jestem posiadaczem WRX, na który od dawna miałem ochotę. Muszę się przy okazji nieco pochwalić - udało mi się mianowicie, oczywiście moim zdaniem, wysz

Witam wszystkich forumowiczów. Po bardzo długich podchodach, przeczytaniu od deski do deski wszystkich postów dotyczących Imprezy i XV (dzięki Wam wsiadając do samochodu podczas jazdy testowej, czułem

Posted Images

srodkowy tlumnik i tak sie zaczlo potem sypac sprzeglo zawieszenie tylnie zimerink na rorzadzie przeg;uby

robic wrazenie
-bezcenne,za resztę zapłacisz kartą .......... :wink: :D

-- Wt, 25 wrz 2012, 18:58 --

Witam świeży narybek :!: :D

Jancio18 do matury z polskiego zarówno ustnej jak i pisemnej to ty lepiej chłopie nie podchodź. Rozwalisz ich wszystkich swoją fonetyczną i pisemną "interpretacją" języka polskiego :oops:

No chyba że masz papiery dyslektyka :lol:

Ale tu na forum sobie nie żałuj bo dawno nie było tu tak zabawnie :D:D:D

Viva Słupsk (i okolice) !!!!!

Jancio18, :shock: po jakiego diabla kupiles subaru?? :roll: w tym kierunku lepszy efekt miala by calibra :idea:

Jestem kudłaty,

Też kiedyś byłem kudłaty... :cry:

Jeżeli chodzi o mnie to też już raczej tylko ksywa została, teraz się śmieją "że nic mi tak w życiu nie wyszło jak włosy" :P a łysy nie jestem ;)

nie jestem sam....uffff

Potrafisz tak [you] 8)

Ja w Ciebie wierze, jestem nawet pewny ze zdeklasujesz kolegę !

Do dziela!

Niestety raczej nie zdeklasuję kolegę

Niemniej opowiem troszkę o swoim aucie, a tym co zrobiłem a co w nim jeszcze muszę porobić.

Samochód jaki zakupiłem to SUBARU JUSTY KAD I, rok prod 1986, silnik 998ccm (1,0 - EF10), wersja 4WD

zakup dokonany we wrześniu 2011r

Po zakupie zostało w nim zrobione:

- wymiana uszczelki pod głowicą [~60zł]

- wymiana drążka kierowniczego prawego [~60zł]

- wymiana opon (stare były niemalże łyse) [~160zł]

- wymiana poduszki amorka [~110zł]

- wymiana świec [~40zł]

- naprawa pompy wody (zestaw naprawczy) [~40zł]

- poprawka przedniego zderzaka (koszt gazu z butki turystycznej)

- wymiana filtra paliwa [~6zł]

- wymiana filtra oleju [~12zł]

- wymiana oleju [~90zł]

- czyszczenie, regulacja i wymiana tulejek przepustnic gaźnika [~15zł]

Wszystkie te prace zostały wykonane w przeciągu roku użytkowania. Przez ten czas pokonałem tym autkiem ~1,5-2,0 tys km.

Obecnie potrzebuję zrobić:

- wymiana korektora siły hamowania

- wymiana chłodnicy

- wymiana wysprzęglika w tylnym hamulcu - cylinderek

- dokupić felgę do koła zapasowego

Jeżeli ktoś posiada namiary na te części z demontażu ( najpilniejsze dla mnie to korektor i chłodnica) bardzo proszę o kontakt mailowy (sepikrafal@gmail.com) telefoniczny (512 710 046) lub gg (6329041)

Ponadto planuję:

- podnieść całą budę o ~15 cm do góry

- wykonać kilka poprawek blacharki

- i może dodatek w postaci oświetlenia w technologii LED (ale tylko pozycyjne i oświetlenie wewnętrzne)

W razie wszelkich pytań śmiało proszę o kontakt. Również oczekuję pomocy od Was.

Pozdrawiam

Rafał

pseudo 'Sępik'

(rafal2302)

P.S. Jeżeli ktoś posiada szczegółowe dane na temat autka jak manuale itp prosiłbym o maila. Wiemy dobrze, że to jest bardzo pomocne podczas, gdy większość napraw wykonujemy w domowym zaciszu (edit.: w garażowym)

P.S. 2 już wiem, że nie do mnie był kierowany cytat ale mimo to nie zaszkodziło przedstawić bardziej szczegółowo Justy ;)

To jest historyczne przemowienie swiezynki.

Jancio18 przemawia jak prezydent

Potrafisz tak [you] 8)

Ja w Ciebie wierze, jestem nawet pewny ze zdeklasujesz kolegę !

Do dziela!

pawelszuszu, nie dam rady takiemu expose jak jancio... ja tak po prostu nie umiem. Ale ubawił mnie do łez :lol:

a ja powiem tyle mieszkam od urodzenia w holandi uczylem sie pisac i mowic tylko tyle co rodzice mowili ale jak macie za miar krytykowac tak ludzi to morzemy sie razem posmiac ja bende po holendersku gadal i pisal a potem czekal na wasze komenty i tez sie bende smial mam w dup................ takie forum dziekuje tym co milo na pisali i tym co mieli problem o blend staram sie jak umiem i nie uczeszczalem do polskiej szkoly a po dwa znam kilkunastu tutej polakow i som po takich szkolach ze glowa mala a zasuwajom na pakowaniu miesa bylo fajnie morze jeszcze zajrze tu tej kiedys

a ja powiem tyle mieszkam od urodzenia w holandi uczylem sie pisac i mowic tylko tyle co rodzice mowili ale jak macie za miar krytykowac tak ludzi to morzemy sie razem posmiac ja bende po holendersku gadal i pisal a potem czekal na wasze komenty i tez sie bende smial mam w dup................ takie forum dziekuje tym co milo na pisali i tym co mieli problem o blend staram sie jak umiem i nie uczeszczalem do polskiej szkoly a po dwa znam kilkunastu tutej polakow i som po takich szkolach ze glowa mala a zasuwajom na pakowaniu miesa bylo fajnie morze jeszcze zajrze tu tej kiedys

Jancio18 - jako "urodzony" i domyślam się wychowany w Holandii powinieneś mieć większy dystans do siebie gdyż jak zapewne zauważyłeś wychowując się tam - Holendrzy są bardzo wyluzowani, pogodni i potrafią się śmiać nawet z samych siebie. Jak chcesz się od razu obrażać to zrób to i zniknij z forum bo choć urodziłeś się w Holandii to chyba natura w Tobie pozostała polska-kozacka-obraźliwa-bez polotu. Ci Polacy którzy "zasuwają na pakowaniu mięsa" mają coś czego nie dasz rady im odebrać - WYKSZTAŁCENIE !!! - pamiętaj, że Stave Jobs (jeśli nic Ci to nazwisko nie mówi tym gorzej dla Ciebie) też zaczynał od mycia szyb na stacjach benzynowych a jak skończył - poczytaj. Zatem jeśli jesteś cool to pozostań na forum, rozpręż się, weź głęboki oddech i wrzuć na luz ale jeśli chcesz się spinać to masz rację - odpuść sobie i wróć na fora holenderskie ( a swoją drogą - ciekawe jak mocno kaleczysz język holenderski). Zatem "trzym się" and see you later :mrgreen: :!: :!:

rowniez pracuje w Holandii, kolega Bruno, wypowiedzial sie o holendrach i tak faktycznie jest :D

Jancio18, zostan na forumie, i nie przejmuj sie.

Większym problemem wydaje mi się jest Twoja błędna droga w próbie modyfikacji auta.

To prawda, Sa odpowiednie dzialy i tam bedziesz mogl spokojnie modyfikowac subaraka, tu tylko jest watek przywitalny stare wygi forumowe czekaja tylko na podkniecia. :mrgreen::mrgreen:

No wlasnie wynocha [you], swiezynki przez Ciebie płoszą sie :mrgreen:

W Holandii istnieją znaki interpunkcyjne :idea: ... a ludzie mają dystans do siebie i świata... :roll: :mrgreen::P

No wlasnie wynocha Aga, swiezynki przez Ciebie płoszą sie :mrgreen:

Forum to nie jest ochronka :twisted::mrgreen:

Ja Ci dam "wynocha" :roll: :evil::P

jeju jeju wszyscy jakoś się szybko obrażają, przecież dystans do siebie to połowa sukcesu do miłego i mniej obciążonego życia niepotrzebnymi nerwami :D

ja już się przyzwyczaiłem do forumowego "języka" i bardzo mi podpasował, także nie poddawajcie się Świeżynki tak jak i ja :D

miłego dnia! pjona! :D

• Aga locked this topic