Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

srodkowy tlumnik i tak sie zaczlo potem sypac sprzeglo zawieszenie tylnie zimerink na rorzadzie przeg;uby

 

robic wrazenie
-bezcenne,za resztę zapłacisz kartą .......... :wink: :D

 

-- Wt, 25 wrz 2012, 18:58 --

 

Witam świeży narybek :!: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jancio18 do matury z polskiego zarówno ustnej jak i pisemnej to ty lepiej chłopie nie podchodź. Rozwalisz ich wszystkich swoją fonetyczną i pisemną "interpretacją" języka polskiego :oops:

 

No chyba że masz papiery dyslektyka :lol:

 

Ale tu na forum sobie nie żałuj bo dawno nie było tu tak zabawnie :D:D:D

 

Viva Słupsk (i okolice) !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafisz tak [you] 8)

Ja w Ciebie wierze, jestem nawet pewny ze zdeklasujesz kolegę !

 

Do dziela!

 

Niestety raczej nie zdeklasuję kolegę

 

Niemniej opowiem troszkę o swoim aucie, a tym co zrobiłem a co w nim jeszcze muszę porobić.

 

Samochód jaki zakupiłem to SUBARU JUSTY KAD I, rok prod 1986, silnik 998ccm (1,0 - EF10), wersja 4WD

zakup dokonany we wrześniu 2011r

 

Po zakupie zostało w nim zrobione:

- wymiana uszczelki pod głowicą [~60zł]

- wymiana drążka kierowniczego prawego [~60zł]

- wymiana opon (stare były niemalże łyse) [~160zł]

- wymiana poduszki amorka [~110zł]

- wymiana świec [~40zł]

- naprawa pompy wody (zestaw naprawczy) [~40zł]

- poprawka przedniego zderzaka (koszt gazu z butki turystycznej)

- wymiana filtra paliwa [~6zł]

- wymiana filtra oleju [~12zł]

- wymiana oleju [~90zł]

- czyszczenie, regulacja i wymiana tulejek przepustnic gaźnika [~15zł]

 

Wszystkie te prace zostały wykonane w przeciągu roku użytkowania. Przez ten czas pokonałem tym autkiem ~1,5-2,0 tys km.

 

 

Obecnie potrzebuję zrobić:

- wymiana korektora siły hamowania

- wymiana chłodnicy

- wymiana wysprzęglika w tylnym hamulcu - cylinderek

- dokupić felgę do koła zapasowego

 

Jeżeli ktoś posiada namiary na te części z demontażu ( najpilniejsze dla mnie to korektor i chłodnica) bardzo proszę o kontakt mailowy (sepikrafal@gmail.com) telefoniczny (512 710 046) lub gg (6329041)

 

Ponadto planuję:

- podnieść całą budę o ~15 cm do góry

- wykonać kilka poprawek blacharki

- i może dodatek w postaci oświetlenia w technologii LED (ale tylko pozycyjne i oświetlenie wewnętrzne)

 

 

W razie wszelkich pytań śmiało proszę o kontakt. Również oczekuję pomocy od Was.

 

Pozdrawiam

Rafał

pseudo 'Sępik'

(rafal2302)

 

P.S. Jeżeli ktoś posiada szczegółowe dane na temat autka jak manuale itp prosiłbym o maila. Wiemy dobrze, że to jest bardzo pomocne podczas, gdy większość napraw wykonujemy w domowym zaciszu (edit.: w garażowym)

 

P.S. 2 już wiem, że nie do mnie był kierowany cytat ale mimo to nie zaszkodziło przedstawić bardziej szczegółowo Justy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest historyczne przemowienie swiezynki.

Jancio18 przemawia jak prezydent

 

Potrafisz tak [you] 8)

Ja w Ciebie wierze, jestem nawet pewny ze zdeklasujesz kolegę !

 

Do dziela!

 

pawelszuszu, nie dam rady takiemu expose jak jancio... ja tak po prostu nie umiem. Ale ubawił mnie do łez :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tyle mieszkam od urodzenia w holandi uczylem sie pisac i mowic tylko tyle co rodzice mowili ale jak macie za miar krytykowac tak ludzi to morzemy sie razem posmiac ja bende po holendersku gadal i pisal a potem czekal na wasze komenty i tez sie bende smial mam w dup................ takie forum dziekuje tym co milo na pisali i tym co mieli problem o blend staram sie jak umiem i nie uczeszczalem do polskiej szkoly a po dwa znam kilkunastu tutej polakow i som po takich szkolach ze glowa mala a zasuwajom na pakowaniu miesa bylo fajnie morze jeszcze zajrze tu tej kiedys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tyle mieszkam od urodzenia w holandi uczylem sie pisac i mowic tylko tyle co rodzice mowili ale jak macie za miar krytykowac tak ludzi to morzemy sie razem posmiac ja bende po holendersku gadal i pisal a potem czekal na wasze komenty i tez sie bende smial mam w dup................ takie forum dziekuje tym co milo na pisali i tym co mieli problem o blend staram sie jak umiem i nie uczeszczalem do polskiej szkoly a po dwa znam kilkunastu tutej polakow i som po takich szkolach ze glowa mala a zasuwajom na pakowaniu miesa bylo fajnie morze jeszcze zajrze tu tej kiedys

 

Jancio18 - jako "urodzony" i domyślam się wychowany w Holandii powinieneś mieć większy dystans do siebie gdyż jak zapewne zauważyłeś wychowując się tam - Holendrzy są bardzo wyluzowani, pogodni i potrafią się śmiać nawet z samych siebie. Jak chcesz się od razu obrażać to zrób to i zniknij z forum bo choć urodziłeś się w Holandii to chyba natura w Tobie pozostała polska-kozacka-obraźliwa-bez polotu. Ci Polacy którzy "zasuwają na pakowaniu mięsa" mają coś czego nie dasz rady im odebrać - WYKSZTAŁCENIE !!! - pamiętaj, że Stave Jobs (jeśli nic Ci to nazwisko nie mówi tym gorzej dla Ciebie) też zaczynał od mycia szyb na stacjach benzynowych a jak skończył - poczytaj. Zatem jeśli jesteś cool to pozostań na forum, rozpręż się, weź głęboki oddech i wrzuć na luz ale jeśli chcesz się spinać to masz rację - odpuść sobie i wróć na fora holenderskie ( a swoją drogą - ciekawe jak mocno kaleczysz język holenderski). Zatem "trzym się" and see you later :mrgreen: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem tyle mieszkam od urodzenia w holandi uczylem sie pisac i mowic tylko tyle co rodzice mowili ale jak macie za miar krytykowac tak ludzi to morzemy sie razem posmiac ja bende po holendersku gadal i pisal a potem czekal na wasze komenty i tez sie bende smial mam w dup................ takie forum dziekuje tym co milo na pisali i tym co mieli problem o blend staram sie jak umiem i nie uczeszczalem do polskiej szkoly a po dwa znam kilkunastu tutej polakow i som po takich szkolach ze glowa mala a zasuwajom na pakowaniu miesa bylo fajnie morze jeszcze zajrze tu tej kiedys

rowniez pracuje w Holandii, kolega Bruno, wypowiedzial sie o holendrach i tak faktycznie jest :D

 

Jancio18, zostan na forumie, i nie przejmuj sie.

Większym problemem wydaje mi się jest Twoja błędna droga w próbie modyfikacji auta.

To prawda, Sa odpowiednie dzialy i tam bedziesz mogl spokojnie modyfikowac subaraka, tu tylko jest watek przywitalny stare wygi forumowe czekaja tylko na podkniecia. :mrgreen::mrgreen:

 

No wlasnie wynocha [you], swiezynki przez Ciebie płoszą sie :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Holandii istnieją znaki interpunkcyjne :idea: ... a ludzie mają dystans do siebie i świata... :roll: :mrgreen::P

 

 

No wlasnie wynocha Aga, swiezynki przez Ciebie płoszą sie :mrgreen:

 

Forum to nie jest ochronka :twisted::mrgreen:

 

Ja Ci dam "wynocha" :roll: :evil::P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeju jeju wszyscy jakoś się szybko obrażają, przecież dystans do siebie to połowa sukcesu do miłego i mniej obciążonego życia niepotrzebnymi nerwami :D

ja już się przyzwyczaiłem do forumowego "języka" i bardzo mi podpasował, także nie poddawajcie się Świeżynki tak jak i ja :D

 

miłego dnia! pjona! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...