Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Zawsze chciałem mieć Subaru i w końcu je mam. Z perspektywy czasu szukałbym mocniejszej wersji ale nie jest źle. Ta również ma swoje zalety. Urzeklo mnie podejście producenta do spraw technicznych, jednocześnie niezby przykładając się do kwestii np. jakości wnętrza i wykończenia. Radość z jazdy i korzystanie z możliwości tego napędu rekompensuje wszystko , nawet w wersji wolnossącej 2.0.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałem przed chwilą "opieprz" od Ojca (JuNo), że najpierw przeglądam tematy dotyczące Foresterów zamiast się przywitać, także do rzeczy.

Mam prawie 18 lat, od momentu kiedy mój Tata odebrał prawie 13 lat temu Outback-a '06 kocham Subaru i każdego dnia marzyłem, żeby mieć jedno, dziś udało się, "zakupiłem" Forester SF S-Turbo z '99. Ma kilka wgniotek i przetarć, silnik potrzebuje dopieszczenia, w skrócie nie jest idealny, ale "mój" :D:yahoo:. I to właśnie sprawia, że jest wyjątkowy, wciąż nie wierzę, że moim pierwszy autem jest Subaru i to S-Turbo, nawet nie skończyłem jeszcze kursu prawa jazdy, mega się cieszę. Mam nadzieję że po tym jak byłem na 4-ech Plejadach (2006-2009), w tym roku uda mi się wziąć w nich udział mimo tego, że zapisy dla mnie zaczynają się dopiero 15 kwietnia (Szwajcar w Polsce od 2014) i już jako kierowca będę mógł spędzić te kilka dni w niesamowitej atmosferze rodziny Subaru i świetnie się bawić.

Pozdrawiam wszystkich,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich SUBARU-MANIAKÓW.

Moja przygoda z tą marką dopiero się rozpoczęła ale na wstępie opowiem skąd się wzięła.

Otóż, na pierwszy Subaru namówił mnie nie kto inny jak Pan A.Kornacki. W jaki sposób?

Od około pół roku rozglądałem się za zmiana samochodu z sedan na kombi. Po głowie chodziły mi takie samochody jak Audi A4, Mazda 6, Volvo V50 czy Mondeo.

Pewnego popołudnia natrafiłem w TV na Zakup Kontrolowany, gdzie właśnie testowano powyższe samochody. Pomyślałem super, ułatwią mi wybór.

Na koniec każdego odcinka prowadzący pokazuje jeden samochód niespodziankę od siebie i tym razem padło na Outback III.

Samochód zrobił na mnie duże wrażenia, a opinie i informacje przekazane w TV sprawiły, że zacząłem się bliżej interesować tą marką.

W końcu doszedłem do wniosku, że z samochodu trzeba mieć radość i frajdę z jazdy a nie wyłącznie nudno przemieszczać się z pkt A do B, no i tak na moim podjeździe stanął OUTBACK IV 2,5 CVT Bi-fuel.

Tyle słowem wstępu, a teraz zmieniam dział na sprawy techniczne bo jak to bywa po zmianie samochodu mam kilka pytań i wierzę, że znajdę na nie tutaj odpowiedź.

 

Pozdrowienia z Górnego Śląska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim, jestem Szymon z 3Miasta :) Jestem fanem japońskiej motoryzacji (tej z dwoma jak i czterema kołami ;)) od zawsze, obecnie mam kolejną już Mazdę ale przyszedł czas na spróbowanie Subaru :D marki do której zawsze mnie ciągnęło.

Szukam zatem Imprezy GH 2.0 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim!

 

We wrześniu 17' stałem się posiadaczem Imprezy GT 99'.

Nie skłamię, jeśli powiem że myślałem (czasem mniej, a czasem bardziej realnie  :) ) o zakupie takiego samochodu od około 20 lat. Jeszcze jako nastolatek w roku 99 lub 00 na ścianie swojego pokoju powiesiłem plakat STI 22B i w zasadzie od wtedy, myśl o posiadaniu Imprezy GC regularnie powracała 

 

Teraz GTek stoi w garażu i pomimo niezłego stanu, jest dość długa lista rzeczy jakie chciałbym przy nim zrobić... Mam nadzieje ze sie uda bo nie ja pierwszy, a zycie lubi weryfikowac co sie chce a co sie dostanie 

 

Zalozylem fanpage dla GTka: https://www.facebook.com/GC-Projekt-1600463036655658/ , wiec zapraszam :) . Mam zamiar w miare czasu i mozliwosci publikowac tam jakies postepy - mam nadzieje ze bedzie co ;) 

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!

Nazywam się Kuba, mam 25 lat i od dłuższego czasu jestem jednym z moderatorów forum Prelude Team Poland.
Cóż, można więc po tym zgadnąć, że do niedawna byłem właścicielem Hondy Prelude. A nawet dwóch. Konkretnie Piątej generacji BB8 z silnikiem H22A5 i czterema kołami skrętnymi oraz kolejnej piątej generacji bez 4WS za to z dość mocno pomodzonym silnikiem :)

Generalnie mam dużego bzika na punkcie akcesoryjnych rzadkich rzeczy do auta, między innymi byłem właścicielem jednych z 5 w Polsce zegarów z wersji S Spec, jednym z nielicznych właścicieli Spoilera S Spec, jedynym w Polsce posiadaczem oryginalnego doświetlania zakrętów i wielu innych JDMowych smaczków :)

Tak czy inaczej, przymierzam się do kupna Forka (2gen lub 3gen), tak więc naturalną rzeczą jest pojawienie się tutaj, zarówno po informacje przydatne do kupna auta jak i później kiedy auto zostanie już kupione :D

Tak więc podsumowując - Witam wszystkich serdecznie, mam nadzieję że dowiem się ciekawych rzeczy szukając auta i dalej podczas posiadania go :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahoj!
Pozdrawiam z czeskiej Pragi. Jakiś czas temu nabyłem sobie Subaru i jestem zadowolony (nawet ze spalania). 
Pierwsze doświadczenia z autem były bardzo pozytywne, poczułem się częścią większej całości.

kiedy_kupujesz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Jeżdżę Subaru od stycznia 2018, więc czas się przywitać. 

Kupiłem Subaru Outback z wyprzedaży rocznika 2017. Wcześniej  5 lat jeździłem Mazdą 6, 2,5 l w wersji SkyPassion. 

Wybierając nowe auto nie myślałem o Subaru, brałem pod uwagę Mazdę 6, Nową Mazdę cx5, VW Passata, VW Arteona, Peugota 5008 (już byłem blisko kupna). Na koniec jazd próbnych, niezdecydowany na żadne z powyższych aut wjechałem do salonu Subaru w Poznaniu. Pojechałem, bo pomyślałem że mam po drodzę i co mi szkodzi. Od razu miałem jazdę testową i ta jazda i rozmowa ze sprzedawcą mnie przekonała. Wiedziałem że kupię Outbacka w benzynie. Stwierdziłem że takiego stosunku jakości, właściwości jezdnych do ceny nie oferuje żadna inna marka, a tu mam jakby w gratisie super napęd S-AWD.

 

Po trzech miesiącach najechałem już 10 000 km i to co mogę powiedzieć na plus: 

napęd daję radę, nie ma górki czy błota z którym Outback by sobie nie poradził

bardzo zależało mi na aktywnym tempomacie, tu działa rewelacyjnie

w prędkościach do 120/130 km/h jest dobrze wyciszony

świetne, precyzyjne zawieszenie

dobra jakość wykonania i użyte materiały

 

na minus:

wyższe niż się spodziewałem spalanie - ok 10/11 l na 100 km, przy spokojnej jedzie głownie trasa i autostrady

nawigacja do niczego się nie nadaje -  potrafi zaplanować trasę o 150 km dalszą niż powinna, nie ma nowych dróg

system multimedialny - starlink i mirror link właściwie bezużyteczne bez główkowania i  (choć z mirrorlninkiem sobie poradziłem i działa całkiem dobrze - może kiedyś opiszę)

światła do jazdy dziennej - żółte, brzydkie -porażka - myślę o zmianie na ledy

bagażnik - stosunkowo mały (płytki) z założoną roletą właściwie tylko do przewozu zakupów.

 

Hornblower. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2018 o 12:16, Kytutr napisał:

Ahoj!
Pozdrawiam z czeskiej Pragi. Jakiś czas temu nabyłem sobie Subaru i jestem zadowolony (nawet ze spalania). 
Pierwsze doświadczenia z autem były bardzo pozytywne, poczułem się częścią większej całości.

Dobry wybór :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...