Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników marki.

Udało mi się wreszcie spełnić swoje postanowienie. Stałem się właścicielem dłuuugo wyszukiwanego autka rodzinnego czyli WRX blobeye wagon z 2005r.

Z założenia miał być doładowany wagon blob albo hawk. Za autem rozglądałem się od prawie roku zarówno na krajowym jak i zagranicznym rynku. Patrząc z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że opłacało się poczekać. Auto zakupione przeze mnie osobiście od dealer`a Subaru w DE. Pierwszym właścicielem była pracownica salonu, która wzięła auto w leasing i po kilku latach użytkowania wymieniła go na nowszą wersję. Mój WRX trafił ponownie do salonu, z którego wyjechał kilka lat wcześniej. Właściciel salonu przekazał go swojemu ojcu, który jeździł nim dobrych parę lat.

Auto było na bieżąco serwisowane u nich w serwisie więc  stan techniczny ogólny bardzo dobry. Zero rdzy, wycieków, silnik, podwozie i zawieszenie igła.

Model podczas zakupu w 100% seria. W międzyczasie zdążyłem do niego dołożyć kilka elementów poprawiających funkcjonalność ale nie zamierzam grzebać w mapach.

Zainstalowany został wydech center przelot 2,5" z nierdzewki+ backbox Prodrive oraz wskaźnik doładowania turbiny ( w planach dodatkowy wskaźnik temp. spalin i oleju).

Założyłem też kierownicę z STI ponieważ średnica seryjnej Momo była za duża i niewygodna w porównaniu z kierownicą  od STI. Sama średnica serii chyba nie różniła się zbytnio od średnicy kierownicy w Ikarusie. Na tym zakończę modyfikacje WRX`a.  Jeżeli będzie mi brakowało czegoś więcej to zakupię STI.

Auto ma 12 lat więc muszę poprawić w aucie jakieś detale, zrobić korektę lakieru, wyprać tapicerkę, sprawdzić dokładnie elementy mechaniczne i wymienić co trzeba.

Jest to moje trzecie auto w rodzinie więc większość czasu będzie stało i czekało na weekendowy wypad poza miasto.

Nie będzie to jednak takie proste, gdyż chciał bym nim jechać dosłownie wszędzie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, tez sie witam. Niby narazie som w trybie prejscowym (mojego buga som musial spredac z powrotem do No, a w Polsce sa mi narazie nic neudalo kupic), mam nadzeje, ze to szybko zmiene. P.S. Sorky za moja ortografie, jestem Slowak a I dopiero se ucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...