Skocz do zawartości

Tutaj się witamy [dział dla nowych Forumowiczów]


MacGregor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Od dawna jestem fanem Marki Subaru :roll: lecz na razie nie posiadam żadnego z tych przepięknych modeli :cry: , ale to tylko dlatego że nie mam prawka i szkoda by było żeby stał i się marnował. Jak tylko je zdobędę ( bo jeszcze jestem niestety za młody :cry: ) to na początek będzie coś tańszego (Impreza), a potem to kto wie :lol:

Teraz w wolnych chwilach przerabiam skuter na na takie mini SUBARU na dwóch kółkach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich !

 

Na początku Wszystkiego naj naj w nowym roku ! ! !

 

W dziale kupię\Sprzedam proszę o pomoc odnośnie jednej imprezy,tytuł "Czy znacie te autko ?". Miałem już kiedyś z tego samego roku ale wolnossącego, teraz szukam GT-ka.

 

Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie także WITAMY!

 

Jako "nowy" nie pojawiaj się na Trójmiejskich spotach, bo tutaj wpisowe to zalać każdemu do pełna... pepsi z dolewką w KFC, gdzie co czwartek jeździmy na kurczaki, jak jest w Twojej okolicy nie wiem!

 

W każdym razie fajnie, że zdecydowałeś się dołączyć, ewentualnie uzupełnij info o samochodzik, jakim się poruszasz, no chyba, że takowy nie występuje.

 

 

Pozdrawiam,

Mistral

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jak to się mówi - każdy nowy musi chrzest przejść i bez załącznika się nie pokazywać :D - napewno miło będzie się spotkać i ..........

Aktualnie jeżdżę Peugeot 308 i mimo ze nowy czas na jedną słuszna zmianę

:D - to kiedy mam się stawić z załącznikami ........

:D pozdrowienia dla wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów !

Tak więc zostałem posiadaczem, nie wiem czy szczęśliwym, czy to klęska ? - SUBARU 2,5 4WD 2000 r. , automat kombi, pneumatyczne zawieszenie sprowadzone ze Szwajcarii, bardzo zadbane. Postawiłem na markę. Autko jeździło 1 tydzień bez zastrzeżeń, po czym się się coś zj..., opiszę to :

Wszystko było cool, dopóki pewnego dnia nie zaczęły się świecić kontrolki : ABS i VDC ( oczywiście mają prawo bo to dwa systemy powiązane ze sobą ), najpierw było to sporadyczne, tzn, raz świeciły, a potem gasły, co mnie niezmiernie wprawiało delikatnie mówiąc w furię, a że ze mnie człowiek nerwowy to już kur... nie wytrzymywałem, postanowiłem więc zadzwonić do kolegi z salonu co mi bryczkę dał. Gościa trochę poruszył ten fakt i zaproponował mi warsztat uzdolnionych mechaników, którzy to mieli ogarnąć i zrobić.

- nie martw się ! - rzekł Marek

potrwa to góra trzy dni , a samochodzik będzie jak nowy.

 

Uwierzyłem.

Samochód był uglebiony przez 3 tygodnie w warsztacie i o mało co nie zardzewiał.

A oto ich diagnozy : uszkodzony amortyzator lewy przód, więc decyzja, wymieniamy na nowe.

Po za zakupie na allegrogo okazało się, że to nie takie jak potrzeba,

 

Marek stwierdził : mam znajomego gościa - specjalistę od Subaru on go zdiagnozuje i będzie wszystko ok :lol:

Uwierzyłem.

 

Mijają kolejne dni. Szlag mnie już trafia , samochód potrzebny, palę przez to więcej i więcej i pije więcej kawy

Nagle dzwoni !

Wyrwał mnie z łóżka na wpół nagiego.

- Hej mamy diagnozę - burknął zadowolony

- padł czujnik skrętu kierownicy, pokazuje zły kąt, wymienimy go i będzie wporzo

Uwierzyłem ( koszt 340 PLN )

Żeby nie przedłużać, gówno to dało , wysłał mnie do swoich następnych magic mechanic car man , błędu nie skasowali, dalej jest coś sp....

 

Moje pytania :

1. Czy ktoś zna jakiś dobry warsztat znający się na Subaru z okoli Katowic

2. Co może być przyczyną świecenia się tych kontrolek, skoro komp nie widzi żadnych błędów

3. Uszkodzone zawieszenie? czytałem że te pneumaty nie są za dobre , tym bardziej jak furka ma 10 lat

4. Łyse opony?, ciśnienie w oponach?

 

No bo sam już nie wiem, to jak z NFZ, ilu lekarzy tyle diagnoz

 

Pozdrawiam

Strażak

 

 

hej!

 

nie wiem czy nadal interesuje Cię temat dobrego lekarza ze specjalizacją w subarakach, w każdym razie na wszelki wypadek gorąco polecam serwis Kluszczyńskiego, niestety aż w Dzierżoniowie, ale warto się przejechać (jeżdżą tam subaromaniacy nawet z Poznania).

Nasze dwa forki są również tam doglądane, więc z czystym sumieniem zachęcam do złożenia wizyty:)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...