Skocz do zawartości

Maty wygłuszające, jaką wybrać??


Max

Rekomendowane odpowiedzi

Z serca radzę wykleić bagażnik matą a nie pianką ;) . Piankę zastosuj do wyklejenia wewn. strony tapicerki drzwi. Na blachę drzwi, tak jak piszesz, mata. Choć jeśli nie zależy Ci na poprawie brzmienia audio, spróbowałbym najpierw samą piankę na tapicerkę :idea: . Ew. jak nadal będziesz niezadowolony to dołożysz matę.

Pozdr.

 

Audio też jest przewidziane, ale w dalszej przyszłości, bo niestety to nie gra :(, więc oczywiście w takim wypadku pójdą maty na drzwi, tak jak mówisz.

W piątek jestem umówiony na montaż całości - postaram się zdać relację. Maty GMS kupowałem przez internet, w sumie u osoby dość prężnie prowadzącej sprzedaż mat.

Możesz na PW wrzucić namiary i ewentualnie ceny po jakich kupowałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy czegoś takiego nie robiłem, a Forek delikatnie mówiąc najcichszy nie jest. Dużo to pomaga???

Zależy czego szukasz (co Ci przeszkadza). Dużo można zdziałać mocując lepiej różne elementy plastikowe wokół silnika / skrzyni (np. kurnik, matę wygłuszającą silnika :idea:, dolne osłony silnika czy panele pod podłogą). Jeśli nadal będzie głośno lub jeśli problemem jest szum tzw. drogowy, trzeba zainteresować się dodatkowym wygłuszeniem.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wygłuszenia tyłu to polecam dynamat extreme. za około 700 zł (chyba 1 opakowanie z 10 matami czy coś takiego)

wykleiłem tył: cały bagażnik, klapa + pod kanapą. Poprawa była wielka bo przed wygłuszeniem drżał cały samochód przy wyższym zakresie obrotów. :mrgreen:

 

A żeby było jeszcze ciszej należy wyciszyć drzwi! Za boczkami, bo seryjna folia słabo spełnia zadanie ( o ile w ogóle była przyklejana). Najlepiej jakąś folią z castoramy na metry.

tylko przy zdejmowaniu boczków trzeba uważać na plastikowe wciski - delikatnie podważać i potem do góry je wyjmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kojarzycie może czy da się dokupić takie wewnętrzne plastikowe nadkola na tylną oś?

One napewno też wyłapią trochę decybeli z kół.

Raczej nie. Żeby wyłapać decybele materiał musi ściśle przylegać do powierzchni. Nie uzyskałbyś tego kawałkiem twardego tworzywa.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po wygłuszeniu, mam zatem przednie i tylne drzwi, bagażnik, nadkola i blacha pod kanapą (GMS 05 a na to GMS01). Jest wielka różnica, w końcu Forek przestał trzeszczeć, a jazda po nierównościach stała się przyjemnością, nic ni stuka nie puka, leśnik w końcu wyleczony, z bardzo denerwujących hałasów z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przykleja się takie maty butylowe?? Chodzi mi o to czy selektywnie po jakimś kawałku na gołe blachy czy kłaść wielkimi płatami jak leci??

Możesz przyklejac jak leci ale wg mnie warto podejść selektywnie (głównie ze względu na masę). Ja zmieściłem się w 10kg i na efekt nie narzekam. Standardowo wygłuszenie powoduje przyrost 30-40kg.

Dobry przykład to drzwi. Jeśli ktoś nie jest audiofilem, wyklejanie poszycia wewnętrznego matą butylową to zbytek i proszenie się o problemy.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżo po wygłuszaniu Forka I gen.. Zainwestowałem w maty butylowe STP Silver i GMS 05 plus pianki GMS 02 oraz zwyczajne 6mm. W połączeniu z nowymi głośnikami efekt jest super i , IMO, warto się tego podjąć. Ciężar elementów wygłuszenia, które zostały założone, to około 20-22kg (drzwi przednie, maska, klapa, podłoga bagażnika). Drzwi przednie (tylne nie zostały wygłuszone) są odczuwalnie cięższe,ale mam nadzieje,że zawiasy wytrzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy te maty/pianki GMS są ciężkie? wyglądają całkiem "lekko", napowietrzone.

Maty są względnie lekkie - jeśli porównasz z innymi matami (zwłaszcza bitumicznymi i pochodnymi). Najlżejsza jest podobno GMS04, trójwarstwowe STP są najcięższe. Dynamat Extreme jest dość lekka (a można ją znaleźć na allegro w cenie GMSa - jeden sprzedawca sprzedaje je zamiennie :) )

Ogólnie trzeba przyjąć 2.5 - 3kg / m2.

 

Pozdr.

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 

 

Ogólnie trzeba przyjąć 2.5 - 3kg / m2.

 

Dynamat SuperLite Bulk Pack wychodzi najlżej znacznie poniżej 2 kg/m2

 

są też chyba podobne z innych firm teraz dokładnie nie pamiętam

 

Gladen 

 
AERO-Extreme lekko powyżej 2 kg/m2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Miałem najpierw robić drzwi ale z racji wycinki tylnych błotników i rozbebeszonego całego tyłu chce go wygłuszyć jak już to mam rozebrane. Pytanie mam odnośnie grubości mat czy różnica w wytłumieniu pomiędzy matą grubości 2,5 mm a 2 mm jest jakaś znacząca czy nie?? Rożnica w cenie za 3,5 m2 to 56 zł na korzyść 2 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...