Skocz do zawartości

Maty wygłuszające, jaką wybrać??


Max

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wygłuszyć trochę swojego subaraczka. Chodzi mi konkretnie o wygłuszenie bagażnika (bo po wymianie wydechu auto zmieniło się w bombowiec) ale w przyszłości również reszty auta. Nie chcę zmieniać wydechu bo auto z zewnątrz (jak dla mnie) brzmi pięknie. Dostępne na rynku są przeróżne maty wygłuszające ale nie wiem które do czego zastosować. Grubość nie ma większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dynamate to mocno nie moja półka cenowa :D

 

Pytanko czy ktoś ma jakieś doświadczenie przed i po zastosowaniu jakiejś konkretnej maty.

Mata nie może wchłaniać wilgoci więc wszelkiej maści filce odpadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się właśnie dzieje jak się auto tjuninkuje! :D Hałasu narobić to tak, ale o konsekwencjach nikt nie myśli. Ta dzisiejsza młodzież ...

 

 

 

P.S. brzmi (w sposób edytowany przez moderatora)

Edytowane przez tzd
: bez pospolitych bluzgów proszę ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli dlatego tak głośno jest jak mam wyciagnete podłogi z bagażnika :lol: U mnie taki filc jest pod matą bagaznika

 

Kurde, dziś odkurzałem i za jakiś czas podłoga wraca do auta. Musze zobaczyć jak duża jest różnica :o

 

max, jak robiłeś coś z tym dyfrem to napisz mi pw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś opatentujesz Max, to u siebie też założę, właśnie mi się przypomniało że mam tylko cienką tekturę w bagażniku oddzielającą przestrzeń od zapasówki. Może jakaś wykładzina by sprawiła, że siedzący z tyłu usłyszeli by chociaż jakim tonem do nich mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@bartolomeo, jest jeszcze jedna opcja. Interkom pomiędzy fotelami :D

 

Myślę że skłonię się w stronę linku nr 3. Jest dość gruba więc może działać. Myślę jednak że poza podłogą bagażnika trzeba będzie wyłożyć jeszcze boki i przestrzeń pod koło zapasowe. Tak przynajmniej widywałem na fotkach z Dynamate :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do sklepu z linku nr 3. Uzyskałem informacje że na podkład dobrze jest dać maty bitumiczne albo butylowe (lżejsze) ponieważ bardzo dobrze tłumią drgania a na to pianki które tłumią hałas. Do tego dowiedziałem się że warto zamawiać przez telefon bo można uzyskać rabat ok. -20% w porównaniu do alledrogo :thumbup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzwoniłem do sklepu z linku nr 3. Uzyskałem informacje że na podkład dobrze jest dać maty bitumiczne albo butylowe (lżejsze)

Butylowe tak - rozejrzyj się po rynku, można kupić takie za rozsądne pieniądze.

Bitumiczne (polimerowo-bitumiczne) - nie! Są ciężkie, gorzej tłumią a po roku się połamią albo odkleją (i wtedy założysz butylowe).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja używałem kilkukrotnie mat GMS , jakość jest porównywalna z DYNAMATEM ale są one grubości 2mm , Dynamat Extreme 1.7mm ,

http://gms.pl/media_library/2013/3/7/136266006742.pdf

 

kolega robił w fotersetrze 2012 podłogę bagażnika, GMS-07XL + pinaka GMS-02 , efekt jest taki że jest totalna cisza z tyłu..

http://www.gms.pl/pl/_sp/29/gms-02/

 

GMS-07 : mata klei się przy -10 C :

http://www.gms.pl/pl/_sp/111/gms_07_xl_nanobutyl/

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Twój kolega wyklejał ten bagażnik? Tą piankę nakleja się na matę, czy jak? Możesz wrzucić jakąś fotorelację?

Bagażnik w legacu wykleja się wydłubawszy całą tapicerkę wraz z bokami tylnej kanapy oraz wszystkie panele piankowe itp.

 

Ja mam wyklejone błotniki od środka + blachy nad tłumikami, nadkola od wewnątrz (tam blacha jest wyraźnie cienka) oraz nadkola od strony kabiny (kawałki maty 10x20cm, czyli bez przesady).

 

Do tego boczne ściany wnęki koła zapasowego i podłoga bagażnika między wnęką a błotnikami. Ale to możesz już zrobić bez demolki.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. tylko ja pytam troszeczkę o co innego...mianowicie, czy np. na matę XL07 nakleja się jeszcze dodatkowo GMS-02? Żeby nie wiem...zwiększyć tłumienie, zmniejszyć drgania....? Czy co tam jeszcze?

 

Ja mam wyklejone błotniki od środka + blachy nad tłumikami, nadkola od wewnątrz (tam blacha jest wyraźnie cienka) oraz nadkola od strony kabiny (kawałki maty 10x20cm, czyli bez przesady).

 

Czyli rozumiem, że masz wyklejony samochód od zewnątrz?

Edytowane przez zaj0nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. tylko ja pytam troszeczkę o co innego...mianowicie, czy np. na matę XL07 nakleja się jeszcze dodatkowo GMS-02? Żeby nie wiem...zwiększyć tłumienie, zmniejszyć drgania....? Czy co tam jeszcze?

GMS02 i inne pianki naklejasz dla poprawy izolacji akustycznej. Natomiast maty służą głównie do zniwelowania drgań płatów blachy (oczywiście przy okazji także izolują). Jeśli już chcesz zastosować piankę i matę jednocześnie (radykałowie czasami tak zalecają, je tego nie robiłem) to naklejasz piankę na matę.

 

Czyli rozumiem, że masz wyklejony samochód od zewnątrz?

:question:

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie warto jeszcze rozważyć zamiast gms02 - gms01, która jest gęstsza. U mnie do wytłumienia zakupiłem gms05 i gms01, zdam relację z efektów. Będą tylne drzwi, bagażnik z nadkolami oraz podłoga pod tylnymi siedzeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Knurek

Nie jestem radykałem, więc nie będę stosował mat i pianki. W związku z tym zakupię piankę do bagażnika i nadkoli, a maty do drzwi. Wszystko oczywiście stopniowo, bo jednorazowo jest to dla mnie nie do ogarnięcia finansowo :P

@Herostrates

Fajnie by było jakbyś zdjęcia porobił z poszczególnych etapów...ale to tylko taka moja prośba :rolleyes:

Herostrates możesz podzielić się gdzie kupowałeś, jeśli to przez internet?

Edytowane przez zaj0nc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Knurek

Nie jestem radykałem, więc nie będę stosował mat i pianki. W związku z tym zakupię piankę do bagażnika i nadkoli, a maty do drzwi. Wszystko oczywiście stopniowo, bo jednorazowo jest to dla mnie nie do ogarnięcia finansowo :P

Z serca radzę wykleić bagażnik matą a nie pianką ;) . Piankę zastosuj do wyklejenia wewn. strony tapicerki drzwi. Na blachę drzwi, tak jak piszesz, mata. Choć jeśli nie zależy Ci na poprawie brzmienia audio, spróbowałbym najpierw samą piankę na tapicerkę :idea: . Ew. jak nadal będziesz niezadowolony to dołożysz matę.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie SILVERPLAST STP Standard w Elektrodor .... itp.. Więcej w linku ze stopki. Trochę już wykleilłem w moim subaru - więc wiem co do czego i jakie daje efekty. Aha w ostatni piątek wykleiłem wszystkie drzwi - efekt piorunujący - naprawdę czuć poprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha w ostatni piątek wykleiłem wszystkie drzwi - efekt piorunujący - naprawdę czuć poprawę.

Polecam zainteresować się obudową nadkoli (także od strony wnętrza). Obstawiam, że po jej demontażu znajdziesz trochę cienkich 'głucho' rezonujących blach.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...