Skocz do zawartości

Kupno Legacy 2.0 165 KM, 2006-2008


Ozyn35

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że jestem tutaj całkowitą "świeżynką" mam pytanie do znawców tematu odnośnie najważniejszych rzeczy, na jakie należy zwrócić uwagę przy zakupie w/w egzemplarza. Jeśli możecie, proszę o najważniejsze informacje w pigułce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem świeżynką ale coś już wiem, zwróć uwagę na:

1. dwumas - czy świerszczy

2. kiedy miał robiony rozrząd - w piątek wymieniałem trochę kosztowało...

3. zawieszenie

jakiego szukasz krajowy, importowany, kombi, sedan, jaki max przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy krajowy, czy import - nie wiem, zależy od egzemplarza.

2. Kombi - subaru ma zastąpić dotychczasowego kombiaka i jako drugie auto w rodzinie ma pomieścić 4 osobową rodzinkę :-)

3. Przebieg??? A któremu dzisiaj do końca można wierzyć??? Najpewniej chyba jeszcze jakiemuś członkowi tego forum, który akurat planowałby sprzedarz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Kombi - subaru ma zastąpić dotychczasowego kombiaka i jako drugie auto w rodzinie ma pomieścić 4 osobową rodzinkę :-)

A ile lat mają latorośle? Legacy nie należy wewnątrz do największych samochodów, zwłaszcza z tyłu.

Przymierzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Kombi - subaru ma zastąpić dotychczasowego kombiaka i jako drugie auto w rodzinie ma pomieścić 4 osobową rodzinkę :-)

A ile lat mają latorośle? Legacy nie należy wewnątrz do największych samochodów, zwłaszcza z tyłu.

Przymierzałeś?

Nie jest tak źle z tym miejscem :) Czteroosobowa rodzina mieści się spokojnie - był to jeden z powodów, dla których wybrałem Legacy kosztem Forka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy krajowy, czy import - nie wiem, zależy od egzemplarza.

2. Kombi - subaru ma zastąpić dotychczasowego kombiaka i jako drugie auto w rodzinie ma pomieścić 4 osobową rodzinkę :-)

3. Przebieg??? A któremu dzisiaj do końca można wierzyć??? Najpewniej chyba jeszcze jakiemuś członkowi tego forum, który akurat planowałby sprzedarz ;-)

 

ad 2. starczy w zupełności

ad.1. krajowe mogą być droższe ze względu na większe możliwości sprawdzenia historii. Ja np. w każdym aucie mocno staram się dokumentować historię serwisową. Robiłem rozrząd i nawet wziąłem stare części. Jakoś tak dziwnie wszystkie auta ściągnięte za granicy są: od kobiety, nie palone, jeden właściciel, serwisowany w ASO - a jak się wejdzie na mobile.de to wszystkie są dziwnie drogie.... Unikaj zwłaszacza z Danii

ad.3 chodziło mi czy 20 000 czy 220 000 tyś

 

Panowie a co wstępnie myślicie o tym: http://allegro.pl/sh...item=3020037907

 

bardzo ładny :), zapytaj się od kiedy zarejestrowany w Polsce i czy na pewno ten jest zarejestrowany, bo gościu ma kilka aut na sprzedaż. Poproś o skan książki serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gaz w tym silniku 2,0 DOHC to sredni pomysł ze względu na sposób regualcji luzów zaworowych. Do tego problem opóźniania zapłonu ( tzw. "dziura " pomiędzy 2,5-3,5 tys. obr- temat znany na forum) Szukaj może auta z silnikiem SOHC, jeżeli ma być LPG.

 

Rozumiem, że jazda tylko na benzynie eliminuje ten problem nawet jeśli intalacja jest już zamontowana???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja zaproponuje cos innego dla Waszej rodzinki ktora się powiększy

Toyota Sienna 4x4- będzie jak dla rodziny wygodny fotel na kołach, gaz do tego będą wszyscy zadowoleni, siedząc w wygodnych fotelach lub fotelikach

 

wiem wiem to nie subaru

wiem wiem to nie stały napęd bo coś nim tam zarządza ale wygodą pewnie bije na głowę legacy kombi tymbardziej dla rodziców z dwójką dzieci i jako drugie auto w domu

 

http://otomoto.pl/toyota-sienna-4x4-C25157799.html

Edytowane przez luksp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też dokładnie do kiedy legacy miały 165km, w 2008 na pewno miały 150km - silnik wykastrowany przez ekologów zupełnie inaczej jeździ niż ten starszy.

 

A który lepszy??? 165 czy 150 KM??? Nadmieniam, że nie zależy mi na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zerknij na wykresy mocy. Moc w 165KM dostępna jest od dużo niższych obrotów.

 

ja posiadam wersję 165KM i uważam, że jeżdzi się tym podobnie jak dyszlem. Jest bardzo elastyczny i dobrze przyśpiesza od samego dołu co jest dużym atutem jeśli auto jest użytkiowane w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też dokładnie do kiedy legacy miały 165km, w 2008 na pewno miały 150km - silnik wykastrowany przez ekologów zupełnie inaczej jeździ niż ten starszy.

 

A który lepszy??? 165 czy 150 KM??? Nadmieniam, że nie zależy mi na gazie.

Ponoć empirycznie, w codziennym uzytkowaniu różnica jest praktycznie nie do wychwycenia. Jak nie będziesz ciągnął obrotów do 6 tys. obrotów (a ten silnik baaardzo to lubi i generuje wtedy banany), a raczej uprawiał eco-diving to nie ma różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też dokładnie do kiedy legacy miały 165km, w 2008 na pewno miały 150km - silnik wykastrowany przez ekologów zupełnie inaczej jeździ niż ten starszy.

 

A który lepszy??? 165 czy 150 KM??? Nadmieniam, że nie zależy mi na gazie.

Ponoć empirycznie, w codziennym uzytkowaniu różnica jest praktycznie nie do wychwycenia. Jak nie będziesz ciągnął obrotów do 6 tys. obrotów (a ten silnik baaardzo to lubi i generuje wtedy banany), a raczej uprawiał eco-diving to nie ma różnicy.

 

Wczoraj miałem okazję poczuć radość z jazdy Subaru kolegi. Sedan 165 KM z 2007 i powiem szczerze - czytałem tutaj, że audio w subaru pozostawia wiele do życzenia - a jak dla mnie, mogłoby go w ogóle nie być ;-)

Brzmienie silnika zwłaszcza w wyższych obrotach to poezja. Dynamika i pewność podczas pokonywania zakrętów - rewelka. Myślę, że na moje potrzeby takie auto w zupełności by mi wystarczyło. Kolega stwierdził jednak, że dzisiaj kupiłby Spec B. Różnica w eksploatacji niewielka za to w radości z jazdy i wielkości banana - nieporównywalna.

I w związku z tym, mam pytanie czy również podzielacie jego opinię??? Jak rzeczywiście wyglądają różnice w kosztach użytkowania???

 

Może np. taki egzemplarz: http://otomoto.pl/subaru-legacy-C27681559.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź też dokładnie do kiedy legacy miały 165km, w 2008 na pewno miały 150km - silnik wykastrowany przez ekologów zupełnie inaczej jeździ niż ten starszy.

 

A który lepszy??? 165 czy 150 KM??? Nadmieniam, że nie zależy mi na gazie.

Moim subiektywnym zdaniem 165km, fajnie wysoko się kręci i daje frajdę z jazdy w ten sposób. Sam rozważałem taki model ale w końcu wybrałem inną markę.

Zdarza mi się jeździć takim sprzętem kolegi, spalanie 12litrów w mieście.

Spec B będzie z pewnością fajniejszy, to rewelacyjne auto i na dzisiaj ceny rynkowe są bardzo niskie w stosunku do ceny zakupu nowego.

Co do spalania nie wiem ale wszystko co daje frajdę pali trochę więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz kiedys wklejalem, ale jeszcze raz - wykres z hamowni dohc 165km:

 

subarulegacy2007my0720n.jpg

 

Co do gazu - na kazdych 10.000km oszczedam ponad 2.000PLN w porownaniu do jazdy na benzynie. Luzy zaworowe wypada sprawdzac co 50-60kkm. Jakbym nie liczyl, to LPG po prostu sie oplaca ;)

 

Zastanawiam sie, czy nie sprzedac legasia i przesiasc sie na otb. Czasami przydaloby sie troche wiecej przeswitu...

 

T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy na chwilę obecną możecie polecić jakiegoś dostępnego na rynku Legasia???

Moje dotychczasowe poszukiwania spełzły na niczym i zastanawiam się czy nie zamówić sprowadzenia na zamówienie.

Edytowane przez Ozyn35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy na chwilę obecną możecie polecić jakiegoś dostępnego na rynku Legasia???

Moje dotychczasowe poszukiwania spełzły na niczym i zastanawiam się czy nie zamówić sprowadzenia na zamówienie.

Mam do sprzedania takiego jak potrzebujesz. Zapraszam na priv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a ja,jak cos,bede mogl pomoc w zakupie nowiutkiego bagaznika do Legacy sedan........zamowilem przez pomylke ...drugi...i chyba musze go kupic....w baaaardzo dobrej cenie...ale o szczegolach,wkrotce....

JA mam 2.0 , 165 KM,AT,coz.......zrywac asfaltu nie da ,bo to nie H6,ale bardzo przyjemnie sie jezdzi,troszke at spowalnia...ale w miescie ideal,mowie o AT.Z tylu woze 2 foteliki dzieciece,niestety baaaardzo waska dupka trzeciej osoby sie pomiedzy je zmiesci.....3 fotelik juz nie......Choc,nie testowalem...ale ze swoja d,tak...mowie o czesci ciala........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...