Skocz do zawartości

zmiana z 16 na 17tki


pininfarin01

Rekomendowane odpowiedzi

witam, na ten sezon planuje zmianę felg z 16to calowych na 17calowe. będzie to montowane do imprezy gf z 98, parametry felg to 7,5x17 et 48.

 

ma ktoś założone takie obręcze u siebie? czy nie będzie z tyłu obcierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie,ale zależy też dużo od zawiasu (czy nie za bardzo zglebiony) oraz od profilu opony (czy nie za wysoki),generalnie jeśli wszystko sria to bez problemów w 5 osób pojedziesz.

Ale masz tu kalkulator na wszelki wypadek http://waxtum.com/au....html

Edytowane przez lucza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak miałem założone speedline 7x15 et 35 z opona 195/60/15 to przy 5 osobach tył mi obcierał, teraz jak by założył 7,5 cala ale et 48 to powinno być ok. a co do opony to planował bym zakładać 205/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie kalkulatory można sobie wsadzić. :P

Producenci opon mają je gdzieś.Opona w tym samym rozmiarze od różnych producentów,może się różnić sporo.A to szerokością czyli również wysokością,to i średnica będzie inna.Spory wpływ ma jeszcze wielkość rantu ochronnego felgi.

Bez przymiarki danej felgi obutej w oponę i tak jesteśmy w głębokiej...........puszczy.Nawet przymierzając,stwierdzimy tylko że opona nie ociera o amora,do rantu błotnika niby sporo miejsca,a tu w czasie jazdy zonk,na dobiciach obcierki.

Mam kilka kompletów felg do GT-eka,Et 48,50,53,55.Opona w rozmiarze 215/45/17 przestała obcierać o amor przy ET50,przy ET 55 czy 53 opierała sie o amorek,gdzie opona 225/45/17 wchodziła bez problemu.

Konfigurator pokazywał inaczej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość wysoki profil w porównaniu z 45,może dlatego,pozdro.

Sam profil nie jest miarodajny, dopiero w połączeniu z oponą. Te rozmiary opon to zamienniki, jest między nimi ledwie 1mm różnicy.

Polecam aplikację tyrosaurus.exe (do znalezienia np na chomiku), dzięki niej łatwo obliczyć różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej patrzcie co zaleca producent subaru.

 

Fabryczne et to chyba 52

 

Z moimi crono et 43 lub 48 nie mam problemu. 205/45/17/ . 215 torche za szerokie na wolnossaka

 

Tu mam foto przed obnizeniem i po

 

qugCN.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej patrzcie co zaleca producent subaru.

 

Fabryczne et to chyba 52

 

Z moimi crono et 43 lub 48 nie mam problemu. 205/45/17/ . 215 torche za szerokie na wolnossaka

 

Tu mam foto przed obnizeniem i po

 

qugCN.jpg

 

 

 

 

a jakie szerokie felgi masz?

 

a felgi MIODZIO!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy jak u mnie się spiszę felga o szerokości 7,5 cala.

 

crono felga fajna,miałem takie tylko 5x114 i sprzedałem bo bym musiał zakładać dystanse, teraz trafiłem ultraleggery i myślę że będzie fajnie wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...