Skocz do zawartości

2.0 N/A Przestaje iśc... :-(


zeroart

Rekomendowane odpowiedzi

To jeśli cofa te zapłony, to jest OK, czy nie?

 

To zalezy od powodu. W sprawnym silniku stukowe raczej nie powinno występować. A jeżeli już ,to po to jest czujnik żeby uchronić silnik przed uszkodzeniami.

 

Jeżeli czujnik jest uszkodzony to wtedy może nie reagować na stukowe, stukowe sie "bedzie dziac" uszkadzając silnik. W praktyce jednak wszyscy wiemy ,że wtedy nasz subarowy czujnik działa w druga strone i cofa zapłony nawet gdy stukowe nie wystepuje (lub ecu robi to na zapas dostająć kod checkengine o uszkodzeniu czujnika, nie mam pojecia jak działa ten układ).

 

Ciężki temat ogółem, szkoda że dalej nie mam tego kabla do wtyczki diagnostycznej, zobaczył bym jak to wyglada. Ecuexplorer chyba pokazuje kąty zapłonu real time, widziałem jakiś czas temu wątek w dziale forester. No i wiedział bym w koncu czy na 100% prawda że zapłony cofane są po cichu. Pare razy pisałem posta żeby ktoś potwierdził ,ale nic <_<

 

Przez długi czas myślałem sobie, że ze względu na wyższą liczbę oktanową LPG (>100) od Pb95, przy jeździe na LPG nie powinno być problemów ze spalaniem stukowym. Po tej lekturze nie jestem już taki pewien...:

http://forum.vectraklub.pl/index.php/topic/134626-lpg-liczba-oktanowa-metanowa-czyli/

 

Sprawdzę na Torque, tam wartość wyprzedzenia zapłonu jest tam monitorowana.

moze ktos na PW polecic w Warszawie miejsce gdzie mógłbym zrobi diagnostyke silnika. chodzi mi ylko o podpiecie pod kompa. za jakies ludzkie pieniadze

Który jest rocznik Twojej wanny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który jest rocznik Twojej wanny?
2000

 

A może filtry od gazu przydałoby się wymienić?
Jestem prostym chłopkiem nie majacy pojecia o watkach technicznych natomiast o ile mój chłopski rozum funkcjonuje jeszcze jako tako wydaje mi sie, jezeli zle mysle to mnie poprawcie, ze przytkany filtr gazu nie mial by wpływay na prace silnika na benzynie :-)))

 

natomiast poszukaj filtra u siebie, nie zaszkodzi wymienic :-) chetnie go przytule

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie doczyt.
:-* poszukaj filtra w wolnej chwili w rupieciach

 

kto jest w stanie mi pomóc czy czujnik stukowego z Model to subaru gt 2.0 T Silnik ej20K rok produkcji 1998 czujnik ma białą kostkę dwu-pinową numer 22080 AA081 bedzie mi pasowal, tj: GF 2.0 N/A 2000 rok ?

Edytowane przez zeroart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...