Jump to content

Awaria w Subaru impreza GH 2009 rok 2.0 boxer diesel

Brylu2
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich!

Zakupiłem 3 dni temu Subaru impreze 2009 rok ,byłem z auta bardzo zadowolony do przedwczoraj.Pojechałem na myjnie i przed myciem pan z myjni opłukiwał auto karcherem i jak przypuszczam woda dostała się przez wlot powietrza pod maske, po myciu próboje odpalić auto, wyskakuje kontrolka od silnika, całe auto trzepie na boki ,silnik nie pracuje równo, odgłosy wydaje podobnie jak traktor.Przejechałem około 2 kilometrów zgasiłem auto kontrolka-znikła i było wszystko okej.Na następny dzien podczas normalnej jazdy kontrolka sie znów zaświeciła auto jedzie do 2.4 obrotów silnika a następnie nie pozwala jechać na wyższych obrotach, chodzi jak traktor i wyżej nie da się kręcić.Czym jest spowodowane owa rzecz miał ktoś podobny problem?Co robić?

Pozdrawiam

Odstawiłem auto do Mechanika ,a akurat tak sie składa ,że ma komputer w aktualizacjii.A wie może ktoś co ta kontrolka może oznaczać.Jak myć to auto w takim razie?Możliwe że to przez myjnie?

Możliwe że to przez myjnie
Możliwe, ale również mogło się stać zupełnie coś niezwiązanego i przypadkowo wystąpiło w jednym czasie. Dla pewności po odczytaniu błędów i usunięciu przyczyn ich wystąpienia sugeruję przeczyszczenie i zakonserwowanie styków wiązek i sterownika. Myć silniki można i należy, ale z głową. :-)

Możliwe że to przez myjnie
Myć silniki można i należy, ale z głową. :-)

przecież człowiek mył samochód a nie silnik... kilkadziesiąt razy myłem swoje auto, zawsze karcherem i nigdy nie miałem problemu z odpaleniem, myślę że to zbieg okoliczności jednak.

Nieźle, lecę powiadomić rodziców żeby swojego boxer D nie myli bo może nie odpalić :mrgreen:

A tak na poważnie może coś z elektryką się dzieje, woda gdzieś się dostała, tak mi przyszło do głowy

Edited by polak900