Skocz do zawartości

Montaż nawigacji seryjnej w LL Bean


Wojciech Kraskowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na początek chciałem wszystkich przywitać i prosić o wyrozumiałość, gdyż to moje początki na tym forum ;)

 

Mam okazję kupić OBK H6 LL bean 2005r. wersja europejska. Auto niestety nie posiada seryjnej nawigacji, do której (muszę się przyznać) niestety mam popęd :P Stąd więc moje pytanie: czy montaż i podłączenie seryjnej navi to duży kłopot? Jakie problemy mogą wystapić? Z tego co wiem to muszę kupić wyświetlacz (tzn. całe urządzenie navi), czytnik, antenę, instalację elektryczną oraz ramkę z kratkami nawiewu w wresji navi. O czymś zapomniałem? Jak takie dodane navi będzie współpracowało z radiem? Gdy navi będzie wydawało komunikaty głosowe to radio będzie się wyciszało?

Wiem, że będziecie mi odradzać zakup seryjnej nawigacji, bo mapy są drogie, aktualizacje rzadkie itd. ale myślę o dodaniu do navi navibox'a.

Aha, i jeszcze jedno, czy gdybym znalazł navi z legacy to będzie pasowało do obk?

 

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić OBK H6 LL bean 2005r. wersja europejska.

były w EU takie wersje ? ... chyba tylko w US były L.L.Bean

PS. taniej wyjdzie chyba zmienić ramkę i kupić radio 2din ... i mapy będziesz miał przynajmniej aktualne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było w EU wersji LL Bean , to późniejsza odmiana wersji XS Premium.

Sprawdź dokładanie co to za auto....

LL Bean to firma odzieżowa w USA , fakt że ta wersja jeśli chodzi o wnętrze była nieźle wypasiona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje. Zadzwoniłem do właściciela jeszcze raz i okazało się, że źle go zrozumiałem -_-

W takim razie jak będzie wyglądała taka instalacja navi dla stanowego bean'a? Czy jest to w ogóle możliwe do wykonania w sensowny sposób?

PS. taniej wyjdzie chyba zmienić ramkę i kupić radio 2din ... i mapy będziesz miał przynajmniej aktualne ;)

Ale jeśli zamontuje takie radio to wtedy nie będę miał dostępu do menu z informacjami pokładowymi :mellow: o ile to w ogóle możliwe do uzyskania w takiej nie seryjnej nawigacji? (czytałem jakiś inny wątek tu na forum o podobnym temacie, ale strasznie było tam namotane i niewiele załapałem)

Edytowane przez loczeq92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli zamontuje takie radio to wtedy nie będę miał dostępu do menu z informacjami pokładowymi :mellow: o ile to w ogóle możliwe do uzyskania w takiej nie seryjnej nawigacji? (czytałem jakiś inny wątek tu na forum o podobnym temacie, ale strasznie było tam namotane i niewiele załapałem)

Jakie dokładnie informacje pokładowe byłyby dla Ciebie niezbędne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś przećwiczył ten temat - skutecznie.

Nie pamiętam - Alex...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...