Jump to content

Montaż nawigacji seryjnej w LL Bean

Wojciech Kraskowski
 Share

Recommended Posts

Witam,

na początek chciałem wszystkich przywitać i prosić o wyrozumiałość, gdyż to moje początki na tym forum ;)

Mam okazję kupić OBK H6 LL bean 2005r. wersja europejska. Auto niestety nie posiada seryjnej nawigacji, do której (muszę się przyznać) niestety mam popęd :P Stąd więc moje pytanie: czy montaż i podłączenie seryjnej navi to duży kłopot? Jakie problemy mogą wystapić? Z tego co wiem to muszę kupić wyświetlacz (tzn. całe urządzenie navi), czytnik, antenę, instalację elektryczną oraz ramkę z kratkami nawiewu w wresji navi. O czymś zapomniałem? Jak takie dodane navi będzie współpracowało z radiem? Gdy navi będzie wydawało komunikaty głosowe to radio będzie się wyciszało?

Wiem, że będziecie mi odradzać zakup seryjnej nawigacji, bo mapy są drogie, aktualizacje rzadkie itd. ale myślę o dodaniu do navi navibox'a.

Aha, i jeszcze jedno, czy gdybym znalazł navi z legacy to będzie pasowało do obk?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Mam okazję kupić OBK H6 LL bean 2005r. wersja europejska.

były w EU takie wersje ? ... chyba tylko w US były L.L.Bean

PS. taniej wyjdzie chyba zmienić ramkę i kupić radio 2din ... i mapy będziesz miał przynajmniej aktualne ;)

Nie było w EU wersji LL Bean , to późniejsza odmiana wersji XS Premium.

Sprawdź dokładanie co to za auto....

LL Bean to firma odzieżowa w USA , fakt że ta wersja jeśli chodzi o wnętrze była nieźle wypasiona :)

Dzięki za informacje. Zadzwoniłem do właściciela jeszcze raz i okazało się, że źle go zrozumiałem -_-

W takim razie jak będzie wyglądała taka instalacja navi dla stanowego bean'a? Czy jest to w ogóle możliwe do wykonania w sensowny sposób?

PS. taniej wyjdzie chyba zmienić ramkę i kupić radio 2din ... i mapy będziesz miał przynajmniej aktualne ;)

Ale jeśli zamontuje takie radio to wtedy nie będę miał dostępu do menu z informacjami pokładowymi :mellow: o ile to w ogóle możliwe do uzyskania w takiej nie seryjnej nawigacji? (czytałem jakiś inny wątek tu na forum o podobnym temacie, ale strasznie było tam namotane i niewiele załapałem)

Edited by loczeq92

Ale jeśli zamontuje takie radio to wtedy nie będę miał dostępu do menu z informacjami pokładowymi :mellow: o ile to w ogóle możliwe do uzyskania w takiej nie seryjnej nawigacji? (czytałem jakiś inny wątek tu na forum o podobnym temacie, ale strasznie było tam namotane i niewiele załapałem)

Jakie dokładnie informacje pokładowe byłyby dla Ciebie niezbędne?

Ktoś przećwiczył ten temat - skutecznie.

Nie pamiętam - Alex...?