Skocz do zawartości

Czy może mi ktoś z forumowiczów coś podpowiedzieć??


v1r00z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem tego forum i jeszcze nie bardzo wiem co i jak, chciałem dodać temet w dziale zakup kontrolowany ale nie nie mogłem jeżeli pisze w złym dziale to prosze o przeniesienie temau i z góry przepraszam. Mam na imię Maciek mam 24 lata tak więc jestem jeszcze dzieciak jeżeli chodzi o bardziej skomplikowaną mechanikę pojzdów, a w szczególności o ich modyfikowanie. Zamierzam kupić Subaru impreze, wiadomo jak każdy młody chłopak ma takie mażenie ja chciałbym je już niedługo spełnić i mam kilka pytań odnośnie tego cudownego auta, a mianowicie na co zwracać uwagę podczas zakupu, z którego roku szukać mam auta, czy kupić już modyfikowane czy lepiej serie i samemu coś modzić. Nie bardzo wiem bo nie miałem nigdy dłuższej styczności z tym autem (kilka krótkich przejazdów) i pytam fachowców, jeżeli możecie coś podpowiedzieć z góry serdecznie dziękuję.

 

P.S. Kwota na zakup subaru to ok 40 tyś zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem tego forum i jeszcze nie bardzo wiem co i jak, chciałem dodać temet w dziale zakup kontrolowany ale nie nie mogłem jeżeli pisze w złym dziale to prosze o przeniesienie temau i z góry przepraszam. Mam na imię Maciek mam 24 lata tak więc jestem jeszcze dzieciak jeżeli chodzi o bardziej skomplikowaną mechanikę pojzdów, a w szczególności o ich modyfikowanie. Zamierzam kupić Subaru impreze, wiadomo jak każdy młody chłopak ma takie mażenie ja chciałbym je już niedługo spełnić i mam kilka pytań odnośnie tego cudownego auta, a mianowicie na co zwracać uwagę podczas zakupu, z którego roku szukać mam auta, czy kupić już modyfikowane czy lepiej serie i samemu coś modzić. Nie bardzo wiem bo nie miałem nigdy dłuższej styczności z tym autem (kilka krótkich przejazdów) i pytam fachowców, jeżeli możecie coś podpowiedzieć z góry serdecznie dziękuję.

 

P.S. Kwota na zakup subaru to ok 40 tyś zł

czesc, Maciek, o jaka wersje Imprezy chodzi? w takiej kwocie mozna kupic WRX'a, ale musialbyc miec min. 5-6 tys. na ew. remont... osobiscie szukalbym Imprezy 06-07 z wolnossacym silnikiem 2.0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

INTERESUJE MNIE WERSJA OCZYWIŚCIE TURBO I MOŻE BYĆ BUG-EYE LUB MODEL OD 2003 ROKU. NAJLEPIEJ BYM CHCIAŁ WERSJĘ STI ALE NIE CHCE KUPIĆ JAKIEGOŚ BADZIEWIA I ZAPEWNW BEDZIE CIĘŻKO COŚ WYCHACZYĆ DLATEGO BĘDĘ POTWRONIE ZADOWOLONY Z WERSJI WRX :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem tego forum i jeszcze nie bardzo wiem co i jak, chciałem dodać temet w dziale zakup kontrolowany ale nie nie mogłem jeżeli pisze w złym dziale to prosze o przeniesienie temau i z góry przepraszam. Mam na imię Maciek mam 24 lata tak więc jestem jeszcze dzieciak jeżeli chodzi o bardziej skomplikowaną mechanikę pojzdów, a w szczególności o ich modyfikowanie. Zamierzam kupić Subaru impreze, wiadomo jak każdy młody chłopak ma takie mażenie ja chciałbym je już niedługo spełnić i mam kilka pytań odnośnie tego cudownego auta, a mianowicie na co zwracać uwagę podczas zakupu, z którego roku szukać mam auta, czy kupić już modyfikowane czy lepiej serie i samemu coś modzić. Nie bardzo wiem bo nie miałem nigdy dłuższej styczności z tym autem (kilka krótkich przejazdów) i pytam fachowców, jeżeli możecie coś podpowiedzieć z góry serdecznie dziękuję. P.S. Kwota na zakup subaru to ok 40 tyś zł

 

Ja Tobie poleciłbym kupno albo GT, albo WRX(Bugeye). Zapłacisz w granicach 25 - 30 tyś. zł za sprawdzone konstrukcje, zostanie Ci jeszcze sporo kasy na "inwestycje". Zanim kupisz samochód daj go pewnego serwisu. Ja tak zrobiłem i śpię o wiele spokojniej ;) Może uda Ci się wyhaczyć w tej kasie zdrowego STi, ale szanse są marne, bo sam ostatniego wyrwałem :lol: Jeśli masz w głowie STi to zbieraj na STi. Jeśli tego nie zrobisz to będziesz żył ze świadomością, że mogłeś zaryzykować. Ja zaryzykowałem i jestem bardzo szczęśliwy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę tylko napisać, że jeśli nie masz doświadczenia z mocnymi samochodami to polecam na początek WRX. Pchaniem się odrazu w STI można przy odrobinie pecha i młodzieńczej fantazji zrobić krzywdę sobie lub komuś. Wszystko zależy od kierowcy, ale w tym wieku każdy uważa się za mistrza kierownicy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z tym że auto ma dużą moc, ale tak naprawdę WRX dużo słabszy nie jest. Sam jestem jeszcze trochę młodszy od kolegi, mistrzem kierownicy nie jestem i nigdy nie będę, ale mam sporo oleju w głowie(pomijając przygodę z drugiego dnia zabawy :P ). Mam jeszcze ośkę ze 180 konnym silnikiem na turbo i to dopiero jest niebezpieczne auto! Krzywdę można sobie zrobić idąc po bułki do sklepu! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrian ,STI lepiej skręca ,hamuje ,przyśpiesza i jest 100x bardziej przewidywalne w prowadzeniu od WRXa ,więc nie opowiadaj urban legends.

Kuku ,to można sobie zrobić każdym samochodem jak się nie ma oleju w głowie.

 

wit411 był szybszy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrian ,STI lepiej skręca ,hamuje ,przyśpiesza i jest 100x bardziej przewidywalne w prowadzeniu od WRXa ,więc nie opowiadaj urban legends. Kuku ,to można sobie zrobić każdym samochodem jak się nie ma oleju w głowie.
dokładnie tak. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę, to to, że STi może być i moim zdaniem jest nadsterowne, w przypadku WRX nie jest to już takie oczywiste. I teraz pojawia się pytanie czy potrafię opanować poślizg nadsterowny ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że STI jest dużo bardziej rozwojowe niż WRX, co oczywiście nie oznacza, że WRX rozwojowy nie jest :P

To są tak na prawdę 2 zupełnie różne samochody i najlepiej gdyby autor przed podjęciem decyzji WRX czy STI poczytał skrupulatnie forum, oczywiście wywnoskuje, że tylko STI się nadaje :D ale będzie miał przynajmniej jakiś obraz czego może się spodziewać po WRX'ie, a czego po STI.

Można się tu spierać o różne kwestie ale STI jest na pewno szybszym i dużo lepiej prowadzącym się samochodem niż WRX ale zarówno jeden, jak i drugi w niewprawnych rękach może być tak samo nieprzewidywalny i niebezpieczny.

 

P.S.

A krzywdę sobie i innym to można zrobić też jeżdżąc Fiatem 126p...

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj WRX (najlepiej na forum), zostaw trochę kasy na doprowadzenie go do fajnego stanu, cześć zainwestuj w szkolenia (najlepiej SJS).

Przy tym budżecie moim zdaniem szukanie STi mija sie z celem, bo musiałbys wszystko wydać na zakup, a i to mogłoby sie okazać za mało. WRX to świetne auto, mimo ze zaraz sie dowiesz, ze nie jedzie i w ogóle jest do d... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak piszą chłopaki-przy subaru jest trochę inaczej niż przy zakupie innych samochodów i tu 1000pln na pakiet startowy w większości przypadków nie wystarcza(chociaż oczywiście nie jest to reguła) więc przy Twoim budżecie również szukałbym WRXa. Gdyby to było ok 45k pln to mógłbyś się pokusić o szukanie STI 2001/2002.

 

P.S.

Rzeczywiście, rzuć okiem na ten samochód: http://www.forum.sub...-doinwestowany/

Buda w miarę świeża bo blob, 2.5 litra z wyeliminowanym defektem wydmuchanej uszczelki pod głowicą, fajna specyfikacja i super prezencja (chociaż to oczywiście kwestia gustu), a przy tym samochód forumowy

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej było powiedziane w tym budżecie fajny Gt-ek ew. Wrx. Za połowę przewidzianego budżetu. Reszta na ewentualne naprawy/modyfikacje i szkolenie. Z tym, że podpunkt szkolenie jako główny i na pewno przed modyfikacjami. Jak to już kiedyś napisano tuning wkładki mięsnej pomiędzy kierownica a pedałami daję najwięcej. Najlepsze jest to, że gdy znudzi Ci się już WRX to kupując np. STI inwestycja w własne umiejętności nie pójdzie razem z samochodem za pół ceny :P

Edytowane przez muka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...