Skocz do zawartości

Impreza WRX/STI koszty upgrade silnika


gizmo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje informacji ile w Polsce kosztuje "zrobienie" silnika na :

 

WRX --- 300 KM oraz na 400KM

 

STI ----- 300KM oraz na 400KM i 500KM

 

Oraz koszty re-map-u

 

Chodzi mi o koszt silnika (turbo ,ic,wydech, etc. ) Nie potrzebuje kosztow zawieszenia ,skrzyni itp.

 

Jezeli ktos wie i podzieli sie zemna ta informacja bede bardzo wdzieczny .(nie chce odpowiedzi w stylu to sie nie oplaca itd)

Edytowane przez gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem zobacze co odpowiedza :)

 

Ja już moge odpowiedziec na ogólnym , że pytanie jest co najmniej trochę bez sensu , bo po pierwsze za mało danych , po drugie w takich rzeczach najpierw trzeba miec z góry założony budżet , a potem dobierac komponenty , bo można zrobić 400KM za 20 tys. a można i za 100 000 zł czy wiecej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA rozumiem ale mozesz napisac podstawowe wersje z cenami ?

 

 

Chodzi mi o dokladne kwoty ( potrzeba dla znajomego ktory w uk robi subaraki i potrzebuje porownania)Oczywiscie samego silnika koszty

 

Powiecmy Impreza Bug ..

 

ZA 100.000 sam silnik to taka abstrakcja :)

Edytowane przez gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawowe wersje z cenami

 

oczywiscie

chinskie turbo z ebay ok 2500

chniski IC z ebay ok 1000

chinski kolektor - 1000

robocizna , remap 6000

silnik 10 000

 

i mamy wersje podstawowa na 400KM ale ile to pojezdzi tego nie wie nikt, dlatego jak wspomniałem , pytanie jest bez sensu , bo jest bardzo duzo mozliwosci , i rozpietosc cen ogromna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje informacji ile w Polsce kosztuje "zrobienie" silnika na : WRX --- 300 KM oraz na 400KM STI ----- 300KM oraz na 400KM i 500KM Oraz koszty re-map-u Chodzi mi o koszt silnika (turbo ,ic,wydech, etc. ) Nie potrzebuje kosztow zawieszenia ,skrzyni itp. Jezeli ktos wie i podzieli sie zemna ta informacja bede bardzo wdzieczny .(nie chce odpowiedzi w stylu to sie nie oplaca itd)

 

tak jak już Carfit pisał, to się tak nie da, nie jest defacto problemem uzyskać taką moc dość "skromnym" budżetem, ale problemem jest utrzymanie tego w sprawności, a jak wiadomo "tanie i dobre" raczej nie idzie ze sobą w parze.

 

Niech kolega wklei swój kosztorys na takie modyfikacje i wtedy bardzo dokładnie dowie się, co jest przeszacowane, co niedoszacowane, co zbędne, a czego nie ma w założeniu do projektu. Tak będzie najszybciej i najsprawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok mam spisane co i jak :)

Kosztorys to :

 

WRX stage 1 (275-300 BHP) = 930 funtow

WRX Stage 2 (330-340 BHP) = 1790 funtow

WRX stage 3 (340-360 BHP) = 2370 funtow

 

STI stage 1 (330-350 BHP) = 930 funtow

STI stage 2 (360-380 BHP) =2340 funtow

STI stage 3 (400-440 BHP) =3770 funtow

Edytowane przez gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Carfita albo do 4suszarek i wtedy Ci dokładne ceny powiedzą.

 

Tak tak , a potem się napisze że My taniej zrobimy B)

 

Sadze ze ceny sa okazyjne Jezeli sa jakies pytania z checia odpowiem na nie

 

 

A nie mówiłem B)

Nieładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moze w uk jest lepsza dostepnosc (znizkowa) produktow widzialem jak robi teraz 600BHP wrx (znaczy co z niego zostalo) wiec to nie jest (druciaz ) :)

 

 

Nie o to chodzi ja wybieram sie do polski w lato i zastanawialem sie czy koszty sa bardziej oplacalne w PL czy UK mam obecnie 300BHP zrobione przez niego i zastanawialem sie o podbniesienie do 360 bo 370 juz skrzynia ciezko znosi.

 

A co do cen chodzilo mnie ze moze ktos chce rozpiske podzespolow jakie sa wliczone w cene .

Edytowane przez gizmo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że lubię takie wątki, niestety The Forum zweryfikuje to szybko i żadna "okazja" nie przejdzie.

 

Ceny za topowe moce faktycznie są okazyjne - oczywiście cały czas rozmawiamy NIE z pozycji oferty handlowej tylko wątku poznawczego, ot ciekawostki jaką to abrakadabrę na Wyspach oferują.

 

Bardzo jestem ciekaw co składa się na "stage'y" - i mam nadzieję że się dowiemy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX stage 2

Full turbo back exhaust

550 cc Injectors

VF 34 Turbo

Remap

Fitting

 

WRX stage 3

Full turbo back exhaust

550 cc Injectors

STI top mount

Blouch Billet 18G turbo

Remap

Fitting

 

Sti Stage 2

Full turbo beck exhaust

Blouch 18G billet turbo

Induction kit

Fitting

Remap

 

STI stage 3

Full turbo back exhaust

FMIC

Injectors

Induction

Fuel pump

MD555 Billet turbo

Remap

Fitting

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRX stage 1 (275-300 BHP) = 930 funtow

 

Full turbo back exhaust 550 cc Injectors VF 34 Turbo Remap Fitting

 

Rozumiem że to na nowych czesciach :) jesli tak to ja poprosze w tej cenie zestaw do polski bez remapu i kosztów montażu . :yahoo: bo cena abstrakcyjna dla mnie . Podobnie z innymi zestawami .

I teraz rozumiem ze te pakiety na seryjnym silniku ma wszystko działac ? upssss

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug jego zapewnien i doswiadczenia tylko to trzeba robic, a duzo osob przyjezdza do niego wiec chyba mozna mu zaufac.

 

Wlasnie sie zdecydowalem ze po powrocie z PL bede robil swojego na 360 BHP (okolo wrzesnia) :)))))) Tylko Turbo musze kupic :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam ekspertem nie jestem , ale chyba gdzieś umkła mi pozycja - przygotowania silnika od wewnątrz , nie wiem może cos o tlokach, korbach ,panewkach , pompach oleju i innych (dość wielu) mało znaczących elementach ;)

 

sądząc z tych cen to tunerowi też umknęły te drobiazgi :D

Edytowane przez JanekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...