Skocz do zawartości

Diagnostyka w swoim warsztacie


-Młody-

Rekomendowane odpowiedzi

Respect - w koncu wyjalem auto z garazu i podjechalem pod samo okno. Przenioslem komputer, podlaczylem, wsadzilem tego malutkiego bluetootha, odpalilem i...

 

 

...paleczka! Komputer nie widzial urzadzenia... :wacko:

 

No ale sprobowalem sie polaczyc z telefonem i bez problemu, wiec jak slusznie podejrzewalem - to, ze na nim jest napisane o stu metrach zasiegu, a nie dzialal przez sciane, z duzym oknem i drzwi/szyby w Outbacku (jak tam cztery metry bylo to i tak chyba dodalem), zmusilo mnie do przyniesienia baterii, naladowania i zabrania laptopa do samochodu.

Od razu pomoglo! :)

Interfejsik wykryty od razu, polaczenie tez nastapilo, tyle, ze nic nie moglem odpalic, ale to juz zapewne wina standardowej konfiguracji samych programow, a sprawdzilem na szybko dwa, z dolaczonych na plycie kilku. EasyOBD polaczyl sie, ale wywalil jakis inny problem, a drugi podczas zmiany portu com na 5, bo tak mi zainstalowalo, zamulal, a juz nie mialem czasu, ani checi sie z tym meczyc, bo raz, ze zimno na dworze, a dwa - tak mi sie odbijalo wszystko od ekranu, ze niemal nic nie widzialem.

Reasumujac:

- z tabletem i Torque - szybciutko i bezproblemowo

- z laptopem - polaczenie jest, reszta kwestia konfiguracji samych programow/portow

 

Zapewne gdybym tylko z mysla o laptopie to kupil, to bym walczyl az do skutku, ale poniewaz interfejsik nabylem z mysla o tablecie, na ktorym dziala, to sie nie bede spinal. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może jak podłączyć impreze my97 do kompa - brak obdII ?

 

no właśnie też jestem ciekaw co muszę kupić , bo z informacji że to typ złącza ssm nic nie daje bo nic do tego w google nie mogę znaleźć by kupić w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na stronie nr3 umieściłem link do kabla dla imprez bez obd,pozdro.

 

aaaa widzisz zapomniałem :facepalm: rzeczywiście było - jest tylko mały problem gdzie go kupić w Polsce :mrgreen:, myślisz że rzeczywiście go wyślą za darmo? pewnie zginie gdzieś po drodze... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta przejściówka z 9 pin na OBDII pozwoli później podłączyć adapter OBDII na bloetootha

 

 

Interesujące,muszę popróbować,nie przyszło mi to wcześniej do głowy,pozdro.

 

będę wdzięczny za przetestowanie takiej opcji :)

 

troszkę poguglowałem i już co nie co wiem, prawdopodobnie nie będzie działać bo protokół SSM działa na prędkości 4800 a protokoły ELM na 9600/10400 ale jest to realnie możliwe by działało tylko trza by było przeprogramować moduł bluetooth do niższej prędkości tych OBD ELM a tu znalazłem gotowy produkt:

http://www.rs25.com/forums/f72/t126475-long-last-ecutracker-alpha-ready-obd2-ssm-sensor-display.html

 

ale cena jego ponad 400 zł przeraża i taniej będzie kupić zwykły OBDII na bluetootha i dać elektronikowi do przeprogramowania prędkości w nim na niższą

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ppzuko

 

Znalazłem ale nie zmontowałem tego (ale miałem zamiar :) )

http://www.alcyone.org.uk/ssm/sma.html

Wersja 1 jak widać podłącza się za pomocą rs232.

Wersja druga przez USB, tylko nie jest to zwykły przewód zakończony wtyczką USB. Przewód taki posiadają telefony komórkowe za pomocą, którego podłączamy je pod kompa i posiada on w "pogrubionej" wtyczce USB układzik, który zmienia sygnał na "bardziej zrozumiały" przez gniazdo USB kompa.

 

Dla 1 wersji nie trzeba nic kombinować z przewodem łączącym "nasza przejściówkę" z kompem, trzeba tylko mieć gniazdo rs232 w komputerze/laptopie :)

 

Schemat oraz potrzebne elementy są w linku na stronie.

 

Do tego potrzebny program SelectMonitor i gotowe.

 

Nie jestem elektronikiem, informacje zdobyłem od kolegi, który się na tym zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś powiedzieć jaki sprzęt powinienem kupić?chodzi mi o końcówke czy OBD II czy OBD. mam subaru impreze 2000r.125km wersja 99-00

 

A więc z moich osobistych doświadczeń powinieneś posiadać Obd II, ja do swojego legacy 99 (silnik ten sam) podłączałem Obd II działa, śmiga itd przez free ssm.

Ja kupiłem na allegro ale nie ten najtańszy interfejs tylko taki który będzie miał sterowniki pod winde. Czyli np.

 

http://allegro.pl/interfejs-vag-usb-kkl-obd2-obd1-piny-promocja-i3240623695.html

 

Jak coś nie będzie działać to pomogą przez maila sterowniki doślą choć ja nie miałem problemu.

Pierwszy raz jak pożyczyłem kabel za 30zł to się zepsuł po pierwszym podłączeniu i nie polecam.

 

 

P.s. Oczywiście sprawdź najpierw czy na pewno masz obd II czy może gniazdo subaru 9-pinowe. w mojej imprezie my97 115km mam 9-piowe gniazdo subaru ale z tego co wiem wszystkie auta po 99 mają obd II. Gniazdo powinno znajdować się pod kolumną kierowniczą obok bezpieczników.

 

A co chcesz zrobić podłączając auto do kompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprawdzić co za błędy pokazuje mi silnik. Sprawdziłem ostatnio pod kierownicą wejście. Wygląda tak prostokąt,8 wejść u góry,wejście prostąkątne wejśćie w środku i 8 wejść u dołu. Kupiłem taki sprzęt,powinien pasować pod moje auto ale też pod inne. Chciałbym pomóc teściowi który nie ma takiego sprzętu i musi jeździć z samochodami do kumpla. Czasem naprawiamy samochody znajomym.http://allegro.pl/interfejs-obdlink-sx-diagnostyka-subaru-i3194896876.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprawdzić co za błędy pokazuje mi silnik. Sprawdziłem ostatnio pod kierownicą wejście. Wygląda tak prostokąt,8 wejść u góry,wejście prostąkątne wejśćie w środku i 8 wejść u dołu. Kupiłem taki sprzęt,powinien pasować pod moje auto ale też pod inne. Chciałbym pomóc teściowi który nie ma takiego sprzętu i musi jeździć z samochodami do kumpla. Czasem naprawiamy samochody znajomym.http://allegro.pl/interfejs-obdlink-sx-diagnostyka-subaru-i3194896876.html

 

Uuuu człowieku tożto prawiem kompiuter sam w sobie...

a tak na serio niby prostokąt ale czy kopnięty jak obd II czy prosty hmmm a może 9 pin tam było i prostokąt ?

potrzebna by była przejściówka

 

http://allegro.pl/przejsciowka-adapter-subaru-9-na-obd2-wysylka-w24-i3230373161.html

 

ale jak to różnie bywa nie zawsze działa :/.

 

Opisz dokładniej auto. Europa, Japonia, Uk przekładka? I inne pierdoły, które wiesz o aucie. Jaki silnik?(nie chodzi mi o ej20 bo takich typów to jest z 15)

i co tam jeszcze wiesz. Jak będę miał więcej info popytam zobaczymy co ludzie na ten temat wiedzą.

 

Zdjęcie wtyku poproszę.

 

ppzuko

 

Znalazłem ale nie zmontowałem tego (ale miałem zamiar :) )

http://www.alcyone.org.uk/ssm/sma.html

Wersja 1 jak widać podłącza się za pomocą rs232.

Wersja druga przez USB, tylko nie jest to zwykły przewód zakończony wtyczką USB. Przewód taki posiadają telefony komórkowe za pomocą, którego podłączamy je pod kompa i posiada on w "pogrubionej" wtyczce USB układzik, który zmienia sygnał na "bardziej zrozumiały" przez gniazdo USB kompa.

 

Dla 1 wersji nie trzeba nic kombinować z przewodem łączącym "nasza przejściówkę" z kompem, trzeba tylko mieć gniazdo rs232 w komputerze/laptopie :)

 

Schemat oraz potrzebne elementy są w linku na stronie.

 

Do tego potrzebny program SelectMonitor i gotowe.

 

Nie jestem elektronikiem, informacje zdobyłem od kolegi, który się na tym zna.

 

to chodziło o te poduszki rozumiem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...