Skocz do zawartości

Diagnostyka w swoim warsztacie


-Młody-

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu wyświetla mi się błąd na tablicy z silnikiem. Podpinali mi go w warsztacie usuneli błąd ale za 10 km znowu się pokazał. Wymieniłem świece na nowe, wszystkie filtry i wyczyściłem przepustnice. Błąd zresetowałem poprzez wyłączenie akumulatora na 2h. Błąd pokazał mi się za 200 km. Czytałem już wiele tematów ale nic nie pomogło. Do tego mam 3 pytania:

 

1.Ile kosztuje podpięcie komputera do mojego silnika w serwisie subaru?

2.Co to może być jeszcze żle w tym silniku?

3.Co polecacie jeśli chodzi o program na laptopa w celu diagnostyki silnika w swoim warsztacie?

 

Mój samochód to Subaru Impreza 2000r 125km

 

Pozdrawiam

-Młody-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten:

 

Mechanik powiedział że to od cylindrów ale jak sprawdziłem ciśnienie na cylindrach to było po 15. Chodzi mi o błąd sprawdź silnik, u mnie jest taka zółtka ikonka silnika

Edytowane przez -Młody-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zastosować ELM327, który wtykasz w złącze OBD i przesyła info poprzez Bluetooth do lapka lub telefonu. Oprogramowanie? Wystarcza do telefonu: HOBD Trip Computer dla Windows Mobile lub Torque Pro dla Androida. Oba diagnozują błędy i umożliwiają ich kasowanie.

Na lapka większość to programy komercyjne: np PCM Scan

 

Bywam regularnie w Bielsku, mogę Ci pokazać/pomóc z tymi błędami i oprogramowaniem (mam HOBD, Torque i ELM327)...

Edytowane przez Qba25
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej zastosować ELM327

 

Gdzieś na forum wyczytałem, że ELM327 ( na kablu ) nie bangla przy subaru i polecają inny kabelek.

Czy ten sam ELM327 na blutacza :) będzie na pewno działał? mam błąd, który zapala mi się tylko latem gdy jest ciepło lub gdy długo stoję w korku i chciał bym np. na telefonie sprawdzić co to za błąd.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złącze OBD i ecuexplorer pomogą odczytać błąd.

 

Gdzie mogę dostać taki program?

 

ELM 327 znalazłem na alegro. Czy warto kupić coś takiego? Czy jest mi coś jeszcze potrzebne? Nie widze tam żadnej płyty do tego dołączonej. Jest tylko kabel usb podłaćzony do kabla który podpinam do auta.Gdzie mogę znaleść program do laptopa żebym mógł sam podłaczyć i sprawdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz kabel na allegro to na pewno będzie dołączona instrukcja jak podłączyć i skąd pobrać program,na pierwszy raz może się wydawać skomplikowane,ale bez paniki na pewno działa i wszystko da się podłączyć. Najważniejsze żebyś znał kod błędu bo inaczej to nie pomożemy,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem w warsztacie i podpiołem subaru pod komputer. Wyszły na wydruku 4 błedy. Nstępujące:

 

P0303-cylinder 3

P0302-Cylinder 2

P0301-cylinder 1

20B0

 

Możecie mi powiedzieć co to może oznaczać? Mechanik sam nie umiał mi odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...