Jump to content

Zasady podmiany komputerka


fotofan
 Share

Recommended Posts

No więc mam do podmiany komputerek. Czek endżin i kruz (nie mylić z KRUSem!) łypią do mnie oczkiem systematycznie. Oprócz błyskania nic się nie dzieje. Mechanik czasowo wstawiał inny, problemy zniknęły ale komputer nie współpracował jak należy. Autko: Forek 2.5XT Ameryka, manuel, bez immo.

Komputer dotychczasowy to 9K 22611AJ470

Pytanie jest takie. Trzeba szukać komputerka o dokładnie takim samym oznaczeniu czy może są jakieś alternatywy?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Zamykam temat.

Ostatecznie rzeczywiście wymieniłem. Kupiłem na jebaju z ueseja dokładnie taki sam, podmieniłem i problem jak ręką odjąć. Check engine nie świecił. Można by zatem ten wątek też podpiąć do problemów checkenginowych.

Objaw był taki, że samochód podczas równej, jednostajnej jazdy łapał checka. Mechanior podpinał moją FORmankę na oscyloskop i z dużą stanowczością stwierdził, że jeden cylinder pracuje z humorami i że w 90% trzeba wymienić kompa.

Czytałem na forum wcześniej że to może być lambda, że czasami olej, że dokręcać wlew paliwa, że samo paliwo może też być felerne. Jednak zaufałem Michałowi i strzał w dychę.

Link to comment
Share on other sites

Witam

Podepnę się jeśli pozwolisz. Mnie też mruga check i kruz. Sprawdzili mi u Kocara i nie wychodzi sygnał na pompę powietrza dodatkowego z komputerka.

Mówią że bez tego da się żyć ale oczy bolą od kontrolek :) Może ma ktoś doświadczenia z wymiany, czy numerki kompa musz być dokładnie te same (trudno znaleźć na rynku wtórnym). Słyszałem też że ludzie naprawiają komputerki. Proszę forumowiczó o opinie.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Co do naprawy - potwierdzam. Mój "serwis" na początku coś takiego zasugerował, wyjął mojego kompa i wysłał do sprawdzenia. Niestety podobno był nienaprawialny.

Co do podmianki. Próbowaliśmy ruszyć Forka na kompie z innego Subka. Problem z którym się borykałem znikał ale komputer po chwili tracił komunikację. Ostatecznie zatem zamówiłem ze Stanów komp o identycznym numerze i podmianka udała się bezproblemowo.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...