Jump to content

Mini cooper S a subaru impreza wrx

Marcinno

Recommended Posts

Witam,

zastanawiam sie nad kupnem nowego autka. NIe przypadkowo pisze na tym forum. Wybor padl na subaru impreze wrx lub mini coopera s. Czy ktos mial stycznosc z tym drugim? jak sie ma w stosunku do subaru? Czy mial ktos podobny problem?

• Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nowego w sensie zastepujacego stare a nie nowego rocznikowo. Subarak rocznik ok 2005 mini ok 2007.

Oprocz gabarytow i napedu to dosc podobne auta.

Oba turbodoladowane, z dobrym przyspieszeniem i paramaterami. Oba dajace duzo radosci z jazdy. Oba z dedykowanymi napedami, subarak awd, mini fwd z dyfrem. Oba zbudowane sa z mysla o kierowcy i przede wszystkim kierowcy:)

Edited by Marcinno

WRX. Dlaczego? Bo jest we wszystkim po prostu bardziej Subarowy.

Jasne innej odpowiedzi sie spodziewac nie moglem:) Natomiast chcialbym poznac argumenty poza woda jest mokra a cukier slodki :) Subaru jest na pewno bardziej wszechstronne. Natomiast wydaje mi sie ze tez jesli chodzi o naprawy duzo drosze:)

@@Marcinno, a może spróbuj tak: wejdź na oficjalne forum mini, porównaj liczbę użytkowników z naszym i wybierz auto tej marki która ma najwięcej użytkowników na oficjalnym forum ;)

Napisalem tam post:P ale u nich mini jest bardziej mini i jest dlatego lepsze:)

Szukam fajnego auta z ktorego bede sie cieszyl i tyle.

Zarowno subaru jak i mini maja swoje plusy i minusy.

Chcialem poprostu wiedziec jakie macie zdanie i czy tez ktos stanal przed takim wyborem:)

Albo przejedź sie jednym i drugim i kup ten, którym Ci sie lepiej jeździ :)

Ale nie wiem, czy to jest sensowne rozwiazanie ;)

To jest rzeczywiscie dobra rada i pierwsza rzecz jaka zamierzam zrobic:)

Edited by Marcinno

Moze sie okazać, ze pierwsza i ostatnia. I to nie jest groźba, tylko dobre życzenie ;)

Poza tym uważam, ze nie możesz tutaj źle wybrać, bo oba auta są mega fajne i dają mnóstwo frajdy.

Chodzi tylko o fun z jazdy, czy tez ma spełniać jakies inne wymagania?

Z reguly jezdze sam, czasem z partnerka. Jestem mlodym czlowiekiem :D I co tu duzo mowic chce cos co bedzie wywolywalo wielki banan na buzi :) Jezdze glownie po miascie lub miasto kawalek poza miastem. Drogi w srednim stanie (Krakow). Lubie dynamiczne samochody, ze swietnymi ukladami sterowania:) Oprocz funu to czasem zapakuja sie do auta 2 osoby procz kierowcy i troche rzeczy. Jezdzilem raczej malo ciekawymi autami ze wzgledow finansowych. Chcialbym czerpac radosc ze zwyklego (lub zupelnie niezwyklego) toczenia sie po ulicach dla samego toczenia:)

Edited by Marcinno

Obawiam się, że mini będzie bardziej hardcore`owe od wrx`a. WRX jest nieco ugrzeczniony (zawias, hamulce). Z drugiej strony nie zawsze chce się jeździć "na taborecie". Na wyjazd w drugi koniec Polski wolałbym jechać WRXem :)

No i napęd WRX ma fajniejszy :D

wydaje mi sie, ze mini bedzie bardziej ''brutalne'' :P a moze jednak civic type r :D

Patrzylem na civica typer R. Pasuje mi niestety tylko "zelazko", ktore w dobrym stanie jest ciezko znalezc. Z nowych to wersja USA (coupeta) jest ok. Ale obawiam sie ze to nie dla mnie:)

Obawiam się, że mini będzie bardziej hardcore`owe od wrx`a. WRX jest nieco ugrzeczniony (zawias, hamulce). Z drugiej strony nie zawsze chce się jeździć "na taborecie". Na wyjazd w drugi koniec Polski wolałbym jechać WRXem :)

No i napęd WRX ma fajniejszy :D

Pablonas twiedzisz ze WRX jest ugrzeczniony? 225 kucy na 4 kapcie jest grzeczne? Mini przemawia do mnie tym ze jest jak gokart i pocisk, natomiast odrzuca troche zewnetrzny image i stereotyp:) Do panow z opakowaniem gelu na wlosach i okularkach zerowkach ray ban mi daleko:) Subaru to z kolei silnik H4 i 4 kapcie. I nie mozna przemilczec przyspieszenia:)

Jasne innej odpowiedzi sie spodziewac nie moglem
Marcinno, pomimo pewnej wiedzy w tych tematach nie mogę Ci odpowiedzieć który samochód bardziej chcesz mieć :-)

Jasne 'Grzegorz Magdziarz' ale jednak sila argumentow jest mocno doceniana:) nie przemawia do mnie " tak bo tak" :)

Co do zawieszenia to lubie twardo. Kregoslup jeszcze jakos sie trzyma, a nurkowanie przy hamowaniu i bujanie na zakretach powoduje koniecznosc zmiany bielizny a nie chec sportowej jazdy:)

Edited by Marcinno

przejedź sie jednym i drugim i kup ten, którym Ci sie lepiej jeździ :)

Zapomniałem o tej opcji :facepalm:;)

I co tu duzo mowic chce cos co bedzie wywolywalo wielki banan na buzi

Jak banan ma być wielki to bierz STI B)

przejedź sie jednym i drugim i kup ten, którym Ci sie lepiej jeździ :)

Zapomniałem o tej opcji :facepalm:;)

I co tu duzo mowic chce cos co bedzie wywolywalo wielki banan na buzi

Jak banan ma być wielki to bierz STI B)

No niestety na STI mnie nie stac szczegolnie w kwestii utrzymania samochodu :) Dlatego tez wybor pomiedzy WRX a Cooper S:)

Bierz Wrx'a po pierwsze większy, a jak pisałeś nieraz będziesz jeździł nie w 2 a 4 osoby + bagaże, więc w wrx'e będziesz miał większy komfort. Do tego napęd który w zimę da ci dużo więcej frajdy niż latanie na łapie ośką. No i na sam koniec dźwięk silnika :D Mini to fajne auto, dosyć szybkie ale ta cała otoczka tego auta mi nie pasuje. Wybór należy do ciebie, jeżeli chcesz szybie, dobrze prowadzące się, z odrobiną komfortu i pięknie brzmiące awd bierz Subaru, a jeżeli chcesz małe zapierdzielające taczki dla wyżelowanych chłopców po solarce to Mini będzie dobrym wyborem. Co do szybkiej ośki zastanów się może nad Hondą Integrą type-r bądź jak ktoś pisał wcześniej Civiciem 7/8 g type-r.

Edited by Kaspar93

Bierz Wrx'a po pierwsze większy, a jak pisałeś nieraz będziesz jeździł nie w 2 a 4 osoby + bagaże, więc w wrx'e będziesz miał większy komfort. Do tego napęd który w zimę da ci dużo więcej frajdy niż latanie na łapie ośką. No i na sam koniec dźwięk silnika :D Mini to fajne auto, dosyć szybkie ale ta cała otoczka tego auta mi nie pasuje. Wybór należy do ciebie, jeżeli chcesz szybie, dobrze prowadzące się, z odrobiną komfortu i pięknie brzmiące awd bierz Subaru, a jeżeli chcesz małe zapierdzielające taczki dla wyżelowanych chłopców po solarce to Mini będzie dobrym wyborem. Co do szybkiej ośki zastanów się może nad Hondą Integrą type-r bądź jak ktoś pisał wcześniej Civiciem 7/8 g type-r.

No wlasnie ten stereotyp mnie troche powstrzymuje:) Co do hondy to jak pisalem jedynie wersja USA civica VIII SI type r. Ale mowiac krotko i dostadnie d%^& nie urywa:)

Daleko mi naprawdę do tego, żeby zaglądać komuś w portfel, ale wydaje mi się, ze jeśli stać Cię na WRXa, to i na STi :)

Ale zupełnie nie neguje wyboru, a wręcz popieram, WRX to zajebiste auto (chociaż tu usłyszysz milion innych opinii ;) )

MCS to super wozidło, ale jak to ma być Twój jedyny samochód, to WRX wydaje się praktyczniejszy. Poza tym od kiedy przesiadłem się na AWD jedyny inny napęd jaki byłbym skłonny zaakceptować to RWD. FWD nie daje takiego banana -_-

No to jeżeli nie chcesz auta z stereotypem dla lalusia, a chcesz auto dające dużo frajdy to bierz wrx'a, jeśli chciał byś mocną ośkę to a nie chcesz hondy to może punto abarth esseesse ?? naprawdę fajnie jeżdżące auto, albo corolla e12 ts, dosyć niepozorne ale szybkie auto. Tak jak napisał elmo FWD nie daje takiej frajdy jak AWD, weź to też pod uwagę :D

Daleko mi naprawdę do tego, żeby zaglądać komuś w portfel, ale wydaje mi się, ze jeśli stać Cię na WRXa, to i na STi :)

Ale zupełnie nie neguje wyboru, a wręcz popieram, WRX to zajebiste auto (chociaż tu usłyszysz milion innych opinii ;) )

Nie gniewam sie :D Co jednak do tego to niestety sie nie zgodze. Wydatek na STI to wiekszy zakup rzedu 20k PLN plus drozsze utrzymanie:)

MCS to super wozidło, ale jak to ma być Twój jedyny samochód, to WRX wydaje się praktyczniejszy. Poza tym od kiedy przesiadłem się na AWD jedyny inny napęd jaki byłbym skłonny zaakceptować to RWD. FWD nie daje takiego banana -_-

No wlasnie za subaru przemawia naped i silnik:) Chyba musze sie przejechac tymi wynalazkami:)

No to jeżeli nie chcesz auta z stereotypem dla lalusia, a chcesz auto dające dużo frajdy to bierz wrx'a, jeśli chciał byś mocną ośkę to a nie chcesz hondy to może punto abarth esseesse ?? naprawdę fajnie jeżdżące auto, albo corolla e12 ts, dosyć niepozorne ale szybkie auto. Tak jak napisał elmo FWD nie daje takiej frajdy jak AWD, weź to też pod uwagę :D

Punciakiem abarthem jezdzilem. Nie podoba mi sie i ma wyglad buta treningowego:)

Wydatek na STI to wiekszy zakup rzedu 20k PLN plus drozsze utrzymanie:)

zakup drozszy, ale utrzymanie bardzo podobne

po tym jak zlicytowali samochody AmberGold w 3miescie miniakow jak psow,

wybierz meski samochod :P

za miniakiem jest juz tylko nissan micra i ford ka :P