Skocz do zawartości

Nakleja przeciwsłoneczna na przednie okno


wichercat

Rekomendowane odpowiedzi

A miało być o naklejce przeciwsłonecznej ...

Mialo i owszem. I to na przednie okno.

Ale zdesperowani staraja sie temat "pogrubic" o inne okna.

 

Jak widać jest to szerszy problem.

Bo w hameryce jest dużo tzw. szerszych :P

Polacy, gonia ich jak moga, albo na ile WIEŚMACów ich stac :P

 

http://www.sfora.pl/Polacy-sa-najgrubsi-w-Europie-To-juz-epidemia-a26425

 

Są też do Wartburga - szersze. Więc taka szersza powinna pasować.

 

 

Juz proponowalem, 13 Sierpnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz proponowalem, 13 Sierpnia.

Faktycznie, przepraszam. Taki długi wątek, że nie zauważyłem...

Tak zwany "Dyryobiazg", ja sie nie gniewam :)

 

Ja mam i ten drut świetnie zdaje egzamin :D

Szyba z "przyciemnieniem" jest zdecydowanie lepsza.

Przyciemnienie nie odbarwia sie od UV, nie przeszkadza przy muciu szyby.... (intensywne naslonecznienie powoduje parowanie plastikow = tluste osady na szybie).

Filtr "gestnieje" stopniowo, nie ma wiec ordynarnego odciecia...

Taka naklejka to cwierc srodki.....

A jak nie daj najwyzszy, ktos sie pomyli i przykleji po zlej stronie, wycieraczki sie nie kalecza... gdybym nie widzial to bym nie uwierzyl ze mozna tak zrobic :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba z "przyciemnieniem" jest zdecydowanie lepsza.

 

Musiałbym stłuc młotkiem oryginał,by zamówić z przyciemnieniem a wtedy "Panie, auto bite"

 

Przyciemnienie nie odbarwia sie od UV, nie przeszkadza przy muciu szyby.... (intensywne naslonecznienie powoduje parowanie plastikow = tluste osady na szybie). Filtr "gestnieje" stopniowo, nie ma wiec ordynarnego odciecia...

 

Jeździ już 6 rok i jakoś nie zauważyłem odbarwień, szybę przecieram od środka przynajmniej raz w tyg. wiec tłuszcz nie ma żadnych szans.

 

Taka naklejka to cwierc srodki.....

 

Sprawdziła się w 100% , zatem jeśli nie miałeś nie pisz bzdur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyba z "przyciemnieniem" jest zdecydowanie lepsza.

 

Musiałbym stłuc młotkiem oryginał,by zamówić z przyciemnieniem a wtedy "Panie, auto bite"

 

Przyciemnienie nie odbarwia sie od UV, nie przeszkadza przy muciu szyby.... (intensywne naslonecznienie powoduje parowanie plastikow = tluste osady na szybie). Filtr "gestnieje" stopniowo, nie ma wiec ordynarnego odciecia...

 

Jeździ już 6 rok i jakoś nie zauważyłem odbarwień, szybę przecieram od środka przynajmniej raz w tyg. wiec tłuszcz nie ma żadnych szans.

 

Taka naklejka to cwierc srodki.....

 

Sprawdziła się w 100% , zatem jeśli nie miałeś nie pisz bzdur.

Rozumiem ze jak kamyk w szybe stuknie i nowa sie zainstaluje to ........ auto juz bite? slaby argument.

 

Nie zauwazyles bo slonca malo lub/i odbarwia sie powoli, zmiany nastepuja stopniowo, przyzwyczajasz sie...

 

U Ciebie sie sprawdzilo wiec mnie musi sie podobac? :facepalm:

 

A masz pojecie jak to zatrzymuje UV w porownaniu z filtrem w szybie?

Wiesz, tez moze co sie dzieje kiedy przyciecie swiatla widzalnego powoduje otwarcie zrenicy i wiecej UV wpada do oka?

Przepraszam nie wiedzalem ze takie oczywiste rzeczy trzeba pisac.

 

Najwazniejsze ze jestes zadowolony z tego co masz. :ok:

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tez moze co sie dzieje kiedy przyciecie swiatla widzalnego powoduje otwarcie zrenicy i wiecej UV wpada do oka?

Przepraszam nie wiedzalem ze takie oczywiste rzeczy trzeba pisac.

 

:facepalm:

 

Panie Psorze, zapomniał Pan, że szyba zatrzymuje znakomitą większość promieniowania UV.

Edytowane przez Kubeusz
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tez moze co sie dzieje kiedy przyciecie swiatla widzalnego powoduje otwarcie zrenicy i wiecej UV wpada do oka?

Przepraszam nie wiedzalem ze takie oczywiste rzeczy trzeba pisac.

 

:facepalm:

 

Panie Psorze, zapomniał Pan, że szyba zatrzymuje znakomitą większość promieniowania UV.

 

A robiles pomiary?

Pogadaj z tymi ktorym fotochromy ciemnieja w samochodzie.

No i poczytaj, poczytaj na ten temat.

Albo nie czytaj i spij pokojnie.

 

Adam, daj już spokój, bo Ten Pan zawsze wie lepiej...

 

Oj boli jak ktos wie a Ty nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kubeusz, prosze mi powiedziec co to znaczy "szyba zatrzymuje znakomitą większość promieniowania UV".

 

A moze wiesz czy bardziej chodzi o UVA czy UVB?

 

Jestes kolejna osoba ktora przecenia naturalne zdolnosci szkla. (podiabla te filtry UV na obiektywach? Obowiazkowo w epoce filmu)

Wdepnij gdzies na uczelnie, popros o kawalek scyntylatora i zobacz jak sie zachowuje w samochodzie, nawet kiedy sie wydaje ze slonce juz sie schowalo za horyzontem.

Ba, nawet wtedy lepiej widac golym okiem bo widzialne spektrum nie "zaciemnia" obrazu.

 

Owszem, przednia klejona szyba zatrzymuje wiecej niz boczne, dlatego trzeba robic co sie da by zrenice byly jak najszerzej otwarte, prawda?

http://www.agc-automotive.com/english/products/uv.html

Ufam ze Pan Dziedzic ma UV-cut glass.

 

Oczywiscie jak zwykle na tym forum rozmowa z uzyciem technicznych racjonalnych argumentow jest nie mozliwa.

Dlaczego? Bo ci, ktorych gdzies zaslyszana, odrobie liznieta wiedza nie wytrzymuje zderzenia z rzeczywistoscia czuja sie urazeni i atakuja robiac wycieczki osobiste.

  • Do kitu 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak zwykle na tym forum rozmowa z uzyciem technicznych racjonalnych argumentow jest nie mozliwa.

Dlatego, żeby ulżyć Ci w tej jak niezwykle trudnej i niekomfortowej sytuacji mam dla Ciebie wspaniała radę i obiecuję że grosza za nią nie wezmę:

Wypisz się z tego forum i zapisz na takie gdzie będziesz mógł dyskutowac według Twoich reguł.

Koniec porady. Dobranoc.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jahtek - kleimy, ja tylko muszę jakiś wzór ładny wykombinować bo "move over" nie bardzo mi się podoba.

 

I muszę zamówić taką folię co przepuszcza wszystkie ufała i ufałbe bo nie mam czasu na plażę i jakoś się nie opalam ostatnio.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...