Skocz do zawartości

Woda w bagażniku


wit411

Rekomendowane odpowiedzi

Gc8 jak nissany n14, maja problem z kielichami i tylnimi lampami. Lampy potrafia sie rozszczelnic, a nadkole bierze ruda od srodka. Sprawdzcie czy nie macie jakiejs dziury ;-) Od zewnatrz wkladacie reke miedzy kolo i blotnik, tam gdzie jest mocowanie amora. Mocniej palcami naciskacie nadkole od waszej strony zaraz przy sprezynie i mocowaniu amora (czyli od waszej zewnetrznej strony) poczujecie w jakim stanie jest ;-)

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez niebieski708
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Nie wiem na jaką skale są u Was przecieki, ale u mnie tapicerka bagażnika jest na oko zalana w 70 %. Ale to na pewno wszytsko przez ten śnieg!

 

Masz przeciek na uszczelce bagażnika, bo kufer masz źle spasowany z tego co widziałem, lub klasyka, czyli woda cieknie przez śruby od skrzydła. Odkręcasz czyścisz, dajesz na silikon i po sprawie. Paweł.B Ci zrobi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz przeciek na uszczelce bagażnika, bo kufer masz źle spasowany z tego co widziałem, lub klasyka, czyli woda cieknie przez śruby od skrzydła. Odkręcasz czyścisz, dajesz na silikon i po sprawie. Paweł.B Ci zrobi :)

 

Czyli jeden problem z głowy :D Dzięki za informację ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

a więc jestem po akcji ratowania bagażnika, zacieka przez 2 śruby skrzydła z prawej strony, jednak musiało dziać się już tak długo bo śruby skorodowane i ukręcone, napaćkałem tam siliconu i już nie cieknie od niedzieli, a pogoda idealna na testy, więc mała przestroga jak widzicie wodę czym prędzej odkręcajcie skrzydło i uszczelniajcie bo będzie za późno, jak skorodują to się gwinty zerwą przy próbie wykręcenia.

 

PS

trochę offtopic

za zamek się jeszcze nie zabrałem

czy macie grzane lusterka? bo u mnie elektryczne są ale nie grzeją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Hm u mnie cieknie z lewej strony na wysokości zawiasów od klapy  z tym ze nie cieknie z klapy lecz gdzieś od środka.Całkiem zrezygnowany pojechałem do szklarza żeby mi szybe wkleił raz jeszcze (autko nie jest bezkolizyjne niestety ) w trakcie tej operacji panowie stwierdzili ze była zle wklejona oprócz tego sprawdziliśmy ze woda może przeciekać również na zgrzewie w narozniku takiej wanienki do ktrej jest przymocowana uszczelka,węc i to miejsce dostało troche masy uszczelniającej,iiii  było oki z 3 miesiące a teraz na nowo i już mi brakuje pomysłów.Wiem juz jedno że blacharz zapomniał dodać mase uszczelniająca przed zgrzaniem poszycia błotnika z nadwoziem.Tylko co teraz z tym zrobić juz nie wiem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcinWRX - skoro był rozbierany to sprawdź te zaślepki pod zderzakiem co piszą koledzy, dodatkowo parę filmików jest też na youtube gdzie pokazane skąd cieknie często (water in a trunk impreza)


wiem, że to nie rozwiązanie ale ja zakupiłem gumową matę do bagażnika, przynajmniej jak czasem coś poleci to mi deska nie zgnije, mimo wszystko póki co jest dobrze nic nie cieknie
 

nie żebym reklamował, ale taką mam i idealnie jest dopasowana, z dobrego tworzywa wykonana

http://allegro.pl/mata-dywanik-do-bagaznika-subaru-impreza-gd-sedan-i4053230292.html

Edytowane przez George Zip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sprawdź te zaślepki pod zderzakiem
U mnie dokładnie w tym był problem. Zrobiłem sobie nawet test lania wody. Ściekająca woda z klapy bagażnika lała się tamtędy jak wodospad. Po założeniu zaślepki jak ręką odjął. A już podejrzewałem siły nadprzyrodzone... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

U mnie wygląda że leci gdzieś z góry ...masakra,szukam dalej:(

 

Jeśli z klapy, to może jednak:

 

 

 

woda cieknie przez śruby od skrzydła. Odkręcasz czyścisz, dajesz na silikon i po sprawie.

 

Też szukałem kilka tygodni skąd basen w bagażniku, wszystko poprawione, uszczelka nowa, aż w końcu namierzyłem: przy jednej śrubie od skrzydła leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeśli po śrubie to patrzymy, na której korozja i wszystko będzie jasne

Niekoniecznie. Jeśli świeży przeciek, to śruba nie zdąży skorodować. Tak właśnie było u mnie. Dopiero myjka ciśnieniowa, lanie po klapie, szybie otwarcie klapy i poszukiwania po czym leje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

już trochę czasu minęło więc u mnie, jako że nie mogę już odkręcić skrzydła, pomogło zasylikowanie wszystkich śrub, od tego czasu mam suchutko w  kufrze :)

Edytowane przez George Zip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Odkopuje temat bo mam sprawę dla CSI: Forum. Woda zbiera się we wnęce koła zapasowego. Lampy szczelne, spoiler szczelny, boczki i dywan suchiteńkie, wszystkie zaślepki i gumki za zderzakiem obecne i szczelne, nic powyżej dykty zakrywającej zapas nawet nie jest wilgotne.

 

Co może być przyczyną? Gdzie jeszcze szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tutek napisał:

Odkopuje temat bo mam sprawę dla CSI: Forum. Woda zbiera się we wnęce koła zapasowego. Lampy szczelne, spoiler szczelny, boczki i dywan suchiteńkie, wszystkie zaślepki i gumki za zderzakiem obecne i szczelne, nic powyżej dykty zakrywającej zapas nawet nie jest wilgotne.

 

Co może być przyczyną? Gdzie jeszcze szukać?

Kladzesz oparcia i zamyksz sie w bagazniku z latarka i szukasz i słuchasz podczas gdy ktos leje z weza na tyl auta.

Ja mialem klasyke z lampami. Niby uszczelnione a i tak podciekalo. 

Czym masz lampy uszczelnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dirkdiggler napisał:

Kladzesz oparcia i zamyksz sie w bagazniku z latarka i szukasz i słuchasz podczas gdy ktos leje z weza na tyl auta.

Ja mialem klasyke z lampami. Niby uszczelnione a i tak podciekalo. 

Czym masz lampy uszczelnione?

Lampy mam uszczelnione masą butylową. Nawalone towaru sporo na blachę od zewnątrz jak i od środka. Do tego zabezpieczone wszystkie śruby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem, poszedłem za radą @dirkdiggler i wlazłem do bagażnika z latarką. Żonę zatrudniłem w charakterze polewacza z wężem i oto wyniki dochodzenia. Woda dostaje się do wnęki koła miejscami zaznaczonymi na czerwono. Nie cieknie, raczej się sączy. Szukałem, patrzyłem, ale nie wypatrzyłem którędy woda może się tam dostać. 

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł którędy woda może się tam dostawać to niech da znać bo już już nie mam pomysłu. 

 

USER_SCOPED_TEMP_DATA_orca-image--22551106.thumb.jpeg.fdc3d09fe6516fb7226316ea24074d4b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...