Jump to content

Woda w bagażniku

wit411

Recommended Posts

Jeżeli miałeś kiedyś naprawiany zderzak lub malowany pas tylny, to sprawdź czy są zatyczki na otworach w pasie pod zderzakiem. U mnie właśnie tamtędu lała się woda pod dechę bagażnika strumieniami. Po zatkaniu - jak ręką odjął. A też podejrzewalem nieszczelność lamp, uszczelki itp.

Edited by sebachon

W trakcie sprawdzania zatrzasnął mi się bagażnik:

jestes w bagażniku , czy na zewnątrz ? :)

coś takiego otwierał ktoś od wnętrza nadwozia po zdjęciu oparcia ,ale może w kombi to było. Był wątek.

Edited by respect

Kluczyk wchodzi w zamek, ale przekręcić się już nie da. Jak zamykałem to poczułem duży opór, tak jakby coś się nie spasowało. Pewnie czeka mnie demontaż tylnej kanapy i zrobienie nura. Mam nadzieje, że coś uda się zdziałać

Jak piszesz że miałeś jakiś opór przy zamykaniu to spróbuj porządnie docisnąć klapę i trzymając dociśniętą otwierać kluczykiem. Może po prostu coś na nią napiera i nie możesz przekręcić kluczyka...

Kluczyk tak czy siak nie działał, a klapa na początku odbiła i za drugim razem zaskoczyła, ale już na amen. W STi jest składana tylna kanapa? W manualu jest tylko o opcji w kombi. Wydaje mi się, że czeka mnie demontaż całego siedziska.

Swoją drogą niebieski708 masz pięknego GT;)

Też miałem u siebie podobną sytuację w GC8. Przekręciłem ten dzyndzel przez przypadek i sie bagażnik zatrzasnął. Zamek nie działał ( nieużywany chyba od kilku lat ), wyjęcie siedzeń i tak nic by nie dało, bo duża butla z gazem była :P Także kupa jednym słowem :D

Wziąłem płaski śrubokręt i włożyłem w zamek przekręciłem delikatnie w lewo, w prawo, w lewo, w prawo i się otworzyła klapa :D

Zdemontowałem tylną kanapę żeby się dostać bliżej "okienka", włożyłem rękę w czarną otchłań i zamek odblokowany :D a tak poważnie, to musiałem przypadkiem przestawić dźwigienkę od zamka klapy i to zablokowało mi dostęp do bagażnika. Wystarczyło tylko ustawić ją z powrotem. Siedzisko demontowałem niepotrzebnie, bo tak naprawdę można było zrobić to za pomocą kija :P

Co do wody to wdziera ona się przez uszczelkę od bagażnika. Na to przynajmniej wskazują ślady rdzy. Plan jest następujący - delikatna obróbka papierem ściernym, Hammerite, podklejenie uszczelki sylikonem. Jeśli ten plan jest absurdalny, czekam na sprostowanie :D

Edited by wit411

U mnie samochód długo stał pod gołym dachem i trochę śniegu się nazbierało. Jak przyszła odwilż to miałem wodospad a nie przeciek:P zauważyłem, że woda lubi sobie stać w dolnych narożnikach szyby. Jeśli tam jest jakaś nieszczelność, to nie ma szans żeby w środku było sucho. Jeśli moje działania nic nie pomogą, to po prostu będzie trzeba opracować jakiś patent zbierający wodę z bagażnika. Nie wiem na jaką skale są u Was przecieki, ale u mnie tapicerka bagażnika jest na oko zalana w 70 %. Ale to na pewno wszytsko przez ten śnieg!

u mnie tapicerka bagażnika jest na oko zalana w 70 %

:o

Nie no, u mnie to kilka,kilkanascie kropel,ale i tak wkurza.

Uszczelka,uszczelka...hmm,tylko ze ona jest na profilu ktory ma jakies 2cm. wysokosci, a przeciez woda nie zacieka do gory.