Skocz do zawartości

Woda w bagażniku


wit411

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli miałeś kiedyś naprawiany zderzak lub malowany pas tylny, to sprawdź czy są zatyczki na otworach w pasie pod zderzakiem. U mnie właśnie tamtędu lała się woda pod dechę bagażnika strumieniami. Po zatkaniu - jak ręką odjął. A też podejrzewalem nieszczelność lamp, uszczelki itp.

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk wchodzi w zamek, ale przekręcić się już nie da. Jak zamykałem to poczułem duży opór, tak jakby coś się nie spasowało. Pewnie czeka mnie demontaż tylnej kanapy i zrobienie nura. Mam nadzieje, że coś uda się zdziałać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczyk tak czy siak nie działał, a klapa na początku odbiła i za drugim razem zaskoczyła, ale już na amen. W STi jest składana tylna kanapa? W manualu jest tylko o opcji w kombi. Wydaje mi się, że czeka mnie demontaż całego siedziska.

 

Swoją drogą niebieski708 masz pięknego GT;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem u siebie podobną sytuację w GC8. Przekręciłem ten dzyndzel przez przypadek i sie bagażnik zatrzasnął. Zamek nie działał ( nieużywany chyba od kilku lat ), wyjęcie siedzeń i tak nic by nie dało, bo duża butla z gazem była :P Także kupa jednym słowem :D

Wziąłem płaski śrubokręt i włożyłem w zamek przekręciłem delikatnie w lewo, w prawo, w lewo, w prawo i się otworzyła klapa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem tylną kanapę żeby się dostać bliżej "okienka", włożyłem rękę w czarną otchłań i zamek odblokowany :D a tak poważnie, to musiałem przypadkiem przestawić dźwigienkę od zamka klapy i to zablokowało mi dostęp do bagażnika. Wystarczyło tylko ustawić ją z powrotem. Siedzisko demontowałem niepotrzebnie, bo tak naprawdę można było zrobić to za pomocą kija :P

 

Co do wody to wdziera ona się przez uszczelkę od bagażnika. Na to przynajmniej wskazują ślady rdzy. Plan jest następujący - delikatna obróbka papierem ściernym, Hammerite, podklejenie uszczelki sylikonem. Jeśli ten plan jest absurdalny, czekam na sprostowanie :D

Edytowane przez wit411
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie samochód długo stał pod gołym dachem i trochę śniegu się nazbierało. Jak przyszła odwilż to miałem wodospad a nie przeciek:P zauważyłem, że woda lubi sobie stać w dolnych narożnikach szyby. Jeśli tam jest jakaś nieszczelność, to nie ma szans żeby w środku było sucho. Jeśli moje działania nic nie pomogą, to po prostu będzie trzeba opracować jakiś patent zbierający wodę z bagażnika. Nie wiem na jaką skale są u Was przecieki, ale u mnie tapicerka bagażnika jest na oko zalana w 70 %. Ale to na pewno wszytsko przez ten śnieg!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tapicerka bagażnika jest na oko zalana w 70 %

 

:o

 

Nie no, u mnie to kilka,kilkanascie kropel,ale i tak wkurza.

Uszczelka,uszczelka...hmm,tylko ze ona jest na profilu ktory ma jakies 2cm. wysokosci, a przeciez woda nie zacieka do gory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...