Skocz do zawartości

Subaru XV automat czy manual


Kacper Ciesielski

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar kupić XV i zastanawim się co lepsze automat czy manual jak z awaryjnością i obsługą skrzyń automatycznych czy są dużo droższe w uczymaniu. Auto będzie służyło do użytkowania praca dom zakupy czasami jakiś wypad raczej nie będę jeździł w ciężkim terenie.

 

z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakieś komentarze w stylu nie kupuj automatu bo dużo bierze paliwa są z nim problemy? a Przedewszystkim coś w stylu skrzynia rozsypała się po 60 tyś km. i Naprawa kosztowała 20 tyś zł. Czy to jest nie możliwe i jedyny koszt to różnica przy zakupie samochodu. Plus nieco większe spalanie paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus nieco większe spalanie paliwa.

 

ECVT chyba mniejsze...

 

Czyli mam rozumieć ze skrzynia może się rozsypać po 90 tyś ? A raczej jest to prawdopodobne ? I czy mówią to ludzie którzy mieli taki wypadek czy ludzie któży wolą machać prawą ręką.

 

ktos umiescił na forum zdjecia Subaru ECVT do sprzedania z US z przebiegami +-280 tys mil czy jakos tak.....poszukaj

 

ps. nie mam zadnego interesu w tym zebys kupil AT a nie MT., kup co chcesz....wiem jedno , ze wystarczy tydzień jezdzenia AT/ECVT i człowiek wyleczony jest z MT... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

tylko manual bo:

- potem auta z CVT nie odsprzedaż albo oddasz za grosze

- jak bedziesz jezdzić długo i ci przyjdzie serwisowac po gwarancji skrzynie (wymiana koł stożkowych czy pasa trasmisyjnego) to sie pewnie nie wypłacisz

- CVT ma do dupy rozwiazany naped z dolaczana tylna osią jak w VW

 

dziwi mnie fakt że jeszcze nie tak dawno wyśmiewano naped 4x4 VW oparty na sprzegle Haldex a teraz przedstwiciele SIP wciskaja to rozwiazanie klientom jako coś wspaniałego wiem że pieniadze i zyski firmy są ważne ale forumowicze pownni być ważniejsi

Edytowane przez GRAF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili cvt jest coraz więcej i podobnych wynalazków, więc można przyjąć ze przy odsprzedaży ta kwestia będzie już marginalna. Będzie to swego rodzaju normą.

Co do rozwiązania napędu, to chyba wszystkie AT od zawsze w subaru mają takie rozwiązanie.

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez luki266
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wiem jedno , ze wystarczy tydzień jezdzenia AT/ECVT i człowiek wyleczony jest z MT... :rolleyes:

 

Panie Andrzeju prosze nie szerzyć herezji, za chwilę się pewnie okaże ze STI tez powinno mieć skrzynie CVT :)

 

W tej chwili cvt jest coraz więcej i podobnych wynalazków, więc można przyjąć ze przy odsprzedaży ta kwestia będzie już marginalna. Będzie to swego rodzaju normą.

Co do rozwiązania napędu, to chyba wszystkie AT od zawsze w subaru mają takie rozwiązanie.

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

 

jak jest coraz wiecej??? raczej mniej tylko Subaru na siłe wciska ludziom to rozwiazanie, a cały świat używa skrzyn dwusprzegłowych DSG, prosze zorientować się w kosztach napraw tego typu urządzeń, za kilka lat sie okaże ze auto z manualem jest warte 30tys PLN a z CVT 15 :o a doświadczenia z rynku amerykańskiego można sobie wsadzić wiadomo gdzie bo kto tam był to doskonale wie ze styl jazdy jest diametralnie inny niż u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam zamiar kupić XV i zastanawim się co lepsze automat czy manual jak z awaryjnością i obsługą skrzyń automatycznych czy są dużo droższe w uczymaniu. Auto będzie służyło do użytkowania praca dom zakupy czasami jakiś wypad raczej nie będę jeździł w ciężkim terenie.

 

z góry dziękuję za odpowiedź

 

Trzeba pojeździć jednym i drugim porównać i wybrać. Czy awaryjne to czas pokaże jeszcze za wcześnie to miarodajną ocenę na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...