Skocz do zawartości

I Forumowa Subariada. Majówka z wampirami - Transylwania 2013.


zoui

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 965
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Rezerwuje miejsce nr 7 :)

 

0. Miłosz "Rzeźnik" - przewodnik

1. rezerwacja

2. IzoTom

3. Aga

4. rezerwacja

5. HiszpanskaInkwizycja z rodziną

6.

7. tzd + ? ====> Forester S-Turbo

8.

9

10. zoui + chojny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HiszpanskaInkwizycja, Twoj dodatkowy punkt programu jest tak naturalny, jak oddychanie ;), wiec bez zbednych ceregieli dopisujemy do planu wyprawy :).

 

Informacja dla pozostalych czlonkow ekipy - do planu dopisalismy wizyte w zaprzyjaznionej z HiszpanskaInkwizycja winiarni.

 

No to się narobiło :-D

Tylko, że biorąc pod uwagę opcję konsumpcji na miejscu należałoby odjąć jeden dzień z Rumunii a przeznaczyć na Węgry, oraz lekko zmienić trasę powrotną.

Nie wiem, czy tego chcemy...

Chyba, że wpadamy jedynie po zaopatrzenie. W obu przypadkach będę musiał dość szybko zbierać zamówienia, żeby Laszlo wszystkiego nie sprzedał do maja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba z którą chciałem jechać nie będzie mogła w tym czasie wziąć urlopu - w takim przypadku otwieram "casting" :) może ktoś chce się wybrać, a nie ma jak / z kim, wówczas może się dogadamy i zapraszam na prawy (a czasem i na lewy).

 

Jak nikt się nie znajdzie, to odpadam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

pomysł niesamowity i cel wyprawy zacny. Będzie przygoda! Jeśli sprawa jest wciąż aktualna i są wolne miejsca... Jak sądzicie, samochód z jedną osobą... ma to sens? Czy załogi tylko 2 osobowe? Chodzi o kwestię techniczną: oczami wyobraźni widzę taki motyw że np. auto stoi po błotniki w błocie i wtedy druga osoba biegnie z liną przez bagna :)

Taka wyprawa to mi się marzy od baaardzo dawna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie mamy dwa wolne miejsca, wiec dobrze i szybko sie namyslaj ;) Na pewno jazda w dwie osoby w tak dlugiej trasie jest sympatyczniejsza. Kazde auto musi miec cb-radio, wiec zawsze jest z kim porozmawiac. Ja polecam jazde z pasazerami, ale jezeli nie bedzie Ci przeszkadzac samotna jazda, to nie ma problemu. Blota po klamki nie planujemy :) A w razie czego z linka jakos sobie poradzimy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty to potrafisz twardo negocjować :evil:

 

Mówi się "Ty to masz twardą psyche".

 

Kazde auto musi miec cb-radio

 

Organizatorzy, plz, wylistujcie podstawowe wymagania techniczne/wyposażeniowe, o CB nawet nie pomyślałem, nigdy nie miałem, nie używałem.

Myślałem raczej o walkie talkie - to można przynajmniej wyjąć z auta i zabrać ze sobą (choć dochodzi kwestia ładowania).

 

Aktualnie mamy dwa wolne miejsca,

 

Widzę, że słabo w temacie ekip rodzinnych... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista będzie "za moment". :)

 

2 miejsca czyli auta, załogi, rodziny.

 

Mobilność powyżej 10 aut robi sie dość problematyczna, to samo dotyczy miejsc noclegowych czy miejsc w restauracjach.

 

 

 

 

 

 

Osoba z którą chciałem jechać nie będzie mogła w tym czasie wziąć urlopu - w takim przypadku otwieram "casting" :) może ktoś chce się wybrać, a nie ma jak / z kim, wówczas może się dogadamy i zapraszam na prawy (a czasem i na lewy).

 

Jak nikt się nie znajdzie, to odpadam :(

 

Rezerwujemy do konca tygodnia Twoj prawy fotel :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organizatorzy, plz, wylistujcie podstawowe wymagania techniczne/wyposażeniowe, o CB nawet nie pomyślałem, nigdy nie miałem, nie używałem. Myślałem raczej o walkie talkie - to można przynajmniej wyjąć z auta i zabrać ze sobą (choć dochodzi kwestia ładowania).

 

 

Zgodnie z życzeniem - proszę bardzo :-)

 

Lista została przygotowana przez naszego przewodnika :-)

 

Dokumenty

 

Przy wjeździe do Rumunii nie potrzebujemy paszportu, wystarczy dowód osobisty, choć paszport jest milej widziany. Wystarczy polskie prawo jazdy. Zielonej Karty nie trzeba. Warto zrobić Kserokopię dowodu/paszportu i trzymać ją podczas podróży w innym miejscu, niż oryginały.

 

Co musimy koniecznie zabrać:

  • namioty, karimaty, śpiwory, słowem sprzęt potrzebny do biwakowania, będzie to początek maja, będziemy biwakować w górach, dlatego trzeba się przygotować na zimne noce
  • sprzęt do przyrządzania posiłków w terenie
  • baniak na wodę - 10l na 2 osoby wystarczy. Część biwaków jest w miejscach, gdzie nie ma dostępu do wody. Jeśli z reguły zużywacie dużo wody - zabierzcie większy pojemnik.
  • kalosze, rękawiczki "wampirki" lub inne wygodne robocze, latarkę (najlepiej czołówkę), przynajmniej jeden komplet ubrań, które możecie bez żalu ubrudzić, podrzeć itp. To jest wyjazd offroadowy, część czasu spędzimy w terenie i choć zwykle jest on łatwy, to jednak rumuńska przyroda jest nieobliczalna i może nam przyjść wyrównać kawałek drogi lub usunąć drzewo, które akurat zwaliła burza, dlatego odpowiednia odzież na każdą pogodę jest bardzo ważna. Uwaga - miejsca na pranie nie przewidujemy.
  • siekierę - choć niekoniecznie, coś tam będziemy mieć ze sobą ;)
  • warto zabrać saperkę i/lub łopatę do śniegu, ale nie taką dużą, tylko taką "górską" (kto ma to wie o co chodzi, specjalnie nie kupujcie)

 

Czy zabierać jedzenie?

 

W Rumunii można kupić wszystkie towary spożywcze, jednak nie będziemy codziennie w sklepach. Będzie możliwość zrobienia zakupów w pierwszym dużym mieście, w dużym markecie. Z doświadczenia wiemy jednak, że wygodniej i szybciej jest zabrać pewną ilość jedzenia z Polski, a na miejscu uzupełniać warzywa, owoce, napoje i pieczywo.

 

 

Przygotowanie auta:

 

 

Prawdopodobnie większość z Was ma stosunkowo nowe i sprawne auta. Warto jednak przed wyjazdem zrobić gruntowny przegląd, usunąć wycieki, luzy. Jeśli auto ma tendencje do przegrzewania - naprawić. Nie powinno być upałów ale... a jeździć będziemy wolno i dużo po

serpentynach.

 

Każdy samochód, musi być wyposażony w sprawne i dobrze funkcjonujące CB radio. Bardzo ważny na wyprawie jest stały i pewny kontakt pomiędzy ekipami.

 

Każdy powinien mieć zapasowy filtr powietrza. Ewentualne dodatkowe części zapasowe według uznania. Proszę zadbać o stan hamulców i klocki hamulcowe, będziemy jeździć po górach mocno obciążonymi samochodami, a w warunkach terenowych klocki zużywają się bardzo

intensywnie.

 

Jeśli macie różne komplety opon, albo możecie pożyczyć, to załóżcie jak największe (jak najwyższy profil) i z dobrym bieżnikiem.

 

Aha - bardzo ważne:

kamery i aparaty fotograficzne oraz notatniki dla tych, którzy chcą uwiecznić swoje przeżycia ;-)

 

Jeszcze taka nasza obserwacja. Na wyjezdzie na Krym spalismy przewaznie w aucie, na rozlozonych siedzeniach tylnych, na ktorych umiescilismy grube koce i spiwory. Dobrym rozwiazaniem sa tez maty samopompujace. Forester po rozlozeniu siedzen tylnych ma zupelnie plaska powierzchnie o dlugosci ok. 190 cm. Nam spalo sie bardzo wygodnie - to byl forek taki, jakim jada Iza i Tomek. Jedynym problemem bylo przekladanie bagazy na przednie siedzenie - musielisy to robic codziennie, ale i tak trwalo to krocej niz rozbijanie namiotu.

Edytowane przez zoui
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zcze taka nasza obserwacja. Na wyjezdzie na Krym spalismy przewaznie w aucie, na rozlozonych siedzeniach tylnych, na ktorych umiescilismy grube koce i spiwory. Dobrym rozwiazaniem sa tez maty samopompujace. Forester po rozlozeniu siedzen tylnych ma zupelnie plaska powierzchnie o dlugosci ok. 190 cm. Nam spalo sie bardzo wygodnie - to byl forek taki, jakim jada Iza i Tomek. Jedynym problemem bylo przekladanie bagazy na przednie siedzenie - musielisy to robic codziennie, ale i tak trwalo to krocej niz rozbijanie namiotu.

 

 

Było to również możliwe dzięki bagażnikowi dachowemu, który był niezłym magazynem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha, Izka przegląda Allegro. Szuka używanych elementów spycharko-ładowarki. Naoglądała się Monster Garage.

Ewa już nic więcej nie pisz bo pojedziemy firmową ... JCB :biglol:

 

Hahaha, przynajmniej nie będziemy najwolniejsi :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na rozlozonych siedzeniach tylnych, [...] Forester po rozlozeniu siedzen tylnych ma zupelnie plaska powierzchnie o dlugosci ok. 190 cm.

 

Hmmm, która wersja? III? W MY04 wychodzi jakieś 170cm, kiedyś sprawdzaliśmy. Moje obie Panie na pewno będą z tej opcji korzystać. Dla mnie namiocik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, która wersja? III? W MY04 wychodzi jakieś 170cm, kiedyś sprawdzaliśmy. Moje obie Panie na pewno będą z tej opcji korzystać. Dla mnie namiocik.

 

III MY08, po pierwszej nocy w namiocie wyrko w bagazniku Forka było jak apartament w Hiltonie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest ciekawa opcja, tylko co z bagażami, ktorych będzie się miało po dach?

 

 

Robi się migracje po wolnych przestrzeniach auta i bagażniku dachowym. Forek jest unieruchomiony ale sypialny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...