Jump to content

Opanowanie kamerki Prestigio Roadrunner HD1


Przemeq

Recommended Posts

Nabyłem ostatnio takie "cudo", licząc, że nagram jakieś niesamowite zdarzenie i film sprzedam do CNN za milion dolców ;).

 

A na poważniej: kupiłem kamerkę o nazwie opisanej w tytule wątku i mam z nią problem: nie mogę jej zmusić do działania automatycznego.

 

Kamera jest podłączona do gniazdka zapalniczki (działanie na baterii na razie pomijam). Powinna działać tak, że przy włączeniu zapłonu powinna się włączać, po wyłączeniu - wyłączać. Tymczasem ona podłączona pod zasilanie włącza się i po wyłączeniu silnika pozostaje włączona.

 

Skoro domyślne rozwiązanie nie chciało działać, postanowiłem zastosować rozwiązanie alternatywne tj. włączyć motion detector. I znów lipa - zazwyczaj nie włącza się, gdy wyczuje ruch, a jak już się włączy, to się nie wyłącza po zatrzymaniu samochodu.

 

Miał ktoś z Was do czynienia z czymś takim? Wszelka pomoc mile widziana...

 

Oczywiście mogę wsiadając do samochodu wciskać "rec", a wysiadając wyłączać kamerę, ale nie po to kupowałem urządzenie automatyczne, by teraz się nim bawić ręcznie :wacko:

Link to comment
Share on other sites

musisz gniazdo zapalniczki podlaczyc pod stacyjke. nie wylacza zapalniczki po wyciagnieciu kluczyka. to juz zalezy jak kto w aucie ma. np, w audi musialem za kazdym razem wyciagac wtyczke od CB radia bo by bylo non-stop włączone, a akurat w subaru (bug) gniazdo zapalniczki przestaje byc aktywne po wyłączeniu zapłonu

Link to comment
Share on other sites

Przemeq, a sprawdzałeś czy nie masz czuwania? Nie wiem jak jest w Twoim aucie ale dużo samochodów ma tryb uśpienia tzn zasilanie w gniazdku jest jeszcze przez 5-10 minut

Link to comment
Share on other sites

Trochę nie na temat, ale zawsze przy rejestratorach mam pytanie - czy nie robi przerw pomiędzy segmentami nagrania? (gdy ustawi się nagrywanie w pętli, w kilkuminutowych plikach)?

 

Swego czasu bardzo trudno było znaleźć taki, który tych przerw nie robił. Nie wiem czy "technika poszła do przodu".

Link to comment
Share on other sites

Nabyłem ostatnio takie "cudo", licząc, że nagram jakieś niesamowite zdarzenie i film sprzedam do CNN za milion dolców

Trzeba było być dzisiaj rano w Czelabińsku :P

Może gniazdo zapalniczki wyłącza się po określonym czasie od wyłączenia zapłonu i dlatego kamera nagrywa ?

Link to comment
Share on other sites

Przemeq, masz to w Subaraku czy w innym wozie ?

Tak jak koledzy piszą wyżej różnie w autach jest rozwiązane zasilanie niektórych urządzeń czy też zapalniczki. Peugeot miał genialny bajer, że po wyjściu z auta było podtrzymanie zapalniczki i np.: radia samochodowego przez 2 minut - potem się wszystko wyłączało. Bajer polegał na tym, że otwierałeś auto i witała cie od razu muza z odtwarzacza.

W Subaru z reguły jest tak, że wyjmujesz klucz i to odcina wszystkie urządzenia. Ale np.: radio da się tak podłączyć (odpowiednia zamiana kabelków na kostce), że będzie cały czas zasilanie z aku.

Są auta, że zapalniczka cały czas ma zasilanie z aku.

Link to comment
Share on other sites

Wracając do oryginalnego pytania.

 

Trafiłem dziś, pytając o model 520, na opinię o Prestigio 500:

Po niedługim czasie problemy ze stabilnością działania - według ustawień powinna np. kończyć nagrywanie po 5 minutach od wyłączenia silnika - nie zawsze to działa a praktycznie już wcale..

 

Może HD1 ma podobne przypadłości?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...