Jump to content

Subaru justy na co zwrócić uwagę podczas zakupu

Krzychu91

Recommended Posts

Witam

Na dniach chce obejrzeć dwie justynki i szukam informacji na co powinienem zwrócić uwagę podczas oględzin. Z tego co do tej pory wyczytałem to zwrócić uwagę na nie chcianego przyjaciela jakim jest rudy np : nadkole i uszczelki w koło szyb, są może jeszcze jakieś newralgiczne miejsca, które warto sprawdzić ? Pózniej sprawdzić skrzynię czy nic nie zgrzyta i czy biegi wchodzą lekko, a pózniej podczas pełnego skrętu i wolnego ruszania z miejsca sprawdzić czy nic nie pieszy i trzeszczy ( a jeśli trzeszczy to co to może być?) jeśli jest inaczej to odpuścić ? Zastanawiam sie czy coś jeszcze sprawdzić ? Np silnik w jaki sposób najlepiej sprawdzić ? Poszukuje justy pierwszej generacji najchętniej z okolic 1993 r. Jeszcze jaka pojemność polecacie? Znalazłem dwie ciekawe sztuki :

1) http://otomoto.pl/subaru-justy-tanie-auto-4x4-C27913975.html jest z Jawora, a więc blisko bym miał co o niej sądzicie? Może ktoś zna? Po zdjęciach wyglada obiecująco

2) http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/59897-justy/ druga justynka to naszego kolegi z forum appley'a tylko tu trochę dalej

A może ktoś z forum chce sprzedać justynkę ?? Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc :)

Już trochę tematów zostało otwartych odnośnie kupna justynki i na co zwrócić uwagę. Poprzeglądaj a na pewno znajdziesz.

Z mojego doświadczenia na pewno najważniejszy jest stan blacharki. Nie tylko nadkola i uszczelki koło szyb bo te rzeczy można nie wielkim kosztem naprawić. Dużo gorzej sprawa się ma gdy ruda jest przy kielichach, a tam lubi wchodzić. Widziałem już sytuacje, gdzie amor lądował w aucie. Warto sprawdzić całą podłogę i w jakim stanie są podłużnice, bo jeśli pod podłużnice nie można podłożyć lewarka to nie chciałbym się znaleźć w takim aucie podczas crash testu. Skrzynie i silniki są raczej nie do zdarcia w tych samochodach, ale jeśli biegi nie chcą wchodzić to znaczy że jest coś nie tak. Warto sprawdzić jak łapie sprzęgło, bo tanie nie są. Jeśli się ślizga to na początek mamy koszt rzędu 1000 zł, więc prawie wartość auta. Przy silniku można zobaczyć czy nie był on ugotowany. Jeśli zbiorniczek wyrównawczy jest napuchnięty ( tutaj dobrze byłoby mieć jakieś porównanie) to znaczy, że woda się gotowała. Przynajmniej u mnie tak było :P Warto odkręcić wlew oleju i zobaczyć czy nie ma na nim mazi. Jeśli będzie to znaczy, że coś z silnikiem jest nie tak. Ja ogólnie polecam kupować auta od forumowiczów, bo wiesz co kupujesz i nikt nic nie ukrywa.

Dzięki za pomoc tutaj oraz na pw. Informacje, które dostałem od was napewno mi pomogą by nie trafić na bubla jak to sie mówi. Oczywiście, że najlepiej od swoich (forum) bo często samochody opisane dokładnie i zawsze można czegoś sie do pytać :) jeszcze raz dziękuje za pomoc i mam nadzieje, że dołączenie do szczęśliwego gona posiadaczy justynek.

• 6 months later...