Jump to content

Dojazd z 3miasta do Harrachova - przez Wrocław czy Poznań?

Qóba
 Share

Recommended Posts

Wyjazd w sobotę wczesnym rankiem - około 6:00.

Zależy mi na jak najkrótszym czasie dojazdu - Google Maps sugerują trasę przez Bydgoszcz, Poznań, Leszno, Jelenią Górę - 586 km i 8 h.

Natomiast ViaMichelin sugeruje trasę przez Bydgoszcz, Gniezno, Ostrów Wlkp., Wrocław, Jelenią Górę - 600 km i 9.5 h.

W Google Maps jest jeszcze opcja przez Konin, Kalisz, Wrocław - 623 km, też 8 h.

Będę wdzięczny za wszelkie rady :)

Bydgoszcz,Września,Leszno,Głogów,lubin,Legnica

i oczywiście Jelenia Góra-tojest najszybsza trasa ;)

To jest dobra opcja, sam tak jeżdżę. Zdecydowanie nie pchaj się na Wrocław. Dla mnie żelazną zasadą jest: jak najmniej głównymi drogami. Duży ruch, czasami to i przez kilkanaście kilometrów nie wyprzedzisz marudera. Choć w sobotę spokojniej się jedzie. Te drogi które zaproponował Ci sti70 są w dobrym stanie.

• 2 weeks later...

Jechałem z Gdyni do Karpacza, przez Bydgoszcz, obwodnicę Poznania i przez Świebodzin! Mało logiczne, ale na północ od Świebodzina masz Międzyrzecz a tam Międzyrzecki Rejon Umocniony (http://www.bunkry.pl/pl/index.html)

Bardzo ciekawe miejsce i polecam do zwiedzenia po drodze. My spokojnie sobie pozwiedzaliśmy, porobiliśmy zdjęcia przy "pomniku" w Świebodzinie i spokojnie dojechaliśmy do Karpacza. Do Harrachova ciut dalej ale nadal spokojnie zdążysz zahaczyć o MRU ;)

A i na koniec, nie wiem ile będziesz miał szczęścia, ale nam się udało wjechać na teren skoczni i wejść piechotą aż do belki startowej. Widok niesamowity ;)

post-10084-0-13830800-1361995694_thumb.jpg