Skocz do zawartości

Jakie opony 18" do klasyka


Marty11

Rekomendowane odpowiedzi

ma tam zawias od newage`a)

Ale to akurat wszystko zmienia.Zawias od New Age bardzo podwyższa auto,do niedawna też taki miałem.Wtedy nie ma prawa nic obcierać.Niemniej jednak dziękuję za pomoc.

 

Chwilowo wstrzymałem się jednak z zakupem tych opon bo szukam informacji o profilu 40.Jeśli takie weszłyby przy mojej konfiguracji to wolałbym profil 40 niż 35.Na pewno nie mogę pozwolić sobie na szerokość 225.Największa szerokość przy moim ET to 215.Tyle póki co już wiem.

Czyli teraz pozostaje już tylko pytanie: czy bez przeróbek można wsadzić oponę 215/40/18 na felgę 18x7,5 ET50 i jeździć bez problemu z obcieraniem ?

Edytowane przez Marty11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodzi mi bardziej o kwestię obcierania ale... sprawdziłem zimówki,które mam teraz założone(205/55/16). Według kalkulatora po założeniu letnich 215/40/18 całkowita średnica koła będzie prawie o 3mm mniejsza niż średnica tych zimówek,które mam.Jako,że te zimówki obcierają dość sporadycznie to myślę,że na letnich też nie będzie źle.Szukam więc kompletu opon 215/40/18 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w gc8 polega na wnęce i wewnetrznym nadkolu, o ile rant można uszykowac, o tyle potem zacznie scierac wwnetrzne nadkole, po za tym trzeba wziąsc pod uwagę to, ze felga musi trzymac sie na piastce, więc my przerabialismy pistki tylnej osi aby wszystko grało.Owszem zawsze mozna coś założyc, ale czy będzie porządnie, może być róznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem,czemu niektórzy myślą,że na 18" jest większe spalanie i gorsze osiągi.Ja myślę,że to niema nic do rzeczy,bo jeżeli całkowity obwód i szerokość opony 18" jest taka sama lub bardzo zbilżona do oryginalu 16",to osiągi i spalanie auta się nie zmieni.....Chyba,że istnieją inne argumenty.

Edytowane przez kraftpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chodzi właśnie o masę ale to też jest dyskusyjna kwestia bo można założyć większe felgi, które będą kute i pewnie waga takich kół wyjdzie podobnie do wagi tych o mniejszej średnicy z odlewaną felgą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo osiagi się nie zmieniaja,a twierdzenie,że się zmieniają ,bo waga koła jest nieco inna,to czepianie się niuansów.

 

Uogólniając jest tak, jak piszesz ale waga kół ma jednak wpływ na osiągi i prowadzenie się samochodu więc taki zupełny niuans to to też nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...