Skocz do zawartości

brak prawego światła mijania


pininfarin01

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z prawym światłem mijania, z początku myślałem że to wina żarówki ale jest ok, poszedłem o krok dalej i sprawdziłem przekaźniki, są dwa ,jeden odpowiada za prawą stronę a drugi że lewą. więc wyjąłem z lewej strony(światła zgasły) i przełożyłem na prawą stronę, coś się zaczęło dziać żarówka zaczęła świecić bardzo słabo,barwa światła pomarańczowa. wie ktoś gdzie może być przyczyna???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś się zaczęło dziać żarówka zaczęła świecić bardzo słabo,barwa światła pomarańczowa. wie ktoś gdzie może być przyczyna???

Sprawdź, czy masz porządną masę, to bardzo często ona odpowiada za problemy ze światłami.

 

Najprościej - pociągnij ekstra minus od aku, zobaczysz czy wtedy żarówka świeci OK, jeśli tak poprawisz mocowanie masy (kabel do karoserii może być już stary albo końcówki zaśniedziałe). U Ciebie nic się nie "jarało" (mam nadzieję), więc powinno to pomóc i wystarczyć. Jeśli nie, to niestety po wiązce trzeba będzie pójść. Starsze auta mają często straty, żarówki nie są zasilane pełnym napięciem, więc i gorzej świecą. Tu trochę o tym, jak im można pomóc przekaźnikami:

http://www.corrado.com.pl/warsztat/stage1/stage1.htm

Edytowane przez Qba25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam przedmówcę. U mnie problem występował w lewym światle - po przewodach było wszystko ok, masa dobra.

Po ściągnięciu gumy zintegrowanej z wtyczką zauważyć można było ślady spalenia i słabego styku (wypealenia)

Papierek ścierny i potem kombinerki (żeby podgiąć konektory) i jakoś uratowałem wtyczkę.

Możliwe, że przewody z racji swojego wieku mają dużą rezytancję i nawet jak uda się poprawić masę / kostki to będzie słabo świecić.

Jeśli masz trochę zdolności manualnych to proponuję wymienić wiązki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też kopciły się kostki. Jak spaliła się żarówka to dowiedziałem się co pomagało w procesie wypalania... Poprzedni właściciel wsadził mocniejsze żarówki. Kostki wymieniłem, żarówki takie jak trzeba wsadziłem i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany, przyczyną była w kablu pod skrzynką bezpieczników, naprawa 60zł i oko praw świeci, od razu kazałem elektrykowi sprawdzić co się dzieje z zamkiem centralnym(zamyka się ale po pewnym czasie otwiera) ale w czasie pobytu u niego wszystko działało, auto odebrałem i problem dalej występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...