Skocz do zawartości

FORUMOWI KRWIODAWCY - razem ratujemy życie !!


hemi112

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam dokopałem się dopiero do tego wątku :D znakomita akcja :)

ja mam za sobą już

 

na pewno to nie koniec dopóki będę mógł będę oddawał ! ! !

a Wy jesteście zajebiści, że stać was na taki gest !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brt ja dostałem tą dopiero jak pierwszą zapełniłem która mi wystarczyła na 3600ml :) myślałem na początku że nie dają jej, bo człowieki po pierwszej donacji orientują się dopiero czy będą oddawać czy już nie, po prostu różnie reagują na pobieranie, ale z tego wychodzi, że faktycznie zależy to od RCKiK :)przymar gratuluje obiecuję, że będę cię gonić :P Edytowane przez puki27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja was namawiam na oddawane szpiku, jakoś ostatnio zrobiłem rachunek sumienia i poszedłem zapisałem się oddałem krew na pierwsze badanie i czekam na telefon bo do programu się zakwalifikowałem, liczę że komuś pomogę, może ktoś kiedyś pomoże mi !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja zakwalifikowany do szpiku jestem już od jakichś 3 lat :) tylko czekam ;)

 

 

obiecuję, że będę cię gonić :P

Nie dasz rady :)

 

Chyba Ty nie dasz :P

 

A macie w portfelu "karte dawcy organów" po śmierci??? też świetna sprawa!!!

Wystarczająco dużo jeżdżę moim sadzomiotem żeby taką kartę mieć przy sobie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

SPRAWA BARDZO PILNA! Potrzebna jest krew dla mamy znajomej. Jest w szpitalu w stanie krytycznym także im szybciej tym lepiej.

 

To są potrzebne dane:

 

Renata Izabela Trojakowska

oddział OIOM w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu

ul.Królewiecka 146

 

Jak już oddacie to prześlijcie skan/zdjęcie zaświadczenia na adres karolina.klimecka@gmail.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

W kwestii wątku chciałbym dodać ważną informację - dla nieświadomych. Z racji, że żądanie okazywania iluś tam potwierdzeń na oddanie dedykowane jest NIELEGALNE, wszystkie punkty krwiodawstwa w kraju dostały pismo zakazujące wydawania takich poświadczeń. Więc jeżeli szpital zażąda czegoś takiego to można go kulturalnie poinformować o niemożności dostarczenia zaświadczeń i legalności tego typu praktyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie wiedziałem,chociaz nie do końca kumam (może dlatego ,że cięzki dzień i wieczór) o co biega?

 

Temat odkopałem po dłuższym czasie.

Pisaliście o byciu dawcą szpiku, o kartce z info o tym aby przydatne podroby były pobrane w razie jak nam sie nie fartnie - wszystko mam ;)

Co do książeczek to zalezy to od CK (cntrum krwiodawstwa),bo widziałem u ludzi karteczki gdzie pieczątek była masa ,a mi pewien czas temu przy oddawaniu krwi zaproponowali założenie książeczki i dopiero póxniej przyniosłem karteczkę z wczesniejszych "zrzutów" i dopisali na chyba IV stronie.

 

 

Teraz planowo idę 23.12. i pierw oddam krew a dopiero póxniej powiem kiedy byłem ostatnio aby pieczątke dostać do książeczki :)

Bo ostatnio oddawałem 30.10 i do pełnych 8 tygodni (a po min.8 tyg powinno się ponownie zdawać krew) brakuje 2 dni...bedzie jakiś nawiedzony lekarz i mnie odeśle z kwitkiem i...bez czekolad pod choinkę :):(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie wiedziałem,chociaz nie do końca kumam (może dlatego ,że cięzki dzień i wieczór) o co biega?

 

Temat odkopałem po dłuższym czasie.

Pisaliście o byciu dawcą szpiku, o kartce z info o tym aby przydatne podroby były pobrane w razie jak nam sie nie fartnie - wszystko mam ;)

Co do książeczek to zalezy to od CK (cntrum krwiodawstwa),bo widziałem u ludzi karteczki gdzie pieczątek była masa ,a mi pewien czas temu przy oddawaniu krwi zaproponowali założenie książeczki i dopiero póxniej przyniosłem karteczkę z wczesniejszych "zrzutów" i dopisali na chyba IV stronie.

 

u mnie w całokształcie wygląda to tak :)

post-7758-0-64627200-1385843220_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii wątku chciałbym dodać ważną informację - dla nieświadomych. Z racji, że żądanie okazywania iluś tam potwierdzeń na oddanie dedykowane jest NIELEGALNE, wszystkie punkty krwiodawstwa w kraju dostały pismo zakazujące wydawania takich poświadczeń. Więc jeżeli szpital zażąda czegoś takiego to można go kulturalnie poinformować o niemożności dostarczenia zaświadczeń i legalności tego typu praktyk.

Nareszcie. Może będzie normalniej. Skończy się wymuszanie. Sam oddaję od 2003 i mogę się pochwalić ~25 litrami oddanymi, ale to co się wyrabiało w takich sytuacjach, rzeczywiście wymagało odgórnego uregulowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj oddałem swoje czwarte 450ml ;)

Chciałem się też zarejestrować w bazie dawców szpiku, ale mój rckik nie pobiera próbek do bazy :(

Najbliżej jest ośrodek w Gdańsku, ale czytałem też, że Poltransplant wysyła pojemniczki i waciki do pobrania wymazu z policzków własnoręcznie i odsyła się im ankietę, ktoś próbował tej opcji? Podobno sporo to trwa, może lepiej udać się do ośrodka w Gdańsku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam w planie jutro skoczyc po zestaw czekolad ;)

Co prawda pomiędzy poszczególnymi oddaniami powinny być równe 8 tyg a mi wyjdzie 7 +2 dni ,ale mam nadzieje prze przejdzie-dlatego książeczkę do podbicia dam po zdawaniu krwi :P Co by poprzedniej daty nie wyczaili ;)

Nie moja wina,że krwiobus w taki "lewy" sposób do nas przyjeżdża :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...