Skocz do zawartości

I el. Rallydrive STW kjs na torze 10.02.2013


opał

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje że formuła imprezy - min. formalności max jazdy, przypadła do gustu startującym.

 

II el. Rallydrive STW 3 marca, zapraszamy. W międzyczasie zapraszamy oczywiście na tor. Pozdr. Opał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj ok 13. Lodowisko. Duza moc wam bedzie przeszkadzac a i ciezar auta tez. Wiec w ciemno stawiam na justy.

No aż tak różowo nie było - 10 miesięcy braku jazdy Justynką dało o sobie znać, a przy okazji poza pierwszymi dwoma sliskimi przejazdami toru warunki się mocno poprawiały Pierwsze 6-7 prób to nauaka czucia auta na nowo, ale czasy były akceptowalne - zawsze w pierwszej 5 generalki. Ósma próba to już jazda na krawędzi i od razu wynik - na tym przejeździe toru miałem najlepszy czas w generalce. Filmik z przejazdu poniżej - nie wiem skąd te kolorowe poziome pasy/zakłócenia - na kompie tego nie ma, tylko na tubce.

 

Ósma próba poszła tak dobrze że poczułem się zbyt pewnie i wedle zasady "kto grubo idzie jebnąć musi" wszystko się spełniło. Filmik poniżej:

 

Po dzwonie w podłużnicę koło cofnęło się kilka centymetrów i wyrwało przegub co pozbawiło mnie napędu 4x4 i zostało RWD. O wspaniałej geometrii już nie wspominam ;) Na szczęście chłodnica się nie poddała i walczyłem tym RWD dzielnie do końca (jeszcze 3 próby) i udało się dowieźć dzbanek za 2 miejsce w klasie, ulegając jedynie 4 napędowemu Swiftowi. Później wrzucę jeszcze filmik z jazdy Justy RWD :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było ślisko! Najważniejsze, że obyło się bez strat, a nie wszyscy niestety mieli tyle szczęścia (biedne Justy). Udało mi się wrócić nawet z małym pucharkiem ;)

Pozdrowienia dla nowo poznanych chłopaków z Subaru – dzięki za udane zawody i do zobaczenia na następnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieliśmy się minąć Lukass, bo jak do Ciebie dzwoniłem byłem na żoliborzu. Jak już dojechałem to Ciebie nie było. Ehhhh... szkoda Justyny, ale rispect za walkę do końca!

Wpadłem już po zawodach. Jeszcze kila samochodów się kręciło. Ogólnie fajny klimat :) Fajna impreza. Oby takich więcej :)

Gratki dla pucharowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieliśmy się minąć Lukass, bo jak do Ciebie dzwoniłem byłem na żoliborzu. Jak już dojechałem to Ciebie nie było. Ehhhh... szkoda Justyny, ale rispect za walkę do końca!

Prawdopodobnie tak - sorki że nie oddzwoniłem później, ale niesłyszałem 2 raz telefonu i dopiero wieczorem zobaczyłem że dzwoniłeś.

 

I jeszcze ujęcie dzwonka z drugiej kamery - łatwiej ocenić prędkość, np po dźwięku silnika - była w miarę dokręcona "dwójka" czyli około 70 km/h. Lekkie hamowanie + banda śnieżna i finalnie było 40-50 km/h przy uderzeniu. Szczęście w nieszczęściu było takie że trafiłem idealnie centralnie w podłużnicę, więc demolku stosunkowo wielkiej nie było. Natomiast dzisiaj odczuwam skutki tego strzała - na ramionach mam ślady po pasach i boli mnie kark.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musieliśmy się minąć Lukass, bo jak do Ciebie dzwoniłem byłem na żoliborzu. Jak już dojechałem to Ciebie nie było. Ehhhh... szkoda Justyny, ale rispect za walkę do końca!

Prawdopodobnie tak - sorki że nie oddzwoniłem później, ale niesłyszałem 2 raz telefonu i dopiero wieczorem zobaczyłem że dzwoniłeś.

 

I jeszcze ujęcie dzwonka z drugiej kamery - łatwiej ocenić prędkość, np po dźwięku silnika - była w miarę dokręcona "dwójka" czyli około 70 km/h. Lekkie hamowanie + banda śnieżna i finalnie było 40-50 km/h przy uderzeniu. Szczęście w nieszczęściu było takie że trafiłem idealnie centralnie w podłużnicę, więc demolku stosunkowo wielkiej nie było. Natomiast dzisiaj odczuwam skutki tego strzała - na ramionach mam ślady po pasach i boli mnie kark.

Na filmach wszystkiego nie widać, bo między słupami rozciągnięte były grube przewody elektryczne, które o mało co się nie zerwały po tym zdarzeniu. Oj chociaż raz byś miał w Justynce więcej mocy niż potrzeba . A tak poważnie to gratulacje za dzielną postawę kierowcy i auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie są szczegółowe wyniki:

http://rallydrive.pl/page2.html

Trochę jestem na siebie zły, bo mimo warunków które nie faworyzowały Justy w stosunku do mocnych aut, po 8 próbach miałem 3 miejsce w generalce i realne szanse ugryźć turbodziadka na 2 miejscu. No ale tego co się stało na 9 przejeździe już się nie odwróci......... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...