Skocz do zawartości

Żarówki....


Piskoor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam...

Naszło mnie na odświeżenie oświetlenia bo co prawda żarówki się jeszcze nie spaliły ale mają już spokojnie półtora roku

i były to najzwyklejsze tungsramy więc przydałoby się wymienić...

 

Jakieś sugestie, doświadczenia....

w Forku H4....

a OBK ..nawet nie wiem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W OBK III są H7. Ja używam Osramów Night Breaker, niestety H7 u mnie palą się po 3-4 miesiącach, można dostać za 85 zł komplet. H4 w Corolli wytrzymały półtora roku, przebiegi i sposób eksploatacji były identyczne. Philipsy przy zakupie wychodzą drożej, ale nie wiem jak z żywotnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ćwikła, a jakie sa oryginalne? We wszystkich testach, ktore czytalem Tungsramy bija Philipsy czy Osramy..

 

Test testem a praktyka i rzeczywistość jest inna, wiadomo jak sie robi testy. Oryginaly mialem philipsa, ale jaki to byl model niestety nie wiem bo zarowki juz dawno poszly na smietnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Ćwikła, jutro wkleje Ci test, w ktorym tania zarowka lepiej swieci od 5x drozszych produktow. I nie chce mi sie wierzyc, ze test jest sfingowany.

 

Ja uzywam w.w Tungsramy i jestem BARDZO zaowolony. Raz, ze swieca b. dobrze, to ich zywotnosc znacznie przekracza "markowe" produkty..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamonotowałem u siebie Osram Night Breaker. Rzeczywiście, świecą jasnymi, bardzo białym światłem. Po niespełna 2 miesiącach obie się spaliły. Kupiłem 2 komplet (bo akurat w sklepie nie było innych premium). Wytrzymały też nie dłużej...

Rozumiem i przyjmuję, że większa jasność jest kosztem trwałości, ale trzeci komplet jest już Philipsa vision +30%. Oceniając zza kierownicy: świecą podobnie, a kosztują połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem już kilka kompletów Night Breaker. W Hondzie CRX 2 komplety przeżyły po ok. kwartał, w Justy 2x ponad rok, w młodszym Civicu 2x po ok. 2 lata. Te żarowki są ponoć bardzo wrażliwe na wstrząsy i zaburzenia w układzie elektrycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Philips GT 130 i uważam, że to jedne z lepszych żarówek ever w kategorii moc/cena/żywotność. Komplet wytrzymał trochę ponad 2 lata świeciły jasno, dużo jaśniej od standardowych marketówek a cena około 80zł za komplet. Były też w wersji GT 150, mocniejsze, ale pewnie mniej żywotne. Później miałem zwykłe Osram - nie dość, że świeciły dużo słabiej, to wytrzymały niezbyt długo - niecały rok. Teraz znów mam jakiś szajs marketowy, i prawdopodobnie następne będą philips vision 50% lub osram Nightbreaker plus.

 

Ile wytrzymują Wasze Tungsramy?

Edytowane przez brt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wytrzymują Wasze Tungsramy?

Od października ubiegłego roku i jest cały czas ok. W poprzednim aucie wymieniłem i też jeździły ze mną ponad pół roku chyba - teraz trzeba by zapytać forumowicza luckybastard .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje na razie 6 miesiecy. Kiedys mialem w Corolli i jezdzily ~10 miesiecy.

 

Wklejam podsumowanie testu zarowek. Niestety w tym tescie nie jest oceniana zywotnosc produktu.

 

20130212221627.jpg

 

20130212221703.jpg

 

20130212221742.jpg

 

20130212221821.jpg

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, ja chyba jednak przetestuję te Philipsy, do osram mam małe zaufanie - szczególnie jeśli chodzi o żywotność, tungsram też z tego co piszecie nie porażają.

Gdybym wiedział kiedyś, że Philips wycofa GT130/150 to kupiłbym sobie zapas i teraz nie byłoby dylematu :D

 

Wrzucam jeszcze test z AMiS:

2013-02-13-057.jpg

2013-02-13-055.jpg

2013-02-13-054.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram Megalight Ultra!

Też polecam, u mnie w Forku (H4) widać wyraźną różnicę w świeceniu w porównaniu ze zwykłymi żarówkami. Co do zasięgu to ciężko oszacować ale subiektywnie oceniając wydaje się większy. Samo światło jest napewno jaśniejsze i bardziej zimne, przez co lepiej widać znaki (poziome i pionowe) - w szczególności w deszczową pogodę. No i, jak na tego typu żarówki, mają dobrą trwałość - u mnie ok. 10 miesięcy (czyli ~20 tys. km).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Trochę odkopię, ale naszło mnie na wymianę oświetlenia z przodu:

na pozycyjne wybór chyba padł na Philipsa White Vision W5W (poprawcie mnie jeśli się mylę - to są normalnie legalnie dopuszczone świecidełka?), natomiast problem mam z wyborem pary H4 - nie chciałbym żeby mi padły po kwartale, ale też chciałbym żeby świeciły lepiej niż obecne (nie mam pojęcia co tam siedzi w reflektorach).

 

Philips White Vision?

Osram NightBreaker?

Jakiś Bosch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 24 października kupiłem Philips H4 Racing Vision + 150% i jestem bardzo zadowolony z nich co do trwałości jeszcze za wcześnie na wypowiadanie się ale co do jasności światła to rewelacyjnie , bardzo jasne białawe i dobrze oświetlające pobocze na czym mi bardzo zależało a cena też przyzwoita 70 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie chciałbym żeby mi padły po kwartale, ale też chciałbym żeby świeciły lepiej niż obecne (nie mam pojęcia co tam siedzi w reflektorach).

 

wysilone żarówki więcej tracą w funkcji czasu, tzn pomimo tego że nadal świecą to ich wydajność spada. Ja wolę częściej wymienić Tungsramy niż pakować Phillipsy i czekać aż padną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś porównywał Tungsramy +90 i +120%? Kupiłem te pierwsze zakładając, że 120 mają już większy spadek żywotności niż przyrost jasności, ale jak wszyscy walą ksenonami po oczach, to każde 30% się przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś porównywał Tungsramy +90 i +120%? Kupiłem te pierwsze zakładając, że 120 mają już większy spadek żywotności niż przyrost jasności, ale jak wszyscy walą ksenonami po oczach, to każde 30% się przyda...

Super powód do szybszej regeneracji reflektorów, super! Starałbym się zrozumieć, że chcesz lepiej widzieć w nocy i dlatego zakładasz mocniejsze żarówki...

Ale powód, który podałeś... Inni mi przeszkadzają, to i ja będę innym przeszkadzał. To takie... "polaczkowate"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś porównywał Tungsramy +90 i +120%? Kupiłem te pierwsze zakładając, że 120 mają już większy spadek żywotności niż przyrost jasności, ale jak wszyscy walą ksenonami po oczach, to każde 30% się przyda...

 

Te 120% świecą jaśniej, jeśli chodzi o żywotność, to raczej tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...