Skocz do zawartości

jaki plyn do wspomagania


Philippe3

Rekomendowane odpowiedzi

Na korku wlewu do zbiorniczka powinieneś mieć napisane jaki płyn trzeba lać (choć np. rodzajów ATF jest kilka). Kompetentny mechanik powinien wiedzieć co wlać.

 

Jakiego koloru masz płyn? Wiesz kiedy był zmieniany? No i jaki masz problem ze wspomaganiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto kupilem z forum z 3 tyg temu, najpierw check engine - cewki, potem jeszcze raz check - 2 zaplon, po wymianie swiec znowu check i 1,2 zaplon, po zgaszeniu bledu bylo dobrze tydzien i znowu check( jeszcze nie znam powodu) na samym poczatku problem z grzaniem i lekki wyciek plynu chlodniczego, a teraz wspomaganie... wszystko w 3 tyg, auto polecane na forum... marzylem o wrxie ponad 10 lat, teraz jak go mam uwazam ze to najwieksze gowno pod sloncem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto kupilem z forum z 3 tyg temu, najpierw check engine - cewki, potem jeszcze raz check - 2 zaplon, po wymianie swiec znowu check i 1,2 zaplon, po zgaszeniu bledu bylo dobrze tydzien i znowu check( jeszcze nie znam powodu) na samym poczatku problem z grzaniem i lekki wyciek plynu chlodniczego, a teraz wspomaganie... wszystko w 3 tyg, auto polecane na forum... marzylem o wrxie ponad 10 lat, teraz jak go mam uwazam ze to najwieksze gowno pod sloncem

 

rozumiem, że jak pojechałeś przed zakupem do ASO/warsztatu, to niczego nie wykryli i wszystko było cacy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Philippe3,

1 - jaki to rocznik i mniej więcej jaka kwota zakupu?

2 - sprawdzałeś w jakimś serwisie co ogarnia subaraki? Jak tak co powiedzieli?

3 - skąd jesteś

4 - ze wspomaganiem na razie nie panikuj rzeczywiście zacznij od wymiany płynu

 

WRX to nie gówno, wszystko zależy od tego jak właściciel dba o auto. Ja jestem pedantem (ale tylko motoryzacyjnym ;) i to też nie do końca) i jak coś jest nie tak to zaraz kombinuję jak naprawić. Nawet Bryku kiedyś mi powiedział (jeszcze jak miałem WRX'a, że mojemu autu nic nie dolega oprócz upierdliwego właściciela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wprawdzie nie kupilem auta polecanego na forum ale tez kilka niespodziewanek przyliczylem, tak sie niestety dzieje i trzeba sie z tym liczyc, zaden przeglad w serwisie ani chocby i kilkugodzinna jazda probna na wszystkie pytania nie odpowiedza

 

jesli masz malo plynu od wspomagania ale przekladnia chodzi i nie ma zadnych objawow/odglosow niepokojacych to dolej plynu prestone ktory ma jakas formule zapobieglajaca wyciekom, powinno pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolewanie "uszczelniaczy" nie rozwiązuje problemów. To tak jak by Cię coś bolało a nie szukał byś przyczyny tylko łykał jak cukierki leki przeciwbólowe. Oczywiste jest, że jak kupuje się używane auto trzeba liczyć się z tym, że coś "wyjdzie", ale kumulacja niespodzianek jest zawsze irytująca.

Edytowane przez mrowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sek w tym ze nikt poza autorem nie wie jaki to problem bo na pytanie postawione wyzej nie bylo jednoznacznej odpowiedzi, po prostu cos sie dzieje ze wspomaganiem

moze wlasnie niedomaga przez nieszczelnosci i taki plyn moze pomoc, jesli nie zda egzaminu to i tak trzeba bedzie caly uklad rozebrac, byc moze regenerowac przekladnie - czymze wobec tego jest uzupelnienie braku takim plynem za nascie zlotych???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wlasnie niedomaga przez nieszczelnosci i taki plyn moze pomoc, jesli nie zda egzaminu to i tak trzeba bedzie caly uklad rozebrac, byc moze regenerowac przekladnie - czymze wobec tego jest uzupelnienie braku takim plynem za nascie zlotych???

 

Co prawda teraz to bicie piany, ale uszczelnienie tymczasowe nie pomoże w wykryciu gdzie jest przeciek żeby np. go usunąć i zapomnieć o problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no przesadzilem z tym ze wrx to gowno, i tak je kocham :) , spodziewalem sie ze cos moze wyjsc ale nie spodziewalem sie ze az tyle... co do serwisu to nie bylo auto na sprawdzeniu przed zakupowym bo nie dalo rady tego zrobic, generalnie mialem na oku 2 subarki, tego wrxa bialego 2006 co jest na alledrogo za 32tys (niby igla) i mojego, fuksem auta byly oddalone od siebie o 9km... niestety jednak od mojego domu 500 km, a odemnie o 1600km bo mieszkam w UK... wiec musialem organizowac ludzi zeby mi kupili auto, wysylac kase itp itd... umowilem sie na sprawdzenie przed zakupowe z biala bo w serwisie nie dalo sie zrobic 2... mojego wszyscy polecali na forum, anyway w serwisie okazalo sie ze ten bialy to kompletne gowno, i wlasciciel serwisu sam powiedzial "panie ale tu obok stoi taka niebieska, ta to mozesz pan brac w ciemno" wiec kupilem ja (i tak bym ja kupil). co do poprzedniego wlasciciela to mysle ze nie wiedzial o problemach, po prostu zbieg okolicznosci.

co do wspomagania, to jechalem sobie i chcialem na zakrecie dac w lewo i nagle poczulem opor tak na pol sekundy i znowu wszystko dzialalo, pomyslalem ze to dziura, potem 3 dni bylo wszystko ok.. w dniu wyjazdu do UK a raczej w drodze po przejechaniu pierwszych 40 km na rondzie wspomaganie padlo, wylaczylem i wlaczylem samochod i wszystko spowrotem dzialalo, reszte drogi bylo spoko, ale jechalem osrany przez 17h... nastepne 2 dni spoko az tu nagle zawracam na 3 ( z rana tuz po odpaleniu) i masakra, jakbym stara prowadzil, znowu off/on i dzialalo, pozniej mialem pare takich zaskokow ze np przez 2 sek ciezko bylo w prawo lub w lewo skrecic, ale samo przechodzilo (gdy skreca sie kier na maxa w lewo lub prawo to strasznie buczy pod koniec)

podobno cieknie z plyn ze zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...