Jump to content

Wydech H&S a spalanie

Dave69
 Share

Recommended Posts

Sluchajcie, mam takie pytanko. Czy jezeli mam zalozony kompletny uklad wydechowy Hayward & Scoot (ktory jak wiemy jest przelotem), o ile powinno mi wzrosnac spalanie?? Nie ukrywam ze dzisiaj otworzylem troche jape na stacji gdy wyliczylem w A/T okolo 15 litrow. Czy to mozliwe?? Dodam ze jezdzilem bardzo spokojnie. Jednak zakladam rowniez mozliwosc pomylki w obliczeniach. Jak to wyglada u Was??

Dzieki za wszelkie info

A mapę zrobiłeś? Jeśli nie to autko będzie przeładowywać to może więcej paliwa hapnąć, jak zrobisz mapę to paiło będzie mniej niż seria....

:idea: Good idea

Ja nie robilem mapy (moze poprzednik, jednak nie wydaje mi sie), kupilem to auto niedawno juz z takim ukladem wydechowym i dzisiaj dopiero tak naprawde wzialem sie za liczenie spalania, co widac powyzej :)

Jakie moga byc srednie koszta zrobienia mapy dla mojego Forka?? Ktos w temacie??

Edited by Dave69

Hmmmm, zrobie sobie podmianke na STOCK i zobacze jak wtedy bedzie wygladala sprawa spalania i "zrywnosci" auta. Wtedy napewno zamieszcze tutaj, wnioski do jakich doszedlem.

Czy ma ktos moze jakis manual, jak wyglada uklad wydechowy w Forku S-turbo?? Z tego co sie orientuje to chyba wszystko mocowane jest na nie wiecej jak 4 sruby i oczywiscie gumy do podlogi. Czy na laczeniach czesci, sa jakies uszczelki??

EDIT:

Ok tzd, przestaje sie dziwic mojemu wynikowi :blush: W instrukcji obslugi pisza ze w trybie miejskim wynik spalania to 14 L, wiec 15 wcale nie dziwi B)

Edited by Dave69

Miasto ok 13-14 - czyli w sumie podobnie jak na serii. Na trasie 300km (autostrada 2/3 + drogi krajowe 1/3) - przy prędkościach 100-180km/h (nie ja piraciłem ;) ) wyszło ok.10,3.

nowa mapa faktycznie ma szansę zmniejszyć spalanie, ... a przy okazji, przelotowy wydech fajnie brzmi, jeszcze fajniej na wysokich obrotach, a jak się szybko jedzie - to jeszcze fajniej ;) ... i spalanie rośnie :D

• 2 weeks later...

witam!

miałem juz wydech H&Sa końcowy+ środek i na zbiorniku 70l (lpg) robiłem jakieś 390/400km, teraz mam wydech Vortex i spalanie sie zmieniło a i elastyczność auta również Na zbiorniku 70l czyli tankuje 58/60l po zmianie było juz 440km.

Może rzeczywiście nawet przelotowy H&S trochę muli ???

tomasz

Edited by arkitekt

U mnie spalanie rozne notuje, a jezdze duzo. Tryb najczesciej mieszany, jazda raczej wywazona, jednak czasem przycisne gdy musze - wychodzi mi teraz w zime od 11.5 - najczesciej 12.5 - a zdarzylo sie i 15 :) Mapy nadal nie robilem.

witam!

miałem juz wydech H&Sa końcowy+ środek i na zbiorniku 70l (lpg) robiłem jakieś 390/400km, teraz mam wydech Vortex i spalanie sie zmieniło a i elastyczność auta również Na zbiorniku 70l czyli tankuje 58/60l po zmianie było juz 440km.

Może rzeczywiście nawet przelotowy H&S trochę muli ???

tomasz

jednakowa średnica całego wydechu ?

nie słyszałem o takich różnicach :mellow:

• 3 weeks later...