Skocz do zawartości

Wydech H&S a spalanie


Dave69

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie, mam takie pytanko. Czy jezeli mam zalozony kompletny uklad wydechowy Hayward & Scoot (ktory jak wiemy jest przelotem), o ile powinno mi wzrosnac spalanie?? Nie ukrywam ze dzisiaj otworzylem troche jape na stacji gdy wyliczylem w A/T okolo 15 litrow. Czy to mozliwe?? Dodam ze jezdzilem bardzo spokojnie. Jednak zakladam rowniez mozliwosc pomylki w obliczeniach. Jak to wyglada u Was??

 

Dzieki za wszelkie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:idea: Good idea

 

Ja nie robilem mapy (moze poprzednik, jednak nie wydaje mi sie), kupilem to auto niedawno juz z takim ukladem wydechowym i dzisiaj dopiero tak naprawde wzialem sie za liczenie spalania, co widac powyzej :)

 

Jakie moga byc srednie koszta zrobienia mapy dla mojego Forka?? Ktos w temacie??

Edytowane przez Dave69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm, zrobie sobie podmianke na STOCK i zobacze jak wtedy bedzie wygladala sprawa spalania i "zrywnosci" auta. Wtedy napewno zamieszcze tutaj, wnioski do jakich doszedlem.

 

Czy ma ktos moze jakis manual, jak wyglada uklad wydechowy w Forku S-turbo?? Z tego co sie orientuje to chyba wszystko mocowane jest na nie wiecej jak 4 sruby i oczywiscie gumy do podlogi. Czy na laczeniach czesci, sa jakies uszczelki??

 

EDIT:

Ok tzd, przestaje sie dziwic mojemu wynikowi :blush: W instrukcji obslugi pisza ze w trybie miejskim wynik spalania to 14 L, wiec 15 wcale nie dziwi B)

Edytowane przez Dave69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miasto ok 13-14 - czyli w sumie podobnie jak na serii. Na trasie 300km (autostrada 2/3 + drogi krajowe 1/3) - przy prędkościach 100-180km/h (nie ja piraciłem ;) ) wyszło ok.10,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam!

 

miałem juz wydech H&Sa końcowy+ środek i na zbiorniku 70l (lpg) robiłem jakieś 390/400km, teraz mam wydech Vortex i spalanie sie zmieniło a i elastyczność auta również Na zbiorniku 70l czyli tankuje 58/60l po zmianie było juz 440km.

Może rzeczywiście nawet przelotowy H&S trochę muli ???

 

tomasz

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie spalanie rozne notuje, a jezdze duzo. Tryb najczesciej mieszany, jazda raczej wywazona, jednak czasem przycisne gdy musze - wychodzi mi teraz w zime od 11.5 - najczesciej 12.5 - a zdarzylo sie i 15 :) Mapy nadal nie robilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

miałem juz wydech H&Sa końcowy+ środek i na zbiorniku 70l (lpg) robiłem jakieś 390/400km, teraz mam wydech Vortex i spalanie sie zmieniło a i elastyczność auta również Na zbiorniku 70l czyli tankuje 58/60l po zmianie było juz 440km.

Może rzeczywiście nawet przelotowy H&S trochę muli ???

 

tomasz

 

jednakowa średnica całego wydechu ?

 

nie słyszałem o takich różnicach :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...