Skocz do zawartości

Co to za ecu w mojej wannie?


MichallD

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co znalazłem to jest to komputer prodrive z gc8 doładowanie na 1.1bara 250km/350Nm

 

Całkiem obiecująco, poprawcie mnie jak się mylę, mam ebc hks evc 4 , wczoraj zamontowałem w kabinie, zostało mi podłączenie przewodów. Jak ustawię na 1.1 bar to mogę się spodziewać takich wyników, czy nie bardzo?

 

A jeszcze jedno mnie zastanawia, w poprzedniej wannie na pełnym przelocie miałem max 1 bar, nie było większych przeładowań, a w tej w peaku nawet 1.4 bar, to może być przez ten ecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale boost mi szaleje, nawet do 1.4 bara, a to chyba nie za dobrze, dlatego chce ustawić na ebc żeby tak nie przeładowywał, a jak ecu jest na 1.1 to tak pomyślałem.

 

Przy 1,4 bara powinieneś mieć znacznie więcej niż 250KM, w seryjnym GT przy doładowaniu podkręconym do stabilnego 1 bara (1.05 w peaku) hamownia pokazuje ok 240-245KM więc teoretynie 250KM przy 1,1 bara by się zgadzało ale 1,4 to już dość bogato.

Ja przy stabilnym 1,25 bara (1.3 w peaku) mam 295KM z tym, że ja nie mam serii i to WRX,a nie GTek ;)

 

P.S.

Nie odcina Ci paliwa przy tych 1,4b?

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udało mi się zaobserwować podczas jazdy to ładuję ok 0.9, w peaku wchodzi na 1.1 i zaraz opada na 0.9, a czasami wariuję i aż do 1.4 wchodzi. Jutro na trasie nagram film i wrzucę, tak będzie najlepiej bo jak jadę to ciężko patrzeć na boost :)

 

A tu jeszcze wykres z hamowni

 

wykresi.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Jest mniej niż sugeruję ecu i dlatego moje pytanie, bo jak mapa jest na 1.1 bara to tak chyba będzie najlepiej, bo teraz jest niestabilnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sam boost nie świadczy o mocy. !!! Do mocy jest potrzebne paliwo , odp. Zaplon etc. Dobry tuner może tak ustawić auto ze moc bedzie taka sama przy 1,2 a np. Ktos mbc podkreci do 1,5 i bedzie sporo wolniejsze i do tego niebepieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra trochę mam daleko, ale jak będzie trzeba to odwiedzę. Wanna jest po dwóch forumowiczach i z tego co wiem przelot założył xionc, nawet pisał że mu tak ostro ładuje, a poza tym nic nie było robione.

A jak ustawię na ebc te 1.1 bara to będzie bezpiecznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ustawię na ebc te 1.1 bara to będzie bezpiecznie?

 

to trzeba sprawdzić, jaki AFR i czy "stuka". Na jakim paliwie jeździsz? Jeżeli masz to ECU to powininenś na Vpower Racing i nic gorszego... EBC jest bez sensu skoro to ECU ma w miare fajną mapkę. Trzeba naprawic strrownie turbina (może masz cos nie tak ze zwężką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...