Skocz do zawartości

Forester my06 spryskiwacE reflektorów


max1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie , mam problem - czy ktoś z was może mi wyjaśnić jak działają spryskiwacze reflektorów ? Wczoraj jadąc z płocka duszac guziczek nagle spostrzegłem, ze prawy reflektor przygasa- pomyślałem,że coś nie tak z elektryka, jednak patrzę a tu mgiełka :) płynu. Kiedy wróciłem do domu i ubyło płynu i chciałem sprawdzić. czy działa , spryskiwacze już nie działał ;/ aha , tylko jeden spryskiwacz prawy działał. Lewy nie wysował sie w ogóle , ale słychać działająca pompkę. Co może być przyczyna ww stanu rzeczy? Pozdrawiam Max

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstaw pod piezynke lub zbombarduj odmrażaczem do szyb. Jezeli pompa działa to jest ok bo jest jedna na obydwa przewody. Wiec albo mechanizm wychylajacy dysze spryskiwaczy albo przymarzł do zderzaka...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być za małe ciśnienie i działa ten bliżej pompki, do następnego nie dociera (oczywiście może być dużo innych przyczyn)

u mnie było dokładnie tak, ale to okazało się że były pierwsze objawy kończącej się żywotności pompki... :(

czego oczywiście nie życzę

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ASO a to kosmos. w necie używanych praktycznie nie ma. Dlatego tak popularna jest jej reanimacja.

Ja swoją rozebrałem, rozruszałem, nasmarowałem, przeczyściłem, uszczelniłem silikonem sładając spowrotem i działa jak ta lala

Edytowane przez zeroart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest przyczyna (chyba) nalałem płynu max i tylko jeden działa. patrzę a z lewej strony pod autem leci płyn od spryskiwaczy- wypiął się wężyk :) Pytanie - jak go zlokalizować i ponownie wpiąć , bo zaglądam w okolicach reflektora i nic. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zdjeciu nadkola powinienes sie do niego dostac. Jesli wężyk spadl to znaczy ze przymarzlo gdzies dalej. Ja w forku przy okazju dejmowania zdzrzaka pozakladalem tasiemki zaciskowe na wszystkie podłączenia

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...