Skocz do zawartości

Awaryjność Boxer Diesel


GeFo555

Rekomendowane odpowiedzi

Pozwolę jeszcze raz wysłać aukcję. 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-subaru-legacy-2011-rok-sedan-150km-4x4-aso-ID6zx1nS.html

 

Czy to jest polift czy nie? 

A naprawa wysokości 20-25tys jak czytam to stanowczo zbyt dużo dla mojego portfela. 

Jest ktoś w stanie sprawdzić mi to auto?  Niby pierwszy i jedyny właściciel. 

VIN jest podany. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, harnax napisał:

Pozwolę jeszcze raz wysłać aukcję. 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-legacy-subaru-legacy-2011-rok-sedan-150km-4x4-aso-ID6zx1nS.html

 

Czy to jest polift czy nie? 

A naprawa wysokości 20-25tys jak czytam to stanowczo zbyt dużo dla mojego portfela. 

Jest ktoś w stanie sprawdzić mi to auto?  Niby pierwszy i jedyny właściciel. 

VIN jest podany. 

 

 

Przedlift, definitywnie. Szczególny nacisk zwróciłbym na bolączki SBD.

Skoro vin masz podany, jaki problem samemu sprawdzić? Są setki stron dekodujących

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinik turbodoładowany trzeba porównywać z naprawą silnika turbodoładowanego, ja nie staram się usprawiedliwiać czego kol wiek, ale prawda jest taka, że wina leży po stronie konstrukcji silnika, wały w boxerach są krótkie co powoduje iż panewki są wąskie i cały moment rozkłada się na małą powierzchnię, a jest jego 350NM w serii więc siłą rzeczy jeśli ktoś nie umiejętnie podkłada w niskich partiach obrotowych do pieca to coś musi się poddać, często pada na wał bądź panewki i nawet w nowym motorze można uwalić coś.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

interesuje mnie ten egzemplarz https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-2-0d-kupiony-w-salonie-ID6zj4pp.html

 

Jak jest ze skrzyniami automatycznymi w subaru? Jest się czego bać? Rozumiem, że diesel w tym roczniku nie powinien już paść...

 

Czy subaru jest rzeczywiście takie szybkie jak na tym filmie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada dobrze, świeży i dobra cena-zaskakująco dobra :) ja bym sie tylko zastanowił,czemu juz 2gi właściciel go sprzedaje...i chyba z tym przebiegiem po 2 osobach bym w to nie szedł...ale moze jestem zbyt ostrożny:) mimo,ze nie miałem z moim żadnych problemów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mentol napisał:

Czy subaru jest rzeczywiście takie szybkie jak na tym filmie? 

 

 

Czy szybkie, start 3sek, 100km/h przy 11sek, co daje ok 8sek do 100km/h (mierzone licznikowo, wiec jeszcze ciut dłużej), możne z górki było :)

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc od ruszenia wskazówki licznika to 8 sekund. 

 

Drugi właściciel może, ale pewnie ktoś miał na myśli, że pierwszym był dealer (jako demo ).

 

A z awaryjnością skrzyń, silnika jak jest?

 

Lepsza by była benzyna 2.5 w automacie? i na gaz może..

Edytowane przez mentol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli auto jest z 2010 roku to silnik jest już po modernizacji? (pytam dla pewności) Czy da się rozkodować vin i sprawdzić silnik?

 

JF1BRDLZ4AG019715

 

https://www.otomoto.pl/oferta/subaru-outback-salonpl-panorama-nawigacja-skory-fv23-kredyt-leasing-ID6zBBKG.html

 

Edytowane przez mentol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. jak to jest z tymi dieslami. Problem jest już sporo lat. Czy Subaru w ogóle coś działa w celu eliminacji tak poważnej przyczyny?

Nigdzie nie mogę znaleźć o silnikach montowanych w Subaru XV. rocznik 2012. Tam jest już coś poprawione? niby kod jest EE20Z czyli jak wszystkie. 

Samochód ma normalnie moc, wkręca się na obroty ale strasznie dziwny dźwięk wydobywa się z okolic silnika ale nie od frontu tylko od spodu. Po wciśnięciu sprzęgła ten dźwięk ustaje/bądź jest wyraźnie bardziej cichy. Zastanawia mnie czy to właśnie problem silnika a może tylko dwumasa? przebieg 90K. Z góry dziękuje za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bombelllooo napisał:

Z tymi serwisami jest tak, że albo pracują tam ludzi totalnie niekompetentni albo mówią SBD = unikać.

Nagranie 

 

Czy ktoś wypowie sie z tym czy te diesle 2012 zostały coś usprawnione w porównaniu do wcześniejszych?

 

 

Jeśli się nie mylę, to 2012 to druga generacja SBD, od 2014 jest trzecia generacja. 2012 jest poprawiony w stosunku do pierwszej generacji, ale czy jest to silnik pozbawiony oryginalnych bolączek - nie wiem. Sam na jakimś etapie rozważałem SBD, ale ostatecznie odpuściłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bombelllooo napisał:

Z tymi serwisami jest tak, że albo pracują tam ludzi totalnie niekompetentni albo mówią SBD = unikać.

 

dla jasnosci przekazu napisz, w ktorych serwisach pracuja totalnie niekompetentni a w ktorych mowia zeby unikac sbd

 

we fragmencie zalaczonego filmu slychac jak bije kolo dwumasowe

podobne dzwieki wydawal passat po 90tys przebiegu i skonczylo sie na wymiane kompletnego sprzegla

 

tapatalked

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.04.2018 o 00:40, wąż napisał:

czyli jest jakiś warty zaufania sbd ?

Ciężko mi przebrnąć przez 97 stron :)

Dla pewności wszystkie po 2013 powinny być w miarę ok (czyli do 250 tys km dadzą radę), oczywiście jak użytkowane z głową.

Ja osobiście z SBD jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...