Jump to content

Awaryjność Boxer Diesel

Recommended Posts

• Replies 2.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Hej! U mnie jest ten sam short blok i taki sam samochód. Przejechałem już na nim ok. 96 tys. km. i jest bardzo dobrze - buda ma już ponad 303 tys. km. Uważam, że najważniejsze jest, aby sprzęgło z k

Czytałem, że na bloku jest japoński ideogram kenji o treści: boski wiatr owiewa i wzmacnia.   U mnie nie znalazłem

Niestety nie prowadzę statystyk zgłaszanych na Forum problemów, a tym bardziej weryfikacji racjonalności zgłoszenia. Stąd nie jestem w stanie odpowiedzieć na tak zadane pytanie.     Trudno komento

Posted Images

No właśnie jazda powyżej 2k to jest to

Nie, to nie jest "to", tylko proporcja jazdy miasto / trasa... Ja mam również wtryski "żywe", rozrzedzenie oleju 2%, proporcja jazdy: 80% miasto (mega korki) / 20% trasa.

@Łukasz: jakie masz zużycie paliwa? Ile kilometrów temu wymieniałeś olej w silniku? (reset "oil dilution")

Zdrówka!

Luke

Olej wymieniany 13 tyś temu. teraz zamierzam,go wymienić,bo nie byłem pewny wycieku,skąd pochodzi. Filtr i oleum wybiorę coś z subarak.pl Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to było ostatnio ok 9/100km, zastosowałem czyścić do wtrysków stp,po zrobieniu ok 100km,spalanie spadło na poziom między 6,a 7l/100km, i autko płynniej  się zachowuje

P.S. Czasem mam proporcje takie jak Twoje, czasem jeżdzę tydzień z małą do przedszkola-czyli odpalam robie 1km max,gaszę-zaprowadzam córcię i wracam do domu,ale potem w weekend staram się troszkę go przegonić. 

Pozdrawiam

Edited by Łukasz Liwoch

No i OK, czyli w normie. Jak mam fazę na "kręcenie" Diesla wysoko, to podchodzę pod 8 l/100 km, jeżdżąc "bezjajecznie" - 7,4 - 7,6. Bawiąc się w ekodrajwing (nie zawsze mam na to fazę): 7,0 - 7,2. Po 13000 km ładnie niziutkie masz rozrzedzenie :) Zdrowo dla silnika.

Zdrówka!

Luke

EDIT:

PS.: I jeszcze jedno: nie miałeś ostatniej regeneracji 1300 km temu, tylko ostatnią UKOŃCZONĄ regenerację 1300 km temu... ;)

Edited by Luke Skywalker

No to ja mam spalanie obecnie 6,6 l i nie jeżdżę wolno

Nie zgodzę sie z tym ze obroty nie maja znaczenia

Pojedziecie trochę na wyższych biegach i poniżej 2 k obrotów to zobaczycie jak szybko olej będzie sie rozrzedzał

A w mieście i korkach to juz w ogóle dramat by był

Wiem bo moja mama użytkowała samochód w ten sposób , olej wymieniany co 5-8 k km

Jak ja przejąłem samochód spokojnie dojeżdżam do 10-12k km i olej jest na poziomie 1-2% rozrzedzenia

Edited by polak900

Rozrzedzenie 1%? 2%? Czy Wy ba pewno SBD jeździcie? :biglol:

Ja zawsze miałem wynik <0.5% - we wszystkich badaniach oleju, przebiegi 5-11tys.km.

@Łukasz: tak jest. Teraz się zgadza :)

@Knurkowski: "oil dilution ratio: remember, it's just a ROUGH estimation!" :) dodatkowo najczęściej mocno przeszacowana dla bezpieczeństwa silnika. Badanie oleju da zupełnie inny wynik

Pozdro :)

Luke

Rozrzedzenie 1%? 2%? Czy Wy ba pewno SBD jeździcie? :biglol:

Ja zawsze miałem wynik <0.5% - we wszystkich badaniach oleju, przebiegi 5-11tys.km.

Miałem tez 0.5 i mniej ale teraz powtarzalne 1% jest

• 3 months later...

Dziwne a nie skrzypi coś dodatkowo , chodzi o wiskozę

Jaki rocznik i przebieg

Edited by polak900
  • 3 weeks later...
3 godziny temu, ManoLEE napisał:

To możesz wymienić ;)

To się okaże w przyszłym tygodniu

1 godzinę temu, benola napisał:

Jak widać jeździ.:)

WP_20170225_16_00_54_Pro.jpg