Jump to content

Awaryjność Boxer Diesel

Recommended Posts

Przyjeżdzają zepsute wały z rożnych roczników wiec Aso twierdzi ze nie jest to poprawione , może to zależy jeszcze od vinu i numeru partii

Tapatalk

A jak to sprawdzić?

• Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie musisz. Ale będąc tutaj stosunkowo nowym użytkownikiem uszanuj proszę, ze nasze wymiany opinii często wykraczają poza markę Subaru. 

bo zapewne większość tych  subarowiczów oddało auto z uszkodzonym motorem  na diagnozę do autoryzowanego serwisu producenta /dystrybutora i dostali w prezencie shortblok nawet jeżeli jednej czy 2 piec

Hej! U mnie jest ten sam short blok i taki sam samochód. Przejechałem już na nim ok. 96 tys. km. i jest bardzo dobrze - buda ma już ponad 303 tys. km. Uważam, że najważniejsze jest, aby sprzęgło z k

Posted Images

Z tego co się dowiedziałem usterka pękającego wału korbowego została wyeliminowana, w silnikach "nowej generacji" poprawiono konsktrukcję. 

Co to znaczy nowej generacji?

Po czym to poznać?

Jeśli nie jeździł nim barbarzyńca to przy takim przebiegu nie powinno być problemów.

Kupić, wyczyścić silnik, przeserwisować porządnie i... ogień na tłoki :thumbup:

Jeśli nie jeździł nim barbarzyńca to przy takim przebiegu nie powinno być problemów.

Kupić, wyczyścić silnik, przeserwisować porządnie i... ogień na tłoki :thumbup:

Auto po tesciach.

Co to znaczy wyczyscic silnik?

Z nagaru?

Tak.

Ogólnie polecam regularne stosowanie płukanek, najlepiej co ok. 3 wymiany oleju. Do tego środki smarująco - czyszczące do paliwa.

No i (co równie ważne) nieemerycką jazdę!

Tak.

Ogólnie polecam regularne stosowanie płukanek, najlepiej co ok. 3 wymiany oleju. Do tego środki smarująco - czyszczące do paliwa.

No i (co równie ważne) nieemerycką jazdę!

Jakich plukanek i jakie srodki do paliwa ?

Skydd?

• 1 month later...

Na ostatnim przeglądzie zrobili mi płukankę silnika teraz zapodałem specyfik Millersa i jakoś leci

Wysłane za pomocą Tapatalk

• 3 weeks later...

To są główne panewki z SBD mojego kolegi, jedna wygląda na to, że ktoś zapomniał zrobić w niej otworu i rowka. To normalne w tym modelu?

post-2386-0-79333000-1460585712_thumb.jpg

Nie ja używam Millersa do wtrysków płukankę nie robię nie oszczędzam na paliwie

Tapatalk

To znaczy jak tankuje na Shellu to jest ok?

Ja tankuje na Statoilu ,ale czy to ma znaczenie niewiem

W instrukcji stoi ze norma paliwa Statoil jest dobra ale to pewnie zmowa koncernów

Nie tankuje na Orlenie

Paliwo w Polsce i tak wszedzie pochodzi z Lotosu lub Orlenu, więc nie ma znaczenia, czy się tankuje na Lotosie czy Statoilu albo na BP czy Orlenie.

No chyba, ze ktoś ma wewnętrzne przekonanie, że paliwo z Lotosu jest lepsze niż z Orlenu lub odwrotnie, to wtedy można sobie wybierać:

http://nafta.wnp.pl/kto-dostarcza-paliwa-na-zagraniczne-sieci-stacji,242960_1_0_0.html

Ważne chyba by unikać bezmarkowych lub supermarketowych stacji, bo tam wg badań najczęściej paliwo odbiega od norm.

Paliwo pochodzi ,ale dodatki do paliw koncerny maja inne , wiem to od osób pracujących w lotosie

Tapatalk

Edited by polak900

Jeśli odpowiada Ci jego charakterystyka i klekot to nawet nie myśl o dieslu subaru :) Jeśli natomiast nie lubisz diesli to SBD będzie idealny.

Edited by Knurek
  • Upvote 1
  • 3 months later...

Outback 2009 rok (jeszcze w starej budzie) - silnik wytrzymał 187kkm. Wtedy zaczął głośniej chodzić i do tego pojawiły się metaliczne dźwięki dobiegające z silnika. Co warte zauważenia, silnik od nowości nie wymagał żadnych dolewek oleju między przeglądami. Auto trafiło do serwisu, diagnoza: panewki, po rozebraniu silnika okazało się że cały shortblock do wymiany (mikropęknięcia w bloku). Jedna z panewek głównych wyglądała tak:

post-25020-0-21546600-1469197346_thumb.jpg

Widać erozję i odwarstwienie wierzchniej warstwy, pozostałe też były w ten sposób zużyte ale nie aż tak dramatycznie.

Na szczęście samochód był od początku do końca serwisowany w ASO, toteż SIP zgodził się dostarczyć nowy wzmocniony shortblock (wyprodukowany w tym roku) plus rzeczy takie jak uszczelki itp. nieodpłatnie i musiałem jedynie ponieść koszty robocizny, w tym czyszczenie i planowanie głowic (no nie powiem, trochę kosztowała ta robocizna). Tym samym Outback dostał kolejne życie i zostanie z nami jeszcze parę ładnych lat :)

Przy okazji wymieniono DKZ (to pierwsza jego wymiana od nowości), świece żarowe i przewody od chłodzenia, które skorodowały.

Nowy silnik zrobił już swój pierwszy 1000 km (oczywiście przestrzegamy zasad docierania) i trzeba przyznać, że jeździ się przyjemniej niż wcześniej, jest dużo ciszej niż przed naprawą :)