Jump to content

Awaryjność Boxer Diesel

Recommended Posts

Jedno mnie zastanawia: najwiecej do powiedzenia na tym Forum w kwestii awaryjnosci SBD maja wlasciciele... benzyniakow.

kolega się pytał czy w autach po 2010 roku możne przytrafić się awaria silnika , dostał odpowiedz w postaci linka z mobile de i zakładu specjalizującego się w naprawach aut marki Subaru ze w autach po 2010 tez moze sie zdarzyc ze silnik padnie. Bez żadnego hejtu na SBD itp itd. wiec nie rozumiem co Cie tak mocno zastanawia :)

Advent jest, Swieta ida, to sie czlowiek zastanawia ;)

---------

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

• Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Nie musisz. Ale będąc tutaj stosunkowo nowym użytkownikiem uszanuj proszę, ze nasze wymiany opinii często wykraczają poza markę Subaru. 

bo zapewne większość tych  subarowiczów oddało auto z uszkodzonym motorem  na diagnozę do autoryzowanego serwisu producenta /dystrybutora i dostali w prezencie shortblok nawet jeżeli jednej czy 2 piec

Hej! U mnie jest ten sam short blok i taki sam samochód. Przejechałem już na nim ok. 96 tys. km. i jest bardzo dobrze - buda ma już ponad 303 tys. km. Uważam, że najważniejsze jest, aby sprzęgło z k

Posted Images

[...] mam nadzieje ze defekt wyeliminowano bo skoro FHI daje 5 letnia gwarancje na nowe diesle to musza byc pewni tego motoru albo szaleni :)

Albo nie rozumiem tego i się czepiam albo FHI nie jest jednak pewne skoro to nie do końca gwarancja a po prostu ubezpieczenie od kosztów napraw...

[...] mam nadzieje ze defekt wyeliminowano bo skoro FHI daje 5 letnia gwarancje na nowe diesle to musza byc pewni tego motoru albo szaleni :)

Albo nie rozumiem tego i się czepiam albo FHI nie jest jednak pewne skoro to nie do końca gwarancja a po prostu ubezpieczenie od kosztów napraw...

A jaka to dla Ciebie różnica?

A jaka to dla Ciebie różnica?

Jeśli ja gwarantuję to jestem pewien swego i stawiam na szali swoje pieniądze w przypadku napraw a jeśli oferuję ubezbieczenie to znaczy że robię ukłon w stronę klienta by nie płacił bo pewien nie jestem czy się coś rozsypie czy nie, nie ryzykuję swoimi pieniędzmi... ale dobrym samopoczuciem klienta jeśli dojdzie do dyskusji z ubezpieczycielem odnośnie kosztów.

Edited by sim_one

Dzwoniłem do różnych serwisów - zarównu autoryzowanych jak I nie - z zapytaniem o fabryczną wade pękającego shortbloka po jego wyminie. Mój przypadek to zakup SBD na poczattku października z wymienionym shortblockiem + osprzęt + sprzęgło. Wymiana miała miejsce w maju 2015. Auto na nowych częściach nabiło ok 5 tys km.

Z tego co się dowiedziałem usterka pękającego wału korbowego została wyeliminowana, w silnikach "nowej generacji" poprawiono konsktrukcję. Jak mnie zapewniono "usterka nie powinna mieć miejsca". Wiadomo, że nie ma samochodów niezniszczalnych więc gdzieś tam dopuszam do siebie czarne myśli :) Póki co jeżdzę, doceniam fajny napęd I spalanie (przesiadłem sie z bmw 3.0 benzyna które w miescie jadło mi 15litrów więc jak widzę 8,2 to włos mi dęba staje :)).

Pozdrawiam.

• Upvote 1

przesiadłem sie z bmw 3.0 benzyna które w miescie jadło mi 15litrów więc jak widzę 8,2 to włos mi dęba staje :)

Badz sprawiedliwy, osiagi tez byly inne, ze 2-3sek szybciej do 100km/h to spora roznica. W trasie takie 3.0 juz 5-7 litrow wiecej nie bedzie palilo.

przesiadłem sie z bmw 3.0 benzyna które w miescie jadło mi 15litrów więc jak widzę 8,2 to włos mi dęba staje :)

Badz sprawiedliwy, osiagi tez byly inne, ze 2-3sek szybciej do 100km/h to spora roznica. W trasie takie 3.0 juz 5-7 litrow wiecej nie bedzie palilo.
W trasie takie BMW pali ~11L/100km a SBD ~6-7L/100km.

Chyba jeżdżę jak emeryt bo tyle to Nam nie paliła nawet 7ka 4.4 V8 :-)

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka

4.2 v8 quattro pali w trasie wlasnie ok 10-12 litrow, oska 3.0 R6 to juz trzeba sie postarac o te 11 litrow w trasie

4.2 v8 quattro pali w trasie wlasnie ok 10-12 litrow, oska 3.0 R6 to juz trzeba sie postarac o te 11 litrow w trasie
To ja mam chyba jakiś problem z nogą ;)

Ciekawe co piszesz bo 730d z 2004 roku palilo srednio 8/100 ;)

kolego Eustachy jak  mi padnie  Tdi naprawa wyjdzie 5k jak SDB to min. 15 widzisz różnicę

Jakby mi padł 1.8T to tez bym wydał 1/3 ceny naprawy EJ20.. I co z tego :D

Albo auta kochamy albo nie :)

1) To z tego, że dieslami jeżdżą oszczędnisie :)

2) Nawet jak wydasz nie 15 a 40 tysia na naprawę diesla subaru, to i tak nie masz gwarancji, że operacji nie trzeba będzie powtarzać.

I tu widzę sedno problemu.

• 2 weeks later...

Pytanie:

Wchodzę sobie na: http://www.motodiesel.pl/silniki.html i zdziwiłem się trochę, iż nie ma SBD.

Może warto by było skontaktować się z redakcją portalu i podesłać im dane odnośnie ww. silnika?

Znam osoby, które przy zakupie auta czytało i kierowało się opiniami z ww. portalu, o ile można go w pełni uznać za obiektywny i niezależny serwis internetowy.

pozdrawiam

Pytanie:

Wchodzę sobie na: http://www.motodiesel.pl/silniki.html i zdziwiłem się trochę, iż nie ma SBD.

Może warto by było skontaktować się z redakcją portalu i podesłać im dane odnośnie ww. silnika?

Znam osoby, które przy zakupie auta czytało i kierowało się opiniami z ww. portalu, o ile można go w pełni uznać za obiektywny i niezależny serwis internetowy.

pozdrawiam

Tak samo jak nie ma silników ferrari.

A czym miałby świadczyć ten ranking i podobne na tej stronie?

Tak samo jak nie ma silników ferrari.

To Ferrari robi Diesela ? ;)

Na tej stronie są różne rankingi.

Wyobraź sobie, że w ankiecie bierze udział tylko 100 internautów, więc musi kogoś na liście zabraknąć :biglol:

Jak by to było jakimś powszechnym badaniem, to rozumiem.

Kiedyś widziałem taki ranking, że najmniej awaryjnym autem był CHRYSLER a na drugim ALFA. Na piątym pamiętam, że był SEAT

A to nie był ranking najbardziej awaryjnych? ;)

Pewnie nikt z tej setki kierowców pytanych, nigdy nie miał subaru. Może tak samo jak nigdy nie miał TUAREGA dziesla. :D

• 1 month later...

Panowie, czyli po 2010 poprawion?

Mam do kupienia 2011 [chyba produkcja] wypust 2012.

Od kiedy w 2010 są ezpieczne?

Od jakiegoś nr VIN ?

Po czym to poznać?

Przyjeżdzają zepsute wały z rożnych roczników wiec Aso twierdzi ze nie jest to poprawione , może to zależy jeszcze od vinu i numeru partii

Tapatalk