Skocz do zawartości

Awaryjność Boxer Diesel


GeFo555

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie się udało naprawić SBD Legacy MY2008. I mam pewność że nie będzie powtórki...

Przy okazji zwiększyłem moc do 245KM (co prawda max moment obrotowy zmniejszył się do 297Nm).

:)

 

Pięknie, brawo Ty :) ! A jak z kosztami, dużo drożej niż pozostanie przy SBD? Bo roboty pewno sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się udało naprawić SBD Legacy MY2008. I mam pewność że nie będzie powtórki... Przy okazji zwiększyłem moc do 245KM (co prawda max moment obrotowy zmniejszył się do 297Nm).

 

też mi taka naprawa chodziła po głowie ale SBD się niestety nie chciał zepsuć   więć go musiałem sprzedać  ;)

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może więcej szczegółów, jakieś statystyki. konkretne przypadki?. Żeby ktoś nieopatrznie nie posądził Cię że zmyślasz lub plotkujesz. Najlepiej opisz własne doświadczenia z SBD

https://www.facebook.com/carsportpl/posts/691307340960680

http://www.mobile.de/pl/kategoria/samochod/vhc:car,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,ms1:23500__,frn:2010,frx:2014,ful:diesel,dmg:true  (szukaj motorschaden=awaria silnika)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

. Te po 2010 r tez padaja

 

Najlepiej opisz własne doświadczenia z SBD 

 

Mówią (starzy górale), że mądry uczy się na własnych błędach a inteligentny uczy na cudzych. Głupi zaś się w ogóle nie uczy. Wolę więc nie mieć tych doświadczeń - no ale co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karas, wkleiles linka, w ktorym spora czesc to auta powypadkowe. Pare ma tylko uszkodzony silnik, w tym jeden przy 380.000km.

 

Oferty sprzedazy Subaru z uszkodzonym silnikiem diesla to ulamek tych, ktore jezdza zarejestrowane i wlasciciele sa zadowoleni. Tych wlasciciele nie wystawiaja sprzedaz.

 

 

 

 

---------

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare ma tylko uszkodzony silnik

co nie zmienia faktu ze odpowiedz na pytanie kolegi:

 

 

Jedno pytanie, bo strasznie dużo tego czytania prawda to że po 2010 wadę silnika wyeliminowano czy to tylko plota?

jest taka jak w linkach z tymi paroma autami... :(

 

 

Oferty sprzedazy Subaru z uszkodzonym silnikiem diesla to ulamek tych, ktore jezdza zarejestrowane i wlasciciele sa zadowoleni. Tych wlasciciele nie wystawiaja sprzedaz.

wystawiaja i jest tego calkiem sporo po prostu  w opcjach wyszukiwania zaznaczylem tylko uszkodzone. Kazde auto kiedys trzeba sprzedac. A co bedzie ze świeżymi sbd to sie dopiero okaze za pare lat - mam nadzieje ze defekt wyeliminowano bo skoro FHI daje 5 letnia gwarancje na nowe diesle to musza byc pewni tego motoru albo szaleni :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno mnie zastanawia: najwiecej do powiedzenia na tym Forum w kwestii awaryjnosci SBD maja wlasciciele... benzyniakow.

 

 

---------

Błędy w pisowni i niepasujące do kontekstu słowa sponsoruje

iPhone + Tapatalk

Tak samo jak o wyjatkowosci i elyyytarnosci Subaru zazwyczaj wypowiadaja sie swiezo upieczeni wlasciciele SBD, ktorzy to swego pierwszego Subaraka kupili na wyprzedazy rocznika :lol: Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z kosztami, dużo drożej niż pozostanie przy SBD? Bo roboty pewno sporo.

Robota trwała miesiąc. A koszty wyszły nieco powyżej promocyjnej oferty z allegro (pewnej firmy z Nowego Sącza).

Ale problem usunięty z korzeniami. Wadą jest względem w/w oferty jest fakt że silnik jest używany i nie ma 2 letniej gwarancji.

Trzeba mieć kompletnego dawcę, bo inaczej będzie słabo z niektórymi tematami - np. przekładnia kierownicza SBD koliduje z wydechem.

Ja eksperymentalnie zostawiłem sprzęgło i skrzynię od SBD. Jest śmiesznie, choć trzeba redukować biegi aby sprawnie przyśpieszać.

Za to auto jest bardzo oszczędne. Pod moją nogą względem 5EAT pali o 2 litry mniej (!).

A ponieważ sterownik jest mapowalny a w odwodzie czeka pozostawiona na razie w spokoju 6MT, to przewiduję znaczny wzrost Nm i KM

w przyszłości :).

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jedno mnie zastanawia: najwiecej do powiedzenia na tym Forum w kwestii awaryjnosci SBD maja wlasciciele... benzyniakow.

kolega się pytał czy w autach po 2010 roku możne przytrafić się awaria silnika , dostał odpowiedz w postaci linka z mobile de i zakładu specjalizującego się w naprawach aut marki Subaru ze w autach po 2010 tez moze sie zdarzyc ze silnik padnie. Bez żadnego hejtu na SBD itp itd. wiec nie rozumiem co Cie tak mocno zastanawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak o wyjatkowosci i elyyytarnosci Subaru zazwyczaj wypowiadaja sie swiezo upieczeni wlasciciele SBD, ktorzy to swego pierwszego Subaraka kupili na wyprzedazy rocznika :lol:

Ludziom jednak nie dogodzi...

 

Kupisz subaru w salonie za normalną cenę -> nazwą cię głupkiem, który 'coś wziął' (nie chce mi się teraz posta szukać) bo wydał chorą kasę za samochód gorszy od skody.

Kupisz na wyprzedaży rocznika - też źle... :huh:

Kupisz używane - to już w ogóle chyba dramat bo nie dość, że taniej to i tak ciągle za drogo... :facepalm:

Edytowane przez Knurek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziom jednak nie dogodzi...

Kupisz subaru w salonie za normalną cenę -> nazwą cię głupkiem, który 'coś wziął' (nie chce mi się teraz posta szukać) bo wydał chorą kasę za samochód gorszy od skody.

Kupisz na wyprzedaży rocznika - też źle... :huh:

Kupisz używane - to już w ogóle chyba dramat bo nie dość, że taniej to i tak ciągle za drogo... :facepalm:

 

 

Zacytuję klasyka:

 

"Nie znam przepisu na sukces ale znam przepis na porażkę, brzmi on: spróbuj dogodzić wszystkim" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...