Skocz do zawartości

Awaryjność Boxer Diesel


GeFo555

Rekomendowane odpowiedzi

 

ciekawe ...

 

Może i ciekawe.

Drugiego dna tu nie ma, salonowe auto z D, awaria nastąpiła w D i została usunięta w D. Tematu nie ukrywałem, niestety coś tam nasmarowałem nie znając detali, teraz znam więc przeprosiłem.

Nie ma co ściemniać, bardzo eleganckie zachowanie firmy :thumbup:

 

 

trzeba było na samym początku powiedzieć, że auto było zakupione, użytkowane oraz serwisowane w Niemczech 

 

cytując wspomniany artykuł 

"52 139 km: awaria sprzęgła usunięta na gwarancji – w Polsce importer rzadko kwalifikuje tę usterkę do świadczeń gwarancyjnych."

http://www.auto-swiat.pl/uzywane/test-100-tys-km-subaru-xv-z-dieslem-i-gora-problemow/vqtg1

 

jak widać nie przeszkadzał im w naprawie gwarancyjnej także - jak sam wspominasz - niewykonany na czas serwis olejowy

 

 

odwrócę sytuacje 

w ramach polskiej sieci ASO Subaru miałem zrobione wszystkie wymagane przeglądy na czas, tylko w ASO Subaru, wszystkie wymuszone wymiany oleju także w ramach ASO Subaru, wszystkie zgłoszenia o niesprawności auta tylko w ASO Subaru 

 

po czym zostałem odesłany z kwitkiem po tym jak ASO stwierdziło jakąś usterkę ale nie umiało sobie z nią poradzić 

co więcej policzyli mi połowę kwoty za wykonanie diagnostyki w ramach zgłoszenia gwarancyjnego w którym stwierdzili, że coś jest nie tak

 

widzisz różnicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba było na samym początku powiedzieć, że auto było zakupione, użytkowane oraz serwisowane w Niemczech...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

widzisz różnicę ?

 

Nie ukrywałem tego ;) pisałem o tym jeszcze na początku ub roku. Temat był tłuczony na forum.

 

Różnicę widzę i już wiele razy pisałem ci, że to naprawdę trudno pojąć i staram się nie szukać spiskowych teorii, sam spotykam się z zupełnie innym podejściem w polskim ASO a mam doświadczenie z Forkiem, XV i OBK-iem.

Kilku znajomych posiadaczy Subaru również ma pozytywne opinie o współpracy z różnymi ASO w Polsce.

 

Nie kryję że trochę mnie bawią a trochę wkurzają lamenty posiadaczy sztrucli o nieznanym przebiegu i historii serwisowej ale twardo udowadniający że Subaru to zło :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie kryję że trochę mnie bawią a trochę wkurzają lamenty posiadaczy sztrucli o nieznanym przebiegu i historii serwisowej ale twardo udowadniający że Subaru to zło
 

 

dlatego nie wspominam o trwałości tego silnika bo w tym temacie nie mam żadnych doświadczeń

 

po wyłączeniu oraz usunięciu DPF-a to inny silnik, cichy, żywy i oszczędny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tym samym kupując Subaru z jednostką napędową Boxer Diesel auto objęte jest gwarancją producenta 3 lat lub 100.000 km a sam silnik i jego osprzęt ubezpieczony jest na 5 lat lub 200.000 km licząc od daty pierwszej rejestracji :)

 

Czy mój dwumiesieczny OBK załapie się? Czy jednak będę musiał kupić ubezpieczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Zawsze byłem bezpośredni, więc napiszę co sądze bez owijania w bawełnę:

jak dla mnie ta gwarancja to po to by tylko zamydlić oczy kupującym, aby przyciągnąc kolejnych naiwnych. A silnik diesla w subaru to jedna wielka pomyłka. Tak uważam. Wiekszość użytkowników prywatnych nie przejedzie 200 tyś przez 10 lat więc o kant d... ta gwarancja.

Jak dla mnie to bardzo dobra wiadomość, teraz mogę brać SBD pod uwagę w wyborze samochodu, ale faktycznie mam roczne przeloty 30-40kkm.
No to ja sie pochwale moje SBD 2010 ma 278 tkm....

i działa? :)

Perfekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisałem wcześniej SBD to , od dłuższego już czasu , bezawaryjny silnik a przedłużona gwarancja SIP do 5 lat i 200 tyś km tylko to potwierdza :)

ps. jest jakaś inna marka która proponuje takie warunki.?.... :rolleyes:

Volvo, VW... bez głębszych poszukiwań. Są w takim razie też tak wyjątkowe?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Volvo, VW... bez głębszych poszukiwań. Są w takim razie też tak wyjątkowe?

 

mylisz dodatkową polisę z gwarancją producenta.

 

 

inaczej mówiąc

 

3 lata i 100 k km w ramach gwarancji 

+ dodatkowe

2 lata i kolejne 100 k km w ramach polisy gwarancyjnej 

 

swoją drogą ciekawe jakie są wyłączenia z polisy bo takowe są także dla gwarancji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Volvo, VW... bez głębszych poszukiwań. Są w takim razie też tak wyjątkowe?

 

mylisz dodatkową polisę z gwarancją producenta.

 

 

inaczej mówiąc

 

3 lata i 100 k km w ramach gwarancji 

+ dodatkowe

2 lata i kolejne 100 k km w ramach polisy gwarancyjnej 

 

swoją drogą ciekawe jakie są wyłączenia z polisy bo takowe są także dla gwarancji 

 

Czyli że jak w swoim mam nalatane 15kkm i wykupie polisę to mi ubezpieczyciel całość wymieni... shortblock i osprzęt jak mi się sliniczek skończy? ;)

A ile taka zabawa kosztuje?

Może wtedy zostawię ten samochodzik jednak na dłużej? :D

Edytowane przez mans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgłębiałem tematu ale z informacji od Sz. Dyrekcji wynikało, że to gwarancja SIP a nie polisa. Niemniej mogę  się mylić.


 

 

 

Volvo, VW... bez głębszych poszukiwań. Są w takim razie też tak wyjątkowe?

 

mylisz dodatkową polisę z gwarancją producenta.

 

 

inaczej mówiąc

 

3 lata i 100 k km w ramach gwarancji 

+ dodatkowe

2 lata i kolejne 100 k km w ramach polisy gwarancyjnej 

 

swoją drogą ciekawe jakie są wyłączenia z polisy bo takowe są także dla gwarancji 

 

Czyli że jak w swoim mam nalatane 15kkm i wykupie polisę to mi ubezpieczyciel całość wymieni... shortblock i osprzęt ? ;) A ile taka zabawa kosztuje?

Może wtedy zostawię ten samochodzik jednak na dłużej? :D

 

 

 

wszystkie informacje znajdziesz na www.subaru.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czyli że jak w swoim mam nalatane 15kkm i wykupie polisę to mi ubezpieczyciel całość wymieni... shortblock i osprzęt ? A ile taka zabawa kosztuje?
 

 

DPF zapewne nie podlega tej polisie tak jak i nie podlega gwarancji

 

 

 

nie zgłębiałem tematu ale z informacji od Sz. Dyrekcji wynikało, że to gwarancja SIP a nie polisa. Niemniej mogę  się mylić.

 

 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, Subaru Import Polska wprowadziła z dniem dzisiejszym standardowo polisę gwarancyjną dla silnika Boxer Diesel na okres dodatkowych 2 lat i 100.000 km. Tym samym kupując

Subaru z jednostką napędową Boxer Diesel auto objęte jest gwarancją producenta 3 lat lub 100.000 km a sam silnik i jego osprzęt  ubezpieczony jest na 5 lat lub 200.000 km licząc od daty pierwszej rejestracji

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/59596-awaryjność-boxer-diesel/?p=2280766

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli że jak w swoim mam nalatane 15kkm i wykupie polisę to mi ubezpieczyciel całość wymieni... shortblock i osprzęt ? A ile taka zabawa kosztuje?
 

 

DPF zapewne nie podlega tej polisie tak jak i nie podlega gwarancji

 

 

 

nie zgłębiałem tematu ale z informacji od Sz. Dyrekcji wynikało, że to gwarancja SIP a nie polisa. Niemniej mogę  się mylić.

 

 

 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, Subaru Import Polska wprowadziła z dniem dzisiejszym standardowo polisę gwarancyjną dla silnika Boxer Diesel na okres dodatkowych 2 lat i 100.000 km. Tym samym kupując

Subaru z jednostką napędową Boxer Diesel auto objęte jest gwarancją producenta 3 lat lub 100.000 km a sam silnik i jego osprzęt  ubezpieczony jest na 5 lat lub 200.000 km licząc od daty pierwszej rejestracji

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/59596-awaryjność-boxer-diesel/?p=2280766

 

Gwoli sprostowania ja mam 115 kkm nie 15 ;) wiec muszę szukać rozwiązań alternatywnych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto woli, ale wydłużona gwarancja producenta jest lepsza od dodatkowej polisy. Wie to każdy, kto kiedykolwiek przeczytał całość ogólnych warunków polisy lub podobnego ubezpieczenia.

Może nie tyle mylę, ile porównuję dupochron kierownika pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałym jest, że niektórzy mają ograniczone zaufanie do silników diesla. W przypadku naszej marki również nie obyło się bez wpadek choroby wieku dziecięcego.

Sprzedaję samochody naszej marki od blisko 10 lat. W ostatnim czasie zauważyłem, że do łask wracają jednoski benzynowe. Skrzynia automatyczna to już standard. Rzadko kto decyduje się na manualną skrzynię biegów.

Cieszy natomiast fakt, że Importer wyciąga wnioski i rozumie, że obecnie silnik Boxer Diesel nie ma najlepszej opiniii na rynku, mimo szeregu przeprowadzonych modyfikacji. Osobiście z czystym sumieniem polecam ten silnik jako kompromis względem osiągów a zapotrzebowania na paliwo. Szczególnie polecam z automatyczną skrzynią biegów Lineartronic.

Opinie w internecie są takie a nie inne, dobrze, że są użytkowicy aut z tymi jednostakim napędowymi, którzy są zadowoleni z silnika boxer Diesel.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, Subaru Import Polska wprowadziła z dniem dzisiejszym standardowo polisę gwarancyjną dla silnika Boxer Diesel na okres dodatkowych 2 lat i 100.000 km. Tym samym kupując Subaru z jednostką napędową Boxer Diesel auto objęte jest gwarancją producenta 3 lat lub 100.000 km a sam silnik i jego osprzęt  ubezpieczony jest na 5 lat lub 200.000 km licząc od daty pierwszej rejestracji :)

 

Witam.

czy ta dodatkowa gwarancja na silnik dotyczy samochodów sprzedanych po dacie jej wprowadzenia, czy wszystkich w okresie gwarancji?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się pytanie @kollam jak najbardziej trafione. Na stronie www.subaru.pl istnieje informacja o przedłużonej gwarancji jako płatnej opcji.

Z postu @raju rozumiem, że każdy z aut z silnikiem diesla ma poza 100kkm/3lata dodatkowo bezpłatnie 200kkm/5lat na silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...