Skocz do zawartości

Awaryjność Boxer Diesel


GeFo555

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

"Po gwarancji Pan dalej jeździ do ASO, bo te silniki czasami padają i naprawa kosztuje 40 tysi, ale jak będzie komplet wpisów to importer trochę ulzy"

 

naprawa kosztuje 20 tyś. a jak są przeglądy w ASO to może nic nie kosztować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej cenie części, to shortblock + uszczelki + robocizna głowic + płyny ustrojowe + wyjęcie i włożenie silnika + złożenie tego do kupy + sprawy oczywiste jak  dwumasa/sprzegło + pewnie coś w rozrządzie to będzie na 100% 30tys bez udziału SIP.

 

 

a jak są przeglądy w ASO to może nic nie kosztować.

Ja pisze o sytuacji gdy SIP nie partycypuje, bo klient nie ASO-wy choćby z prostej przyczyny ze kupił auto uzywane, czy do najbliższego rozsadnego serwisu ma 200-300 kilometrów i najzwyczajniej nie chce  tyle jeździć jak już nie musi po gwadrancji. Nawet jak kupował sam nowy w salonie to nikt tak jak pisałem - tylko niespełna rozumu sprzedawca by go uprzedził że czasami w tych silnikach wał się urywa i wie Pan, lepiej jeździć do ASO to może będzie to kosztować 10 tyś a nie 30 tyś. Ludzi których to spotkało jest na pewno sporo i ma to odzwierciedlenie w cenach  aut na rynku wtórnym. W tej chwili osoba z którą mam biznesowy kontakt niemalże codziennie sprzedaje Forka diesla z 2010 roku. W piątek jak rozmawialiśmy to mówił ze przez tydzień było 5 telefonów z czego 3 osoby pytały czy już miał wymieniany silnik, bo wie Pan tam sie wały urywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sledze dokladnie wątku a wlasnie kolege spotkala ta przygoda po przebiegu ok 100-120kkm, nalezy do tych szczesliwcow ktorym uznano gwarancje (chociaz pare zeta "przy okazji mania silnika na wierzchu" tez kosztowalo) ale mnie nurtuje inne sprawa.

 

Czy w trakcie tej naprawy (wymiana shortblock'u) dostaje sie jakis upgrade konstrukcyjny czy dokladnie takie samo g... jak oryginalnie? Tzn wspomniany znajomy ma teraz samochod na kolejne 100kkm czy troche dluzej. zasadne pytanie bo drugi raz juz podejrzewam jna gwarancji nie bedzie;)

 

 

 

Oswieci mnie ktos, pls?

Edytowane przez JanekS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhmmm, rzeczony sie okazal ewidentnie bezawaryjny:) to troche slabo, diesla sie raczej nie kupuje na male przebiegi..

 

a to jeszcze kolejne pytanie (sorrki jesli powtorzone gdzies z watku ale na szybko nie znalazlem) - obijaly mi sie o uszy jakies domniemane pierwotne przyczyny awarii (a to wtryski, a to sprzeglo ale nigdy nie mialem potrzeby zaglebiac sie w temat), czy w zwiazku z nimi sa jakies wiarygodne wskazowki co robic/na co uwazac zeby zmniejszyc szanse na kabum? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie - ale obawiam się, że wszystkie niezawodne porady można włożyć do jednego wora z innymi urban legends ;)

 

Czy ja wiem? Ryzyka porażki nie wyeliminuje się w 100% ale można je istotnie zmniejszyć. To co napisał @slavok jest celowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobre pytanie - ale obawiam się, że wszystkie niezawodne porady można włożyć do jednego wora z innymi urban legends ;)

 

Czy ja wiem? Ryzyka porażki nie wyeliminuje się w 100% ale można je istotnie zmniejszyć. To co napisał @slavok jest celowe ;)

 

A ja to widzę inaczej - jeśli dany egzemplarz ma się rozlecieć, to się rozleci. A od eksploatacji będzie zależało, czy stanie się to po 20 czy 200 kkm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 co robic/na co uwazac zeby zmniejszyc szanse na kabum

Kaboom (breakfast cereal) - płatki śniegowe. 

Znaczy ....o co Ciebie chodzi?

 

Widać, żeś Pingwinów z Madagaskaru nie oglądał :D.

 

Dwie mi wczoraj przebiegły drogę (tfu) ale nie wiem czy były z Madagaskaru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...