Skocz do zawartości

Awaryjność Boxer Diesel


GeFo555

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, jaszyn napisał:

 

ja do tej pory pamietam jak  mi padła dośc droga lodówka firmy AEG,  3 miesiące po gwarancji, napisałem maila i za kilka dni przywieźli do domu nową i zabrali popsutą

Mój znajomy kupił około 2014 roku używaną kamerkę GoPro chyba pierwszej generacji, bez gwarancji i paragonu a nastepnie udało mu się ją zepsuć podczas ewolucji na rowerze. Postanowił kamerkę naprawić i sam zniszczył ją jeszcze bardziej próbując dostać się do środka. :(

Zrezygnowany wysłał ją do producenta z pytaniem czy mu tego odpłatnie nie naprawią a oni odesłali mu nową kolejnej generacji. :D

 

Czasem coś takiego może się udać ale raczej nie w jedenastoletnim Subaru SBD bez przeglądów w ASO.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał W. napisał:

Mój znajomy kupił około 2014 roku używaną kamerkę GoPro chyba pierwszej generacji, bez gwarancji i paragonu a nastepnie udało mu się ją zepsuć podczas ewolucji na rowerze. Postanowił kamerkę naprawić i sam zniszczył ją jeszcze bardziej próbując dostać się do środka. :(

Zrezygnowany wysłał ją do producenta z pytaniem czy mu tego odpłatnie nie naprawią a oni odesłali mu nową kolejnej generacji. :D

 

Czasem coś takiego może się udać ale raczej nie w jedenastoletnim Subaru SBD bez przeglądów w ASO.

Mi odesłali nowy zegarek Garmina bez pytania o paragon itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Michał W. napisał:

Czasem coś takiego może się udać ale raczej nie w jedenastoletnim Subaru SBD bez przeglądów w ASO.

 

No i wartość kamerki czy innego gadżetu a wartość auta czy przynajmniej silnika do niego to jednak całkiem inny poziom kosztu dla producenta ;)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Manolee - wystosowałem 3 listy w tej sprawie do sprzedającego, a wcześniej leasingodawcy. Nikt nie odezwał się ani słowem. To jest poziom?

A kryteria mam takie, jak chyba większość tu na forum. Nie chcemy samochodów, takich jakimi jeżdżą "wszyscy", a BMW absolutnie się do tej grupy zalicza. W dodatku ma totalnie negatywny odbiór i chyba nie tylko dla mnie. Co więcej - BMW nic z tym negatywnym odbiorem nie robi. Robi natomiast reklamy, które promują szybkosć i brawurę - pooglądajcie sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Michał Gdańsk napisał:

W dodatku ma totalnie negatywny odbiór i chyba nie tylko dla mnie

to jak ktoś coś interpretuje to sprawa wyłącznie subiektywna . A bawarskie powozy nie są złe. Szybkie, komfortowe i potrafią dokonać samozapłonu :mrgreen: Mimo tutejszych głosów ja mimo wszystko bym spróbował. Szkoda tylko że nie dałeś wpierw auta na diagnozę do ASO.  Miałbyś papier z pieczątką autoryzowanego salonu że wystąpiła taka a nie inna usterka... Przynajmniej niech serwis niezależny zrobi porządną dokumentację zdjęciową uszkodzeń na wszelki wypadek. Niestety mając subarowskiego diesla trzeba się liczyć z taką awarią. Nie jesteś pierwszy nie będziesz ostatni. Jestem tylko ciekaw co zrobią właściciele tych aut jak w FHI skończą się shortblocki...

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO w Gdańsku powiedziano mi, że bez wyjęcia silnika nic nie zdiagnozują. To ja dziękuję za taką pomoc, skoro na pewno wiedzą, że na 99% to panewki albo inny super trwały element. W dodatku na naprawę silnika miałbym czekać 6 miesięcy i miesiąc dodatkowo w naprawie. To jakiś absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Michał Gdańsk napisał:

Czy jest inny koncern, który tak "dba" o klienta w PL?

Z wlasnego doswiadczenia moge podac VAG ktory nie dosc ze mial dieselgate to wyprodukowal rownie "slynne" co SBD TDI (i to niejeden model). Jest tez Fiat ktory mial malo znany problem ze skrzyniami. Toyota tez miala problemy z silnikami ktore wymagaly wymiany.

Aha, zeby nie bylo: tez mialem SBD ktory sie posypal.

Edytowane przez blejzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VAG to już w ogóle kuriozum. Wyobraźmy sobie, gdyby istniała polska marka motoryzacyjna i coś takiego zrobiła klientom. Wyobraźmy sobie, co by mówiono wówczas o niej w Niemczech. Takie oszustwo w stosunkach normalnych biznesowych to jest koniec firmy. A u nas? W Polsce tylko sprzedaż wzrosła aut tej firmy. Nie rozumiem tego. Za połowę ceny bym od nich nie wziął dla ZASADY. Normalny przedsiębiorca dostałby u nas zakaz prowadzenia działalności za taki wał. A tu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Michał Gdańsk napisał:

VAG to już w ogóle kuriozum. Wyobraźmy sobie, gdyby istniała polska marka motoryzacyjna i coś takiego zrobiła klientom. Wyobraźmy sobie, co by mówiono wówczas o niej w Niemczech. Takie oszustwo w stosunkach normalnych biznesowych to jest koniec firmy. A u nas? W Polsce tylko sprzedaż wzrosła aut tej firmy. Nie rozumiem tego. Za połowę ceny bym od nich nie wziął dla ZASADY. Normalny przedsiębiorca dostałby u nas zakaz prowadzenia działalności za taki wał. A tu?

Zakaz prowadzenia dzialalnosci niekoniecznie ale zwrot pieniedzy powinien pojsc z automatu (chociazby za utrate wartosci) + ogromne kary. A sprzedaz wzrosla bo VAG to VAG i liczy sie to czy somsiadowi oko zbielalo :) Na to czy koncern pluje nam prosto w twarz sie nie patrzy wiec dalej beda pluc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Michał Gdańsk napisał:

Uważasz, że posiadanie nowego volkswagena powoduje zbielenie oka u sąsiada? Chyba na wiosce jakiejś. Dla mnie takie auto to obciach. W dodatku często kradzione.

Widzisz, bo każdy jest inny. Ty lubisz swoje Subaru SBD, ktos inny VW czy Skodę a ktos jeszcze BMW (i nie koniecznie musi być drogowym mordercą w dresie). To co dla Ciebie jest obciachem, dla kogoś moze być spełnieniem marzeń i aspiracji.

BTW, ostatnio w mazowieckim giną najczęściej Mazdy. 

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Michał Gdańsk napisał:

A co komu po częściach jak silnik i tak się rozsypie? Czy jest inny koncern, który tak "dba" o klienta w PL?

Subaru/SIP sprzedaje w PL caly dostepny stock tj ok 1500 sztuk na rok.  To jest promil sprzedazy koncernow masowych. Co roku Dyrekcja chwali sie ze wyniki sprzedazy sa na dobrym poziomie. SBD jest w tej marce tematem od 2/3 lat zapomnianym a samochodu z tym silnkiem sa juz w wiekszosci po gwarancji.

Nikt nie bedzie sie przejmowal klientem ktoremu padl silnik w samochodzie z prze dekady.Nie ten to inny. Ty juz klientem SIP nie bedziesz a jak ustalilismy juz wczesniej na pomoc tez nie mozesz liczyc. 

Jak pisalem juz wczesniej jak i i kilka innych osob przestan juz prosze wylewac swoje zale na forum bo nic one nie dzadza. Płać i płacz albo sprzedaj na części ten samochód...

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę płacił, ale wybacz, abym robił to bez żalu, bo dla mnie to bardzo dużo pieniędzy. Stąd rozgoryczenie. Gdybym zarabiał 10-20 tys miesięcznie pewnie w ogóle bym nie wszedł nawet na to forum. Ale tak nie jest. Piszesz o 1500 sprzedawanych przez SIP. Dodaj przynajmniej kilkaset albo i tysiąc które są sprowadzane z USA. A dlaczego? Bo ceny SIP w Polsce w dodatku w euro również są antyreklamą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz, i jeszcze forum utrzymują, na którym można dowolnie wylewać żale na SBD, padające 2,5T, brak STI w ofercie, dramatycznie słabe osiągi e-boxera, fatalny poziom autoryzowanych serwisów itp. Itd.

A, jest nawet możliwość korespondencji z Szanowną Dyrekcją. 

Ciekawa firma ;)

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Subaru jako marka słabo sobie radzi z przyznawaniem się do błędów. I nie jest to wina Dyrekcji.

 

Ostatnio na światło dzienne wyszła kolejna afera:

https://www.reddit.com/r/subaru/comments/ekudbn/2020_subaru_forester_cracked_windshield/

https://www.torquenews.com/1084/subaru-cracked-windshield-lawsuit-grows-25-million-us-vehicles

https://www.cargurus.com/Cars/Discussion-t82803_ds994225

 

Znam przynajmniej jednego forumowicza który to przerabiał w nowiutkim aucie i pokornie zapłacił za szybę ;) @blejzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, WacławMasło napisał:

wyszła kolejna afera

 

pare tygodni temu trzasnela mi szyba w foresterze 2018

szkoda zw widzialem lecacy kamyczek bo mielibysmy dowod na spisek   :mrgreen:

 

8 minut temu, WacławMasło napisał:

w nowiutkim aucie i pokornie zapłacił za szybę

 

w nowiutkim aucie nie mial ac?  szok i niedowierzanie   :huh:

 

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...