Skocz do zawartości

Awaryjność Boxer Diesel


GeFo555

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie jazda powyżej 2k to jest to

Nie, to nie jest "to", tylko proporcja jazdy miasto / trasa... Ja mam również wtryski "żywe", rozrzedzenie oleju 2%, proporcja jazdy: 80% miasto (mega korki) / 20% trasa.

 

@Łukasz: jakie masz zużycie paliwa? Ile kilometrów temu wymieniałeś olej w silniku? (reset "oil dilution")

 

Zdrówka!

Luke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej wymieniany 13 tyś temu. teraz zamierzam,go wymienić,bo nie byłem pewny wycieku,skąd pochodzi. Filtr i oleum wybiorę coś z subarak.pl Jeśli chodzi o zużycie paliwa, to było ostatnio ok 9/100km, zastosowałem czyścić do wtrysków stp,po zrobieniu ok 100km,spalanie spadło na poziom między 6,a 7l/100km, i autko płynniej  się zachowuje

P.S. Czasem mam proporcje takie jak Twoje, czasem jeżdzę tydzień z małą do przedszkola-czyli odpalam robie 1km max,gaszę-zaprowadzam córcię i wracam do domu,ale potem w weekend staram się troszkę go przegonić. 

Pozdrawiam

Edytowane przez Łukasz Liwoch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i OK, czyli w normie. Jak mam fazę na "kręcenie" Diesla wysoko, to podchodzę pod 8 l/100 km, jeżdżąc "bezjajecznie" - 7,4 - 7,6. Bawiąc się w ekodrajwing (nie zawsze mam na to fazę): 7,0 - 7,2. Po 13000 km ładnie niziutkie masz rozrzedzenie :) Zdrowo dla silnika.

 

Zdrówka!

Luke

 

EDIT:

 

PS.: I jeszcze jedno: nie miałeś ostatniej regeneracji 1300 km temu, tylko ostatnią UKOŃCZONĄ regenerację 1300 km temu... ;)

Edytowane przez Luke Skywalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja mam spalanie obecnie 6,6 l i nie jeżdżę wolno

Nie zgodzę sie z tym ze obroty nie maja znaczenia

Pojedziecie trochę na wyższych biegach i poniżej 2 k obrotów to zobaczycie jak szybko olej będzie sie rozrzedzał

A w mieście i korkach to juz w ogóle dramat by był

Wiem bo moja mama użytkowała samochód w ten sposób , olej wymieniany co 5-8 k km

Jak ja przejąłem samochód spokojnie dojeżdżam do 10-12k km i olej jest na poziomie 1-2% rozrzedzenia

Edytowane przez polak900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...